Zubři vyjedou pod Radobýl. Podaří se jim Litoměřice porazit potřetí v této sezoně?

P ř e r o v – Zápas o páté místo odehrají na svatého Valentýna hokejisté Přerova. V rámci 47. kola Chance ligy se střetnou s pátými Litoměřicemi, na které ze sedmé pozice ztrácejí pouhé dva body (a k tomu mají jedno utkání k dobru). Doma dokázali Stadion porazit v obou vzájemných duelech probíhajícího ročníku, v listopadovém střetnutí u řeky Labe se však díky gólům ze závěru základní hrací doby radovali Severočeši. Přerov bude chtít od středečních 17:30 navázat na dobrou formu z letošního roku, ve kterém zatím desetkrát zvítězil a pouze dvakrát prohrál.
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
středa 14.2. 17:30
Kalich Arena

Proti Litoměřicím si Zubři připsali vůbec první čistý štít v aktuální prvoligové sezoně. Zkraje října před domácím publikem uspěli po brankách Vojtěcha Tomiho (nyní již ve Zlíně), Patrika Tarnoczyho (vůbec první gól v Chance lize) a Jakuba Svobody (momentálně na marodce) při power-play Stadionu poměrem 3:0. Přerovský brankář Michal Postava si premiérovou nulu po začátku této základní části vysloužil 31 zákroky.

Minimálně bod mohli Hanáci ukořistit také v polovině listopadu v Litoměřicích. Skóre otočili z 0:1 na příznivých 2:1, když se prosadili Tomi a poprvé během přerovského angažmá Richard Nemec. Jenže kališníci zkraje třetí třetiny vyrovnali zásluhou trefy Petra Hausera (5+4) a v 58. minutě potrestal chybu hostující defenzívy v tuto chvíli druhý nejproduktivnější hráč severočeského celku – Fin Riku Sihvonen (10+23). Vítězství Litoměřic pak ještě do prázdné brány zpečetil druhým gólem v utkání Přemysl Svoboda (16+21). Ten pod vrchem Radobýl vede kanadské bodování.

Dosud poslední střetnutí Přerova a Litoměřic nabídlo 3. ledna za tři třetiny pouze dvě branky – jednu na každé straně. Tým hlavního trenéra Miroslava Přerosta poslal do vedení z úniku Filip Kuťák (11+21), za Zubry srovnal v přesilovce Vojtěch Lednický, který už znovu obléká dres Poruby (v pondělí za ni nastoupil právě v Přerově). Zápas nerozhodlo ani prodloužení, v nájezdech pak byli po přesných pokusech Jakuba Svobody a Joshuy Máchy úspěšnější domácí, kteří tak vybojovali první triumf pod hlavním koučem Michalem Mikeskou.

Z litoměřického kádru se vedle zmíněných Přemysla Svobody, Sihvonena nebo Kuťáka daří i Josefu Jíchovi, jenž sbírá především asistence (4+23), a Pavlovi Kordulemu (12+14). Z brankářů zasáhl do nejvyššího počtu duelů Oldřich Cichoň – kmenový hráč pražské Sparty, s níž Stadion spolupracuje. Ve 27 utkáních si udržel úspěšnost zákroků nad 90 procenty (91,45 %).