Zubři chtějí napravit domácí kolaps proti Znojmu, v sobotu zkříží hole v Edenu se Slavií

P ř e r o v – Do posledního utkání před reprezentační přestávkou, během níž se uskuteční Švýcarské hokejové hry, mohli přerovští Zubři jít se dvěma výhrami v zádech. Jenže na triumf po prodloužení v Kolíně navázat nedokázali. Doma sice nad Znojmem v polovině základní hrací doby vedli 3:0, nadějný náskok však promrhali a nakonec museli skousnout porážku 3:5. Po Orlech je čeká další protivník ze spodních pater tabulky. O druhém adventním víkendu pocestují na stadion pražské Slavie, kde se představí už od sobotních 15 hodin.
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
sobota 9.12. 15:00
ZS Eden

Slavia nedávno přišla o Lukáš Žejdla. Dvaatřicetiletý zkušený útočník, který dříve oblékal také dres Mladé Boleslavi nebo Třince, přerušil kariéru. Na svém instagramovém profilu to zdůvodnil tím, že jej hokej na profesionální úrovni přestal naplňovat a Pražanům nepomáhal podle svých představ. Jeho slova potvrzují statistiky z této sezony. Ve dvaceti zápasech zaznamenal jediný gól (právě do sítě Přerova) a osm asistencí. Během minulého ročníku přitom nasázel hned 23 branek a v základní části byl pátým nejlepším střelcem Chance ligy.

Produktivitu sešívaných v současnosti vede jejich kapitán Tomáš Knotek (9+12), shodně po 17 bodech zase nasbírali Jaroslav Brož (8+9) a Lotyš Edgars Kulda (6+11). Z brankářů si zatím nejvíce startů (14) připsal Roman Málek mladší (úspěšnost zákroků 88,53 %). V posledních duelech ale slávistickou branku hájil Tomáš Volevecký (92,08 %). Pomohl i k vítězství červenobílých nad Litoměřicemi (4:3) první prosincovou sobotu. Slibně rozehraný měla Slavia také středeční zápas na vsetínském Lapači, nakonec však z Valašska odjela s prázdnou (2:3).

Vršovický klub ve druhé polovině listopadu představil posilu do realizačního týmu. Novým hlavním trenérem se stal Aleš Totter, jenž prvoligové prostředí dobře zná z Prostějova či Českých Budějovic. Jeho předchůdce ve funkci šéfa lavičky Daniel Tvrzník nicméně z Edenu neodešel, u mužstva nadále působí jako asistent.

Dosavadní dvě utkání mezi Přerovem a Slavií v aktuální sezoně vyzněla pro Hanáky. Ti sice v září v Praze nebyli lepším týmem, přesto ale ukořistili výhru 2:1 po prodloužení. Doma pak soupeře z metropole 25. října zdolali 4:2, od té doby přitom na svém ledě ani jednou nezískali plný počet bodů. I kvůli výbuchu proti Znojmu, který se v sobotu odpoledne budou snažit odčinit.