Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Tři podpisy mladíků: v Přerově zůstávají obránci Němec a Hanák i útočník Zembol

Tři podpisy mladíků: v Přerově zůstávají obránci Němec a Hanák i útočník Zembol
P ř e r o v – V barvách Zubrů nastupovali už v předešlých sezonách a další rok se to nezmění. Mladí obránci František Němec s Tomášem Hanákem a vytáhlý útočník Jakub Zembol (na úvodním snímku) podepsali s hanáckým klubem nové smlouvy. Zembol a Němec jako čerství juniorští vicemistři České republiky, kteří však nechyběli ani v přerovských utkáních letošního play-off první ligy.

Dvacetiletý Němec odehrál v uplynulé sezoně za A-tým Zubrů 35 zápasů s bilancí dvou asistencí. V sedmi duelech vypomohl i přerovské juniorce, jinak v DHL extralize juniorů nastupoval za mateřskou Kometu Brno. S tou došel až finále play-off, kde Jihomoravané po šestizápasové bitvě podlehli Třinci.

Členem stříbrného brněnského týmu byl i stejně starý Zembol. Olomoucký rodák v juniorské kategorii strávil většinu tohoto ročníku. Do Přerova, jehož je kmenovým hráčem, se přesunul až na konci prvoligové základní části. V modrožluté kombinaci, kterou předtím hájil v dorostu, zaznamenal patnáct startů. Při rozhodujícím třetím utkání předkola play-off proti Pardubicím B vstřelil svůj premiérový gól v profesionální soutěži. Stejně jako Němec si už předtím vyzkoušel také Tipsport extraligu, v minulé sezoně dokonce sedmkrát naskočil do jejích vyřazovacích bojů.

Dvaadvacetiletý Hanák zasáhl v končícím ročníku za Přerov do jedenácti střetnutí. Výraznější vytížení získal odchovanec Zubrů v druholigovém Novém Jičíně, kde si během 31 zápasů připsal čtyři asistence.

„Kubu jsme si v závěru sezony vytáhli z Komety Brno, navíc je naším hráčem, proto mu logicky dáme šanci. Věříme, že ji chytne za pačesy a bude platný. Franta už hrával v minulé sezoně pravidelně a ukázal, že je na první ligu kvalitní obránce, i když je ještě mladý. Měl by teď být na ledě dominantnější a říct si ještě o více prostoru. Tomáš bude mít vyřízené střídavé starty do druhé ligy a je jen na něm, jestli svými výkony přesvědčí trenéry, aby tady dostal více šancí," doplnil k novým podpisům sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.