Zubři body z domácího ledu potvrdit nedokázali, Sokolovu podlehli o dva góly

S o k o l o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 36. kole Chance ligy v Sokolově 1:3 a nedokázali navázat na předchozí dvě domácí vítězství. Na úvodní rychlou branku domácího Vojtěcha Tomečka sice odpověděl v šesté minutě Ondřej Cubo, další góly ale už Zubři na západě Čech nepřidali. Baníku naopak ve třetím dějstvím vrátil vedení Martin Osmík a v závěru přidal pojistku z přesilovky Daniel Vrdlovec.
36.kolo, pondělí 8.1.2024
HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Tomeček (Vracovský, Kverka), 53. Osmík (Vrdlovec, Adamec), 59. Vrdlovec (Kružík, Přikryl) – 6. Cubo (Dobša). Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Beneš, Maňák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 585. Střely na branku: 19:18. Zblokované střely: 3:2. Vhazování: 20:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Habal – Klejna, Rohan, Weinhold, Rulík, Tureček, Mlčák, Bulka – Tomeček, Kverka, Vracovský – Kružík, Přikryl, Bernovský – Adamec, Vrdlovec, Osmík – Novotný, Rohan, Křemen
Postava – Kudělka, Adámek, Talafa, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Pospíšil, Pechanec, Mácha – Lednický, Hejcman, Jakub Svoboda – Indrák, Ministr, Jan Svoboda – Chludil, Nemec, Dobša

V duelu 36. kola šli do vedení bleskově domácí. Vracovský v protiútoku skvěle našel k tyči sjíždějícího Vojtěcha Tomečka a ten se ve velké rychlosti nemýlil. Zubři ale odpověděli už v šesté minutě. Dobša přešel modrou čáru, před soupeřem skvěle zasekl pohyb a počkal si na Ondřeje Cuba dojíždějícího z druhé vlny. Ten poslal do Habalovy branky parádní šibenici. Hosté poté unikli ve vlastním oslabení, Lednický měl ale na pořádné zakončení málo prostoru, stejně jako později Mácha.

Druhá třetina tak začala za stavu 1:1 a rozpůlené přerovské přesilovky, Sokolovští ale neměli v oslabení výraznější potíže. Výrazné problémy, až na příležitost domácího Adamce, nemuseli během druhé dvacetiminutovky hasit ani oba brankáři. Na ledě totiž vedle bojovného hokeje ve vysokém tempu panovaly namísto střeleckých příležitostí nedotažené akce.

Skóre tak po čtyřiceti minutách hry stále ukazovalo na vyrovnané utkání s nízkým počtem branek a nic nenasvědčovalo tomu, že by se zaběhnutý trend měl na kterékoliv straně měnit. Přerovský celek trápí ofenzivní výkonnost po celou sezonu, která je nyní navíc umocněna marodkou, a byl to Baník, kdo si vzal v 53. minutě vedení zpět. Adamcova střela vypadla z Postavovy výstroje poblíž branky a nedůraz hostující obrany vedl k úspěšné dorážce Martina Osmíka. Závěrečné snahy Zubrů zbrzdilo vyloučení, během něhož Krisl sice parádně na brankové čáře zabránil ve skórování Tomečkovi, brzy nato ale definitivně rozhodl Daniel Vrdlovec.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Z hlediska obrany i přechodu do útoku to od nás bylo skvělé utkání, ale útočná fáze byla nulová. Jsme ustrašení, bojíme se podstoupit souboj a vyhrát ho. Bez toho se nikam nepohneme, řekl jsem to i hráčům. Vstřelíme jeden gól a zase ho dá obránce. Předtím jsme sice dali pět gólů, ale o čtyři z nich se postarali obránci. Trápíme se v útoku. Máme sice nějaké hráče zraněné a je jich poměrně dost. Ale na to se vymlouvat nemůžeme, musejí za to vzít ostatní. Je to pořád dokola. Držíme se a je to nadějný zápas. I když jsme věděli, že v určitých pasážích budeme pod tlakem, protože Sokolov má kvalitní kádr. Bez útočné fáze, tlaku a odvahy se každopádně nikam nepohneme.