Poslední zápas před vánočními svátky: Zubři se představí na půdě Frýdku-Místku

P ř e r o v – Přesně třicet kol už uplynulo ze základní části probíhajícího ročníku Chance ligy. Hokejisté Přerova v pondělí nastoupili do hanáckého derby, s Prostějovem však prohráli 1:4. Stejný výsledek si připsal také jejich nadcházející soupeř Frýdek-Místek, jenž podlehl Zlínu. Bilance z duelů mezi Zubry a rysy v této sezoně je téměř vyrovnaná – 1:1 na výhry, 4:2 na body, 6:6 na góly. Modrožlutí budou v Polárce útočit na první vítězství pod novým trenérem Michalem Mikeskou, s celkem z dvojměstí v Moravskoslezském kraji se střetnou od středečních 17 hodin.
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
středa 20.12. 17:00
Hala Polárka

Frýdek-Místek se po nevydařeném začátku sezony dokázal zvednout. Pod slovenským trenérem Martinem Hrnčárem vyhrál osm z předešlých třinácti zápasů a v tabulce se posunul z poslední čtrnácté na průběžnou dvanáctou příčku. Období lepších výsledků (výkonnostně šli nahoru už předtím) nastartovali rysi právě proti Přerovu. Na Hané v první listopadový den zvítězili 3:2 po prodloužení, následně si poradili se Znojmem a v dalších utkáních například se Vsetínem (3:2), Litoměřicemi (4:0) nebo vedoucí Porubou (4:3p).

Slezanům pomohl příchod Rostislava Marosze. Dvaatřicetiletý zkušený útočník, který na extraligové úrovni odehrál přes 500 zápasů, se k řece Ostravici přesunul v říjnu po konci ve slovenské Spišské Nové Vsi. Od té doby zasáhl do jednadvaceti prvoligových střetnutí a zaznamenal devět branek a deset asistencí. Bývalý hráč Olomouce, Pardubic, Třince či Vítkovic je tak momentálně nejlepším frýdecko-místeckým střelcem. V týmové produktivitě mu patří druhé místo za dalším zkušeným harcovníkem Vladimírem Svačinou (7+15).

Marosz se prosadil i v listopadu na ledě Zubrů, kde po necelých deseti minutách otevřel skóre zápasu. Přerov pak sice dokázal náskok hostů dvakrát smazat, v prodloužení ale ukončil nelichotivou sérii rysů čítající čtrnáct porážek v řadě Kamil Walega (5+1). V zářijovém vzájemném zápase v Hale Polárka se naopak radovali Hanáci. Ti se v poslední třetině dostali do dvougólového vedení, na které Frýdek zareagoval už pouze snížením.