ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Technika Brno - Přerov 3:2 | DOROST: Přerov - Poruba 9:1

Antonín Sprušil: Jsem rád, že na mě fanoušci nezapomněli

Antonín Sprušil: Jsem rád, že na mě fanoušci nezapomněli
P ř e r o v – Už jsou to čtyři roky, co měl útočník Antonín Sprušil na sobě jiný dres, než ten tradiční přerovský modrožlutý. Tehdy nastoupil v první lize za Šumperk, ale jen formou střídavého startu, který navíc Draci využili pouze dvakrát. Letos je však situace jiná, šestadvacetiletý forvard se nevešel do základní sestavy Zubrů a proto požádal o možnost změnit působiště. I když tedy na přerovském zimním stadionu vyrůstal a má to k němu co by kamenem dohodil, tak přesto ve včerejším utkání na jeho ledě nastoupil jako host. V dresu týmu VHK Vsetín a divákům se proto naskytl pohled velmi netradiční. Tábor přerovských fandů mu připravil pěkné přivítání, což Antonína Sprušila hodně potěšilo.
Na ledě se proháněl s třiatřicítkou na zádech, avšak tradiční modrožlutý dres útočník Antonín Sprušil pro letošní sezónu 2011/2012 vyměnil za úplně jinou kombinaci barev. Diváci na přerovském zimním stadionu ho mohli vidět v bílém se žlutými a zelenými pruhy a jasným nápisem VHK Vsetín. “Ze začátku jsem měl trochu problém, abych vůbec trefil tu správnou stranu a došel do šatny,“ zavtipkoval na úvod krátkého povídání.

Přerovští fanoušci si pro něj přichystali velmi pěkné uvítání. Ještě před úvodním buly začali skandovat jeho jméno a během první třetiny mu dali jasně najevo, co k němu cítí. Tonda Sprušil - navždy jedním z nás, hlásal obrovský transparent v domácím kotli. “Fanouškům bych chtěl moc poděkovat, že si dali tak velkou práci a udělali ten krásný transparent. Jsem rád, že na mě nezapomněli. Byl to moc pěkný návrat, akorát měl trochu hořkou příchuť v podobě toho výsledku,“ pověděl.

Se svým týmem chtěl v Přerově potvrdit letošní dobré výsledky, které nejednoho příznivce ledního hokeje určitě hodně překvapily. Valaši mají sice jeden z nejmladších kádrů v soutěži, ale od jejího začátku atakují v tabulce nejvyšší příčky. Na Hané však Vsetín při pokusu oplatit Zubrům porážku z prvního měření sil hodně krutým způsobem narazil a odvezl si šestigólový příděl. “Začali jsme hodně vlažně, což možná zapříčinila ta delší přestávka, protože jsme o víkendu na rozdíl od Přerova nehráli,“ hledal Sprušil důvody, proč to týmu VHK na přerovském ledě vůbec nevyšlo.

Zkušený útočník Antonín Sprušil tak, jak ho neznáme. Na přerovském zimním stadionu, ale v dresu soupeře ze Vsetína (foto: Roman Kočí)

Od Zubrů dostal Vsetín pořádně naloženo. A to vítězství domácího týmu mohlo být klidně ještě vyšší, protože během utkání soupeři povolil jen minimum příležitostí, zatímco sám ještě řadu gólovek nevyužil. “Přerov byl po všech stránkách jasně lepším týmem, o čemž svědčí i ten výsledek 6:2,“ říká Sprušil. Několik možností si sice během utkání vypracoval, ale na zápas v Porubě nebo doma s Nový Jičínem, kde skóroval, nenavázal. “Ze začátku se mi ve Vsetíně podařilo dát nějaký ten gól, ale teď mi to už tolik nejde. Určitě ale budu dělat všechno pro to, abych dával góly a sbíral bodíky,“ oznámil s velkým odhodláním.

Další šanci prosadit se proti svému mateřskému klubu bude mít na konci listopadu, kdy se série zápasů týmů Vsetína a Přerova přesune znovu na kdysi nesmírně slavný zimní stadion na Lapači. “Na třetí pokus nám to už určitě proti Přerovu konečně vyjde. Budeme hrát v domácím prostředí, takže ten náš výkon bude vypadat úplně jinak,“ slibuje na závěr útočník Antonín Sprušil.