Zubři v souboji o šestku neuspěli, Litoměřice v poslední desetiminutovce otočily skóre

L i t o m ě ř i c e – Hokejisté Přerova v 47. kole Chance ligy prohráli na ledě Litoměřic 1:3 a nevyužili možnost posunout se mezi nejlepších šest týmů tabulky. Zubři pod Radobýlem vedli od 34. minuty po gólu Jiřího Goiše, jemuž ke skórování výrazně pomohl obránce severočeského celku. Stadion však ještě do druhé přestávky odpověděl a mezi 53. a 55. minutou poté dovršili domácí obrat Filip Kuťák v přesilovce pět na tři a těsně po skončení klasické početní výhody Riku Sihvonen. Přerov se v tabulce nachází na průběžném osmém místě, na šestý Zlín ale ztrácí jen bod a k tomu má zápas k dobru.
47.kolo, středa 14.2.2024
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Svoboda (Ton, Tůma), 53. Kuťák (Svoboda), 55. Sihvonen (Tomek, Koláček) – 34. Goiš (Dobša). Rozhodčí: Čáp, Zubzanda – Dědek, Sýkora. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 846. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Cichoň – Jebavý, Krutil, Černohorský, Husák, Tomek, Tůma, Pavlák – Hauser, Jícha, Kordule – Svoboda, Vitouch, Ton – Chlubna, Kuťák, Koláček – Sihvonen, Korkiakoski, Plos
Postava – Kudělka, Černý, Zeleňák, Chroboček, Cubo, Krisl, Němec – Mácha, Pechanec, Březina – Pospíšil, Nemec, Chludil – Indrák, Pšurný, Ministr – Dobša, Zembol, Goiš

Duel odstartoval o přibližně čtvrt hodiny později, Hanáci totiž na cestě do Litoměřic museli objíždět nehodu v Praze ve směru na Ústí nad Labem a tím se zdrželi. Nedlouho po začátku spálil velkou šanci Chludil. Přerovský útočník měl po Krislově sražené střele před sebou prázdnou branku, jenže ji nedokázal trefit. Zakončení Máchy zase brankář Cichoň nasměroval před sebe a dojíždějící Pechanec dorážel vedle. Na druhé straně se domácí vydali do protiútoku při vlastním oslabení a Kuťákovu teč pokryl Postava.

Blízko gól byl poté Plos, který z levé strany mířil do horní tyče přerovské brány. V další přesilovce Zubrů pořádně zahrozil Pechanec, Pšurného pokus nicméně zblízka tečoval jen do betonu padajícího Cichoně.

Ve druhé třetině se po chybě Stadionu ocitl sám před brankou Zembol, na Cichoně ale ve slibné možnosti nevyzrál. Pas Pechance následně usměrnil do protipohybu litoměřického gólmana Březina, Cichoň však přesto stačil zasáhnout betonem.

Skóre otevřel v 34. minutě Jiří Goiš, jehož přihrávku na Dobšu v přečíslení dvou proti jednomu si do pravého horního rohu vlastní branky srazil domácí zadák Černohorský. Z pravého kruhu se snažil odpovědět volný Kordule, povyjetý Postava si poradil. V 39. minutě už Litoměřice srovnaly, Tonova střela se od Postavova levého betonu odrazila k Přemyslu Svobodovi a nejproduktivnější hráč kališníků poslal puk do prázdné branky.

O vítězi rozhodla početní převaha v závěrečné desetiminutovce. Zubři šli po dvou vyloučeních krátce po sobě do tří a Stadion nabídnutou přesilovkou nepohrdl. Z pravého kruhu zakončil mimo dosah Postavy Filip Kuťák a dovršil obrat Severočechů. V čase 54:05 navíc rozvlnil síť v hostující bráně ranou z první z levé strany Riku Sihvonen a Litoměřice šly do vedení o dva góly. Přerovu už nepomohl ani risk se šesti bruslaři.

František Ptáček (HC Stadion Litoměřice): Důležité utkání. Obě mužstva potřebovala body, první třetina tomu nasvědčovala a byla z obou stran taková plachá. Nebyla špatná, ale něco tomu chybělo. Ve druhé periodě jsme malinko přidali na důrazu, což byl asi klíč k úspěchu. Získávali jsme kotouče, dostávali jsme se do šancí. Soupeř se sice dostal do vedení, ale nás to nezlomilo a ve třetí třetině se naše práce projevila i ve skóre a zaslouženě jsme vyhráli.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Dobrý, rychlý zápas. Domácí jsou velmi ofenzivní, měli i dobře vyladěnou sestavu. Poměrně dlouho jsme odolávali, nakonec to rozsekla za nás zbytečná přesilovka pět na tři. Udělali jsme tam zbytečné zákroky, které bychom dělat neměli a rozhodlo to utkání. Co bych vypíchnul pozitivního, je to, že jsme vydrželi víc jak pět minut hrát bez gólmana a neinkasovali jsme. Soupeře jsme zavřeli v pásmu, ale tlak byl malý. Jsme spokojení s určitými částmi zápasu, ale odjíždíme s nulou, nedá se nic dělat.