Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Přerovu jsem moc vděčný, posunul mě do extraligy, říká Weinhold. V létě se bude ženit

Přerovu jsem moc vděčný, posunul mě do extraligy, říká Weinhold. V létě se bude ženit
P ř e r o v – Stejně jako Radek Číp se vrátil do známého prostředí. Když Martin Weinhold oblékal modrožlutý dres v letech 2019 a 2020, měly z toho užitek obě strany. Přerov si nejprve zahrál čtvrtfinále play-off proti Kladnu s Jaromírem Jágrem v kádru a dvakrát po sobě vyprodal stadion. Následující sezonu pak završil jako druhý nejlepší tým první ligy. Weinhold zase prožil nejproduktivnější ročník dosavadní seniorské kariéry a řekl si o smlouvu na české elitní scéně.

Nová vazba mezi Zubry a mosteckým rodákem vznikla před nedávnem. „V Sokolově jsme se nedomluvili a potom jsem řešil nabídky z dalších týmů první ligy. Přerov byl pro mě prioritou, z osobního i hokejového hlediska. Zažil jsem tady super sezonu,“ vzpomíná sedmadvacetiletý obránce na ročník 2019/20. Zubři tehdy v dlouhodobé soutěži čítající 58 zápasů obsadili druhé místo. Jde o jejich nejlepší výsledek od postupu do první ligy v roce 2015. V play-off na něj však navázat nemohli kvůli epidemii koronaviru.

Weinhold během základní části nastoupil do 52 utkání, ve kterých si připsal tři góly a sedmnáct asistencí. Při hře pět na pět byl se sedmnácti body nejproduktivnějším přerovským obráncem. Ještě výrazněji se mu dařilo v defenzívě. Když byl na ledě a hrálo se v pěti proti pěti, inkasovali Zubři v přepočtu na 60 minut jen 1,44 gólu. Odchovanec pražské Slavie v tomto ohledu platil za třetího nejlepšího beka soutěže. Trenéři jej také pravidelně posílali na oslabení a vhazování v obranném pásmu.

„Byla to pro mě průlomová sezona, ať už co se týče bodů nebo herního stylu. Hráli jsme hezký hokej, na který chodili lidi. Díky této sezoně jsem se pak posunul do extraligy. Přerovu jsem za to moc vděčný, odvedl se mnou kus práce, i proto jsem měl chuť se sem vrátit,“ uvádí Weinhold, jenž si tehdy v bilanci plus/mínus vysloužil devět plusových bodů. Mezi mantinely figuroval u 31 vstřelených a 22 obdržených branek.

Sezonu mu však ještě před covidovou stopkou ukončilo nepříjemné zranění ramene, po kterém musel na operaci. Následující rok ale přesto strávil v extraligových Karlových Varech, za Energii v nejvyšší soutěži zaznamenal dohromady 91 startů (2+6). Poslední dvě sezony pak Weinhold nastupoval za jiný západočeský klub – prvoligový Sokolov. „Do Přerova jsem jezdil docela rád. Párkrát se mi tady povedlo dát gól, možná to bylo i tím, že jsem se chtěl ukázat,“ komentuje s úsměvem, jak vnímal zápasy v barvách Baníku na ledě Zubrů.

„Vždycky pro mě byly takové speciální, ať už jsme hráli doma nebo venku. Z Přerova jsem znal hodně kluků, stejně jako zdejší prostředí a fanoušky,“ přidává zadák, který působil také v Ústí nad Labem, Kadani a mládežnických reprezentacích. Na druhém konci republiky žil i s přítelkyní Sárou Kuželovou. Poznali se právě v Přerově, kde se oba věnovali vrcholovému sportu. Weinhold hokeji a Kuželová ve vedlejší hale volejbalu. „Jsme spolu doteď a v létě budeme mít svatbu. Byl to také jeden z důvodů, proč jsem se chtěl vrátit. Přítelkyně má rodinu ve Zlíně, takže to bude mít blízko domů,“ prozrazuje Martin Weinhold radostnou zprávu.