ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Slavia Praha - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno (pátek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 18:00)

Z trestné lavice mazal k brance Vsetína. Konečně jsem prolomil čekání, zářil Chytil

Z trestné lavice mazal k brance Vsetína. Konečně jsem prolomil čekání, zářil Chytil
P ř e r o v – Nechval dne před večerem. Tato otřepaná fráze dost možná vystihuje klíčový okamžik utkání přerovské a vsetínské juniorky. Hráči z Valašska se na začátku třetí třetiny radovali z gólu, ke kterému ale ve skutečnosti vůbec nedošlo. Vzápětí je zmrazil útočník Zubrů Filip Chytil, který předvedl parádní návrat z trestné lavice a postaral se o vítězný gól svého týmu.

Ve srovnání s pátečním zápasem na ledě Vítkovic nastoupili Zubři proti Vsetínu jako vyměnění. Na ledě působili dojmem jednoho týmu, který si jde za vítězstvím. „Dokázali jsme se z Vítkovic oklepat a dostat se do dalšího utkání. Všichni jsme táhli za jeden provaz,“ pochvaloval si Filip Chytil.

K prvnímu gólu po více než šedesátiminutové odmlce pomohly Přerovu dvě teče. Rychlá reakce na trefu vsetínského Klímka ho ještě více nabudila. Ještě do přestávky skóre otočil, na srovnání Valachů zkraje druhé části pak mohl odpovědět v některé z přesilovek. Ty ale pokaždé skončily neúspěchem. „Měli bychom je zlepšit a dávat v nich góly. Proti Vsetínu nám to nevycházelo, naštěstí jsme se prosazovali při rovnovážném počtu hráčů,“ oddechl si Chytil.

Sám měl ve 41. minutě na svědomí rozhodující moment utkání. Nejprve se jako zbytečná ukázala radost hostujícího Jakuba Jenáčka, puk totiž po jeho pokusu brankovou čáru nepřešel. Bezprostředně poté přerovský dlouhán pronikl z pravé strany k bližší tyči a zavěsil za překvapeného brankáře. „Situaci před naší bránou jsem moc neviděl, bylo to tam hodně nahuštěné, navíc jsem jel z trestné lavice. Pak jsem jen převzal kotouč po vyhození obráncem a proměnil svou šanci,“ popsal, jak Hanákům zařídil klíčové vedení 3:2.

V duelu dvou moravských klubů zaznamenal Filip Chytil svou první branku v sezoně. Spoluhráčům za ni připraví svačinku, jako památku na radostný moment si schová osudový puk. „Jsem rád, že jsem prolomil střelecké čekání. Musí to tam padat dál, udělám pro to všechno,“ ujistil.

Po vysoké porážce v zápase s Vítkovicemi se Zubři semkli. Hráči si mezi sebou promluvili už v autobuse při cestě z Ostravy. V sobotu se přidaly pokyny trenérů a na ledě proti Vsetínu mladíci snahu o změnu zvládli potvrdit. „V týmu máme bojovníky s velkým zubřím srdíčkem. Je to zbraň, které musíme v zápasech co nejvíce využívat,“ nabádá Chytil, kterému extraliga juniorů přináší velkou motivaci. „Jsem rozený Přerovák, takže se snažím odvádět maximum pro to, aby se tu extraliga hrála i v dalších sezonách,“ prohlásil.