ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Přerov v I.NHL

Vzpomínky na I.NHL - Díl 66 Meo se loučí s I.NHL vítězstvím v hanáckém derby

čtvrtek 1.8.2013 | Karel Petr
P ř e r o v – Celkem osm sezón hrála Tělovýchovná jednota Lokomotiva Meochema Přerov druhou nejvyšší hokejovou soutěž, tehdy nazývanou I. národní hokejová liga, zkráceně I.NHL. Po 42.kole ročníku 1984-1985 už bylo bohužel jasné, že toto slavné období je u svého konce a nejméně rok nebude pokračovat. Meochemě už v ní zbývaly poslední dva zápasy. I když v nich už o nic nešlo, Meo chtělo za těmito sezónami udělat doma důstojnou tečku a soustředilo se proto na poslední zápas, který mělo hrát se svým odvěkým rivalem - olomouckou Morou.

Vzpomínky na I.NHL - díl 65 Po 42.kole je o osudu Meochemy rozhodnuto ...

čtvrtek 25.7.2013 | Karel Petr
P ř e r o v – Záchranu mělo Meo v poslední čtvrtině "ve svých rukách" bohužel jen její první dvě kola. I když měl hrát ještě jednou každý z každým, Meo mělo na jejím počátku velmi špatné vylosování. Zatímco Hradec hrál v prvních kolech s celky, jímž o nic nešlo, Meo mezi druhým až čtvrtým kolem hrálo tři tzv. "zápasy o čtyři body". Bohužel nezvládlo ani jediný, zatímco Hradec podle očekávání chytil "druhý dech" a tak už po čtyřech zápasech Meo ztrácelo na předposledního 5 bodů. Šance na záchranu se proto každým kolem rychle zmenšovala a 7.3.1985 se nad ní "zavřela voda" docela.

Vzpomínky na I.NHL - Díl 64 Meo se propadá na samé dno tabulky

čtvrtek 18.7.2013 | Karel Petr
P ř e r o v – Ve 27.kole sice Meo stálo, protože už svůj zápas předehrálo, ale na poslední místo ještě nespadlo. Bylo to však pro něj zlomové kolo, protože od té chvíle opět přestalo bodovat a "nad vodou" ho drželo už jen to, že se stejným problémem se potýkal i poslední Hradec Králové, mající jen o bod méně. Obrovskou příležitost zahodila Meochema zvláště ve 32.kole, když ve vzájemném zápase se doma s Východočechy rozešla pouze smírně. V dalším kole se pak po debaklu v hanáckém derby a těsném vítězství Hradce propadla až na samé dno tabulky.

Vzpomínky na I.NHL - Díl 63 V polovině soutěže se hraje už jen o záchranu

čtvrtek 11.7.2013 | Karel Petr
P ř e r o v - V polovině sezóny 1984-1985 se předposlední Meochemě pod taktovkou staronových trenérů začalo přeci jen trochu dařit. Přivezla například bod z ledu pražské Slávie, dokázala porazit čtvrtou Opavu. V prvních pěti zápasech druhé půle nakonec prohrála jediný zápas, což by v jiných ročnících mohlo pomoci k posunu blíže ke středu tabulky, jenže celkům její horní půle už o nic nešlo a body s nimi získávaly i ostatní celky spodní poloviny. Navíc právě jediné utkání, co v tuto dobu Meo prohrálo, bylo opět utkáním o „čtyři body“ a utrpělo v něm debakl.

Vzpomínky na I.NHL - Díl 62 V půli sezóny Meo jen o bod předposlední …

čtvrtek 4.7.2013 | Karel Petr
P ř e r o v - Zápas se Sláviií Praha, kterým jsme končili minulý díl, nebyl však poslední, který Meo ztratilo až v závěru. Hned v následujícím týdnu mělo velmi dobře rozehrané zápasy se dvěma vedoucími týmy tabulky a opět žádný nedotáhlo k vítězství. Už přes měsíc trvající krize si tak vyžádala po 18.kole zásah vedení klubu, které opět vrátilo "kormidlo" do rukou staronových trenérů, kteří to s muži dotáhli nejdál. O rok dříve výměna trenérů týmu pomohla takřka okamžitě, v této sezóně se však nárůst bodů tak moc nezrychlil a Meo sestupové vody nedokázalo opustit.

Vzpomínky na I.NHL - Díl 61 Meo opouští klidné vody, v tabulce začíná klesat

čtvrtek 27.6.2013 | Karel Petr
P ř e r o v - Jak jsme si již dříve řekli, v prvních osmi kolech taktika razantních nástupů občas přinášela pozitivní výsledky a Meochema se tak po nich nacházela v tzv. "klidných vodách" tabulky, v nichž chtěla hrát celou sezónu. V dalších zápasech však tato taktika zcela selhala. Meo prohrávalo i zápasy, které by ztrácet nemělo, jen sem tam se mezi ně vloudila nějaká remíza. Ještě do konce první čtvrtiny soutěže se Meochema dokázala držet šestá, ale pokračující neúspěchy bohužel rezultovaly v neodvratný tabulkový pokles. Tentokrát však neměla tolik bodů jak o rok dříve ...