Základ dobrý, stále je však co zlepšovat. Zlepšení chtějí Zubři potvrdit v Sokolově

P ř e r o v – Chance liga pokračuje ve vysokém zápasovém tempu a na řadu přichází další vložené pondělní kolo. Přerovští hokejisté v něm budou mít možnost rychle navázat na výhry z uplynulého týdne, kdy měli na domácím ledě po soubojích trápících se celků (Litoměřice, Pardubice B) větší radost. Cestu budou razit na led nepříjemného Sokolova, proti kterému neoslavili výhru v posledních třech vzájemných soubojích. Zápas 36. kola začíná v pondělních 17:30.
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
pondělí 8.1. 17:30
ZS Sokolov

Poslední přerovské vítězství proti Sokolovu už je staré téměř rok. 18. ledna 2023 ho Zubři na vlastním ledě rozsápali výsledkem hodným pamatování – 12:4. Od té doby se ale proti Baníku nemohou příliš prosadit. V aktuálním ročníku se s ním setkali poprvé před třemi měsíci na západě Čech, kde začali lépe domácí. Hned ve druhé minutě skóroval Martin Weinhold (4+4) a přesvědčivý výkon a výsledek 3:0 později korunovali Martin Osmík (7+10) s Tomášem Vracovským (11+9). Odveta na Hané pak nabídla především defenzívní hokej, na první branku se čekalo až do 50. minuty. Trefu Ondřeje Cuba (1+0) ale brzy oplatil znovu ex-Zubr Weinhold a výhru pro hosty zařídil v prodloužení Štěpán Csamangó (11+7).

Sokolov stabilně figuruje nad středem tabulky

Naposledy skončil až dvanáctý, s minulou sezonou tak nemohl být Baník spokojený. I proto se začala škatulata v hnědouhelném regionu hýbat hned v březnu, kdy se k týmu přidal hlavní trenér Tomáš Mariška. A pod ním hraje Sokolov rozhodně stabilněji než v předešlém ročníku – drží si šestou pozici a dokáže často bodovat. Slabší období si vybral po reprezentační přestávce v listopadu, kdy z devíti zápasů vyhrál v jediném (právě na ledě Přerova), poté se ale nakopl před měsícem v Prostějově (5:2) a od té doby bodoval pětkrát v řadě, z čehož čtyřikrát vítězil. Úspěšné sokolovské sérii zaťaly tipec až v sobotu Litoměřice (0:2).

Baník si v probíhající sezoně umí pomoci přesilovkami. Ze 113 jich využil 24 a s úspěšností 21,24 % je pátý v ligovém pořadí. V početních výhodách se daří především Vojtěchu Tomečkovi (4+13), který v nich nasbíral už osm gólových nahrávek, stěžejním hráčem (nejen) v přesile je pak také Daniel Kružík (10+18), jenž vede týmovou produktivitu o osm bodů. Za svými obvyklými čísly (v minulé sezoně 50 bodů za 46 zápasů) zaostává 31letý tahoun Jaromír Kverka. Během 33 duelů zaznamenal „pouze“ bilanci 6+14.