ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Warriors Brno 6:2 | DOROST: Přerov - Poruba (sobota 13:30)

Zubři byli v Havířově velmi blízko vítězství za tři body, díky gólu v prodloužení berou dva

Zubři byli v Havířově velmi blízko vítězství za tři body, díky gólu v prodloužení berou dva
H a v í ř o v – V desátém kole WSM ligy se Zubři představili na ledě svého tabulkového souseda, kterým byl Havířov. A jejich cíl zněl jasně - neztratit další body, naopak získat nejlépe všechny tři. K tomu měli Přerované jen kousek, po obratu totiž ještě těsně před koncem vedli, ale srovnání domácích stanovilo bodovou dělbu. O tom druhém se rozhodlo v prodloužení, díky gólu Matouše Kratochvíla patří Zubrům.
10.kolo, sobota 1.10.2016
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Maruna (Haas, Dvořáček), 58. Štumpf (Pechanec, Korím) – 37. Procházka (Pšurný, Ferenc), 49. Ferenc (Sikora, Plášek), 64. M. Kratochvíl (Král). Rozhodčí: Mikula – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1792. Střely na branku: 46:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Seman, Petran, Korím – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Bednář, Kotala – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Meidl, Matula, Gřeš
Horčička – Chmelíř, Pala, Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Král, Sikora – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký

Komentář k zápasu

Mnohem aktivněji do zápasu vstoupili domácí, v čemž jim pomohly i dvě přesilovky. Zubři je ale s přehledem úspěšně ubránili. Paradoxně největší šanci ale měl AZ až při přesilovce Zubrů v 11. minutě, když Hlinka upaloval sám na Horčičku. Nezkrotil ale úplně dobře puk, a tak měl hostující gólman svůj dobrý zákrok o něco snadnější.

Přerovští měli k dispozici také dvě přesilovky, ale ani oni Laca v domácí brance příliš nezaměstnali. To další početní výhoda AZetu od 16. minuty, v níž byli hosté pod velkým tlakem, už zaváněla brankou, ovšem ani tady se neurodilo. V poslední minutě ještě zatápěl přerovské obraně aktivní Dvořáček, branku jsme ale za prvních dvacet minut neviděli.

Až když ze druhé dvacetiminutovky uběhlo osmačtyřicet vteřin, vytvořili si domácí velký tlak na brankovišti a Jan Maruna dotlačil puk za čáru. V další příležitosti byl za tři minuty Dvořáček. Elegantně se prokličkoval před Horčičku, ale ten mu šanci lapil. Pak měli hosté další přesilovku. AZ ji celkem s přehledem ubránil, jenže po jejím skončení se dostal pod velký tlak a musel být rád, že Ižacký v dobré pozici netrefil Lacovu branku.

Po polovině zápasu začali být hosté mnohem aktivnější a postupně si získali herní převahu. Odměnou jim bylo vyrovnání ve 37. minutě, jehož dosáhl dorážkou zblízka Milan Procházka dokonce ve vlastním oslabení.

Třetí dějství začalo oboustranně velmi svižně. Na domácí straně zahrozili Bahounek, Pechanec či Matula, za hosty Goiš a Chmelíř. Ve 47. minutě šli domácí během chvilky do tří a i když dvojnásobné oslabení bojovností ubránili, vteřinu před koncem druhého trestu dorazil puk v brankovišti za Laca Jakub Ferenc a Přerov vedl 2:1.

AZ mohl vyrovnat v další své přesilovce, jenže Horčička byl svými zákroky proti. V 53. minutě nevyužili havířovští Hlinkou ani situaci dvou na jednoho, na druhé straně pokryl Laco bombu Goiše. Asi zasloužené vyrovnání se nakonec urodilo až v 58. minutě, kdy po Pechancově akci doklepl poskakující puk bekhendem za Horčičku Daniel Štumpf.

V prodloužení měli navrch sice domácí, ale protože Horčička pokusy Semana i Sztefka zneškodnil a na druhé straně z ojedinělé akce Matouš Kratochvíl vymetl Lacovu šibenici, odvezli si Zubři z Havířova dva body a AZ si připisuje jeden.

Autor: Petr Miklas (www.hc-havirov.cz)

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (AZ Havířov): Viděli jsme výborné utkání, bohužel Přerov dal o gól víc než my. Přišlo nám, že soupeř šel gólům více naproti, zatímco my jsme stále hledali lépe postaveného spoluhráče, soupeř střílel z každé pozice. V dnešním hokeji je potřeba střílet doslova z každé pozice - tak padly všechny dnešní góly. My musíme jít touto cestou, zapracovat na tom v tréninku a zvednout sebevědomí hráčů.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Musíme být vděční a pokorní za každý bod v této soutěži, která je letos strašně vyrovnaná. Dnes to bylo kvalitní utkání, od druhé třetiny jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Oba gólmani chytali výborně, nám se podařilo ve třetí třetině jít do vedení, ale soupeř po naší chybě v předbrankovém prostoru srovnal. Prodloužení tři na tři je atraktivní pro diváky, pro nás trenéry už méně. Nám se po jedné povedené střele povedlo zvítězit. Velký dík patří našim fanouškům, že nás přijeli do Havířova povzbudit.