DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Bojovně naladěný tým Zubrů doma přehrál Vsetín 6:2!

Bojovně naladěný tým Zubrů doma přehrál Vsetín 6:2!
P ř e r o v – Také do druhé čtvrtiny základní části vstoupili přerovští Zubři zápasem proti Vsetínu a znovu byli úspěšní. Na domácím ledě rozhodli utkání 12. kola obrovskou bojovností a o sto procent lepším výkonem, než který před pár dny předvedli v Opavě. Už po první třetině vedl Přerov o tři góly a skóre v dalších dvou třetinách pak ještě dokázal navýšit. Vsetín zazamenal gólové úspěchy až ve třetí třetině, kdy dvakrát Petra Okáče, náhradníka za zraněného Tihláře překonal z dorážky. Díky vítězství 6:2 se tak Zubři na Vsetín bodově dotáhli a jsou nyní díky lepšímu skóre před ním na třetím místě.
12.kolo, středa 19.10.2011
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
6:2
(3:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 7. Kundrátek (Menšík, Pala), 17. Goiš (Ditrich, Krajíček), 20. Krajíček (Brančík), 25. Sedlák (Kundrátek, Krajíček), 45. Blinka (Hanák, Faltýnek), 55. Sedlák (Hanák, Kotásek) - 49. Hruška P. (Děděk), 60. Kubo (Hoďa, Vaněk). Rozhodčí: Škach - Goňa, Smilek. Vyloučení: 9:7, navíc Vlček (Přerov) 5 minut + do konce utkání - Zúbek (Vsetín) osobní trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1708. Buly: 36:35 Střely: 43:37 z toho na branku: 31:29. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2.
Okáč - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář - Kotásek, Blinka, Hanák - Ditrich, Brančík, Goiš - Sedlák, Kundrátek, Menšík - Černý, Vaněk, Kocan
Hromada (21. Plšek) - Spitzer, Šimek, Farda, Tesařík, Hoďa, Žabčík, Hrčka, Mečiar, Zúbek, Korčák, Vaněk, Sprušil, Kubo, Shunkov, P. Hruška, Semenov, Holík, Dědek, O. Hruška, Rufer

Komentář k zápasu

Utkání zahájili maličko lépe Valaši, kteří už v první minutě otestovali brankáře Okáče, jenž se musel mezi tři tyče postavit místo zraněného Tihláře. Petr Hruška se svým pokusem o dorážku však neuspěl. Šanci jít do vedení měl Vsetín i o malou chvíli později, kdy na trestnou lavici odjel pykat Goiš. Rufer se v početní výhodě snažil pohotově poslat puk na hůl Tesaříka před brankou, ale ten trestuhodně tutovku zahodil. Ubráněné oslabení domácí Zubry hodně povzbudilo a krátce po jejím skončení VHK porestali, když si Kundrátek pěkně najel před branku a procpal touš mezi Hromadovými betony.

Od tohoto momentu začal Přerov diktovat tempo hry a svého soupeře do šancí pouštěl jen velmi zřídka. Ve 13. minutě Goiš těsně vsetínskou klec minul, ale krátce na to už si domácí fanoušci mohli znovu zakřičet „gól“. A byl to stejný hráč, který si tentokrát po nevydařeném přečíslení dvou na jednoho najel z druhé vlny a zakončil přesně. Poprvé do kabin odcházeli Zubři hodně veselí, jelikož se jim ještě v poslední minutě podařilo využít přesilovku. Na modré čáře prudce vypálil Krajíček a přes klubko clonících hráčů si puk našel cestu do správného místa.

Druhá třetina zápasu přinesla hned ze začátku nejen výměnu brankářů, Hromadu nahradil Plšek, ale také přesilovky na obou stranách. Valaši měli při vlastním oslabení vynikající možnost skórovat. Pala totiž zahákoval unikajícího Rufera a VHK jel trestné střílení. Zakončení však faulovanému vůbec nevyšlo a brankář Okáč si díky tomu připsal další úspěšný zákrok. V hokeji často platí otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“ a Zubři to jasně ukázali. Hned po minutě totiž Kundrátek adresoval puk na najetého Sedláka, který se bravurně trefil do horní části branky.

Ve 28. minutě mohl mít gólový zápis také Vsetín. O snížení skóre se pokoušel střílející Vaněk, ale jasně proti byla pohotová Okáčova lapačka. Krátce po polovině zápasu si Přerov vypracoval nad soupeřem ještě větší tlak a Valaši se nemohli dobré tři minuty dostat na polovinu Zubrů. Série přihrávek byla proložena pěknou porcí střel, dvakrát pálil například od modré Krajíček, ale skóre se nezměnilo. Stav 4:0 poté vydržel až do sirény, i přesto, že Vsetín po zbytečném faulu Vlčka hrál dokonce pětiminutovou přesilovku.

Část z ní běžela ještě na začátku třetí třetiny, kdy se početní výhoda na malý moment navíc zdvojnásobila. Ani z této možnosti však Vsetín na domácí nevyzrál a tak Zubři pro něj připravili znovu trest v podobě gólu, když se na konci 45. minuty trefil Blinka. Další pasáž třetí třetiny byla hodně rozbitá vyloučeními a jednu přesilovku už Valaši dokázali přetavit v gól. O čisté konto přišel Okáč díky důraznému Petru Hruškovi, který z hranice brankoviště procpal puk za čáru.

Na konci 53. minuty se diváci dočkali druhého trestného střílení v zápase. Tentokrát ovšem bylo nařízeno pro domácí za hákování ujíždějícího Hanáka. I on sice zakončení pokazil, ale Zubry to moc mrzet nemuselo, protože z následné přesilovky se další nechytatelnou střelou prosadil Sedlák. V poslední minutě třetí třetiny už pak přišla pouze kosmetická úprava skóre po dodrážce Kuba, který stanovil konečný výsledek zápasu Přerova se Vsetínem na 6:2.

sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): S výsledkem jsme hodně spokojení a s převedenou hrou taky. Byla to perfektní náprava toho minulého zápasu v Opavě, tentokrát hráči podali hodně bojovný výkon. V první třetině jsme měli znovu dost šancí a na rozdíl od té Opavy jsme je dnes využívali. Šli jsme do brány mnohem důrazněji a to byl výsledek těch tří gólů v první třetině. Nechybělo nám také nasazení, díky kterému jsme si další dvě třetiny už pohlídali a chytl se i brankář Okáč, který musel zastoupit zraněného Tihláře.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Dnes se utkání hodnotí velmi těžce, protože jsme ho absolutně nezvládli. Domácí dali v první třetině tři góly a v podstatě už si ten další průběh pohlídali. My jsme se do zápasu vůbec nemohli dostat. Nešlo nám prostě nic, přihrávky byly špatné, vázly kombinace i bruslení a ani jsme nebojovali. Dnes jsme si ten kalich hořkosti museli vypít až do dna.