Zubři body z Frýdku-Místku nevezou. V Polárce se prosadili až těsně před koncem

F r ý d e k – M í s t e k – Hokejisté Přerova v 31. kole Chance ligy prohráli na ledě Frýdku-Místku 1:3 a na první body pod novým trenérem Michalem Mikeskou dál čekají. Hanáci poprvé inkasovali na konci druhé dvacetiminutovky z hole obránce Daniela Kowalczyka, vedení a vítězství rysů pak v závěrečné třetině pojistili Vladimír Svačina a do prázdné brány Radek Veselý. Jiří Goiš při převaze šest na čtyři už pouze snížil.
31.kolo, středa 20.12.2023
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 39. Kowalczyk (Doktor, Martynek), 48. Svačina (Výtisk, Veselý), 56. Veselý (Kowalczyk, Walega) – 57. Goiš (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Augusta, Komínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 761. Střely na branku: 31:31. Zblokované střely: 14:11. Vhazování: 25:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Mokry – Haman, Havránek, Kowalczyk, Výtisk, Homola, Urbanec, Hrachovský – Svačina, Walega, Veselý – Martynek, Marosz, Doktor – Sedlák, Šuhaj, Toman – Ramik, Macháček, Geidl
Postava – Kudělka, Němec, Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Doležal – Ministr, Vlach, Jakub Svoboda – Goiš, Hejcman, Indrák – Mácha, Chludil, Nemec

Z utkání uběhlo jen 53 sekund a Doležal našel Březinu, ten ale Mokryho zblízka neprostřelil. Zubři si zanedlouho zahráli přesilovku, v ní jim však ujel Svačina a Postavovi poprvé v zápase pomohla tyč. Převaha hostů se poté zvýšila o dalšího hráče a pokus Březiny musel likvidovat Mokry. Více ze hry měli následně rysi. Martynek trefil z mezikruží tyčku a gólem neskončil ani velký tlak Frýdku během vyloučení Svobody s Chrobočkem.

Domácí působili aktivněji i ve druhé třetině. Lépe bruslili a také předváděli přesnější přihrávky do hokejky. Vyložená gólová šance však nepřicházela ani na jedné straně. Prosadit se nedokázal Chroboček, který objel branku, v čase 38:19 se nicméně skóre přece jen měnilo. Doktor zavezl puk do útočného pásma a našel z druhé vlny najetého Daniela Kowalczyka, jenž propálil Postavu.

V úvodu třetího dějství si Přerovští nepomohli přesilovkou, Krislovy rány od modré čáry Mokry betonem zneškodnil. Ihned po návratu z trestné lavice se pak do velké šance dostal Toman, Postava ale Zubry podržel. Vyznamenal se i proti Walegovi, jeho protějšek v brance Frýdku si zase poradil se střelou Svobody. Ve 48. minutě Slezané podruhé udeřili, Vladimír Svačina si sjel k modré čáře a jeho pokus se zastavil až v síti.

Zubři necelých pět minut před koncem sáhli při přesilovce k risku bez brankáře, jenže krátce po buly neuhlídali Radka Veselého a ten zakončil do prázdné brány. Domácí gólman Mokry nakonec čisté konto neudržel. Při další přerovské hře šest na čtyři zblízka dorazil Pechancovo nahození za brankovou čáru Jiří Goiš a zaznamenal čestný úspěch hostů. Na body to ale Hanákům nestačilo.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): První třetinu to z naší strany nebyl dobrý výkon. Nedělali jsme správná rozhodnutí, ztráceli jsme puky, hráli jsme komplikovaně. Od druhé části nastala výrazná změna. Chlapi si dali říct a začali plnit, co jsme si řekli. Třetí třetina byla v podstatě v naší režii. Už jsme přesně věděli, co můžeme od soupeře očekávat. Eliminovali jsme jeho útočné zbraně, byli jsme výborní v útočném pásmu a silní na puku. Hru jsme měli pod kontrolou, což byla hlavní úloha tohoto utkání. Od druhé třetiny jsme kontrolovali kotouč a soupeř ho musel nahánět. Je to pro nás zasloužené vítězství.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Začátek vypadal velmi nadějně, bohužel jsme nevyužili přesilovku pět na tři ani pět na čtyři. Pak domácí převzali iniciativu, hráli velmi jednoduše. My jsme jejich plán znali, bohužel se jim ho podařilo plnit trochu lépe než nám. Potom to vypadalo, že to bude utkání o tom, že kdo dá první gól, vyhrál. Bohužel ho vstřelil soupeř. V závěru jsme zvolili situaci šest na čtyři, která nám nevyšla stejně jako minulý zápas s Prostějovem. Trápíme se v útočné fázi, bohužel, musíme makat.