ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Škoda, že jsme to nedotáhli na zisk tří bodů. Ale i za ty dva jsme rádi, řekl Marek Sikora

Škoda, že jsme to nedotáhli na zisk tří bodů. Ale i za ty dva jsme rádi, řekl Marek Sikora
H a v í ř o v – Po třech klopýtnutích nalezli přerovští hokejisté cestu ke kýženému úspěchu. Vítězství na ledě Havířova se ale vůbec nerodilo lehce. Zubři měli nakročeno ke třem bodům během základní hrací doby, avšak nakonec byli spokojeni i se ziskem těch dvou, což potvrdil útočník Marek Sikora, který se podílel na jedné z branek.
„Bylo poznat, že je to zápas týmů, které moc gólů nedávají. Vycházelo se z dobré obrany a čekalo se na ty šance. Nakonec jsme dali o gól víc, a proto si také vezeme domů dva body,“ pověděl.

Pro posílení šance na úspěch Přerova byla bezesporu klíčová trefa Jakuba Ference. „Měli jsme něco nově nacvičeného. Sehráli jsme to zkrátka jednoduše do brány a Kuba to tam výborně dorazil. Byla to důležitá branka i proto, že jsme se dostali do vedení na 2:1. Mohli jsme být v tu chvíli o něco klidnější. Jen je škoda, že jsme to nedotáhli ke třem bodům. Ale nakonec i za ty dva jsme rádi,“ pověděl Sikora.

Utkání mělo pro člena druhé útočné formace zvláštní náboj, neboť je právě odchovancem havířovského klubu. Jaké pocity mu vůbec kolovaly v hlavě? „Pocitově je to pro mě vždy takové všelijaké a zároveň i trochu svazující. Na zápas přišla celá moje rodina a celkově chodí i hodně lidí, co mě zná. Zatím jsem v Havířově, co jsem proti nim hrál, neprohrál, takže jsem rád, že jsme to natáhli o další zápas,“ uvedl spokojený devětadvacetiletý forvard.

Vítězství by mohlo být pro modrožlutou družinu potřebnou vzpruhou. Třeba i pro pondělní domácí duel, ve kterém vyzvou lídra soutěže celek Kladna. „Tak Kladno to je TOP mančaft, jenž má jen ty nejvyšší ambice. Na zápas se všichni moc těšíme. Bude to úplně něco jiného než hrát proti týmům, které jen brání. Je tam řada hvězd, a to bude lákavé i pro diváky, kteří určitě přijdou, stejně jako vždy, v hojném počtu. Měli bychom na ně od začátku vletět. Vůbec nemůžeme brát ohledy na to, jestli je to Kladno nebo kdokoliv jiný. Musíme hrát důrazně a dávat góly. Doufám, že to bude pěkný zápas s úspěšným koncem pro nás,“ dodal muž s číslem 8 na dresu.