Kluci výborně plnili obrannou činnost, oceňuje Petr Okáč

P ř e r o v – Hokejisté v modrožlutých dresech s logem pivovaru ZUBR mají za sebou jeden z nejvydařenějších domácích zápasů v dosavadním průběhu letošní sezóny. Před návštěvou, která se už pomalu přiblížila k hranici dvou tisícovek si hladce poradili se Vsetínem 6:2. Soupeř z Valašska si na Přerov hodně brousil zuby a chtěl mu oplatit porážku z prvního duelu, ale proti nadšeně hrajícím Zubrům neměl šanci na úspěch. Ti si tři body za krásnou výhru připsali i přesto, že jim chyběl zraněný brankář Radek Tihlář a k marodům se přidal také útočník Jan Kolařík. Přerovskou svatyni tentokrát střežil náhradník Petr Okáč a vedl si velmi dobře. Po zápase jsme s ním celý jeho průběh krátce probrali.
Tým Zubrů se musel tentokrát obejít bez Radka Tihláře a navíc absentoval i útočník Jan Kolařík. Brankářskou jedničku totiž trápí zranění třísel a tak místo u tří tyčí v utkání proti rozjetému Vsetínu zaujal jeho stálý náhradník Petr Okáč. “Jsem hodně rád za tu příležitost chytat. Už jsem na ni čekal celkem dost zápasů, skoro by se dalo říct i let,“ pověděl na úvod s úsměvem. Mnoho nechybělo a mohl odejít ze zápasu s naprosto čistým štítem, dva góly dostal až ve třetí třetině. “Chtěl jsem zkusit vychytat to čisté konto. Hráči Vsetína ale měli v závěru dost velký důraz před brankou a bohužel mi tam puk dvakrát propadl,“ netajil Okáč maličké zklamání.

Během zápasu možná čekal, že bude pod větší palbou vsetínských střel a šancí, přece jen Valaši bývají tradičně velmi nepříjemným soupeřem. Spoluhráči mu to však dobrou obranou usnadnili a přispěl k tomu i sám Vsetín, jenž na Hané rozhodně nepředvedl optimální výkon, který si několik desítek jeho fanoušků zcela jasně přálo vidět. “Před zápasem jsme si v kabině říkali, že musíme hrát odzadu. A kluci tu obrannou činnost výborně plnili,“ udělil brankář pochvalu hráčům v poli.

Injekci větší jistoty při ochraně kasy dostal Petr Okáč ve druhé třetině. Tam měl Vsetín hned dvě výborné možnosti skórovat a dostat se zpět do zápasu. Vaněk se svou střelou však neuspěl a Rufer neproměnil dokonce penaltu. “Na začátku toho na mě moc nešlo, ale potom jsem se dostal do zápasu a už ze mě spadla veškerá nervozita. Ve druhé třetině mi pomohl pěkný zákrok a hned to následující trestné střílení,“ popisuje Okáč část hry, při které se dostal do toho správného tempa.

Utkání se Vsetínem brali Zubři jako reparát za nevydařenou sobotní Opavu. Hodně toužili po výhře, chtěli soupeře dohnat v počtu bodů a na jejich hře to bylo znát. Během zápasu Přerov několikrát soupeře sevřel do kleští a téměř celý stadion jim nadšeně tleskal. “V minulých zápasech jsme měli začátky takové trochu ospalé, ale tentokrát jsme do toho perfektně vletěli. Navíc nám pomohli naši fanoušci, kteří udělali skvělou atmosféru, takže to oproti té Opavě bylo úplně jiné a hrálo se mnohem líp,“ uzavřel Petr Okáč hodnocení vítězného zápasu se Vsetínem.