ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč 2:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (neděle 16:45)

Repríza bojů z loňska: juniorka Zubrů se ve čtvrtfinále střetne s Havlíčkovým Brodem

Repríza bojů z loňska: juniorka Zubrů se ve čtvrtfinále střetne s Havlíčkovým Brodem
P ř e r o v – Hokejisté Přerova se opět zúčastní play-off Ligy juniorů, do kterého stejně jako před rokem půjdou z pozice nejlepšího týmu skupiny Východ. Na rozdíl od loňska, kdy vzhledem k systému soutěže postoupili rovnou do semifinále, začnou vyřazovací část tentokrát čtvrtfinálovými zápasy. V nich je čeká známý soupeř. Havlíčkův Brod, přes nějž se v minulém ročníku dostali do finálových bitev. První dvě utkání série hrané na tři vítězství se uskuteční na přerovském ledě. Přijďte Zubry ve čtvrtek (18:00) a v pátek (16:00) povzbudit! Vstup je zdarma.
HC ZUBR Přerov - BK Havlíčkův Brod
HC ZUBR Přerov - BK Havlíčkův Brod
čtvrtek 16.3. 18:00
MEO Arena Přerov

Přerov znovu po roce opanoval svou skupinu Ligy juniorů. Vloni nasbíral neuvěřitelných 105 bodů, letos byla základní část o čtyři zápasy kratší a k prvenství stačilo bodů 69. V konečném pořadí měli Zubři před druhou Technikou náskok sedmi bodů, Vsetín pak zaostal o deset. Oba soupeři přitom na přelomu ledna a února mohli Zubry z pozice lídra sesadit, modrožlutí ale pád odmítli.

„Klademe si postupné cíle. Tím prvním byl postup do play-off nejlépe z prvního či druhého místa. Jsme rádi, že se nám základní část ve skupině Východ podařilo vyhrát. S loňskou sezonou to příliš nejde srovnávat. Objektivně se soutěž zkvalitnila. Zejména skupina Západ o čtyři sestupující týmy z extraligy juniorů a k tomu rakouský Salzburg, který disponuje špičkovým programem pro výchovu mladých hráčů,“ řekl Pavel Neuman, hlavní kouč přerovských juniorů.

BK Havlíčkův Brod – tak se jmenuje soupeř, se kterým Zubři ve čtvrtek zahájí sérii na tří vítězné zápasy. Půjde tedy o reprízu loňského semifinále.

„Má velmi bruslařsky zdatný a organizovaný tým s jasně daným konceptem hry. Vzhledem k tomu, že kostra týmu soupeře je velmi podobná loňskému týmu a také nás v jednom utkání dokázali výrazněji přehrát, považujeme Havlíčkův Brod za silného soupeře. Před čtvrtfinále si však věříme a je jen na nás, jak se na soupeře připravíme a vydáme ze sebe to nejlepší. Jestli jako tým budeme střídání od střídání nadoraz plnit náš plán, budeme mu věřit a hrát obětavě jeden za druhého, pak máme šanci uspět. Rozhodovat budou také přesilové hry, oslabení a brankáři. Bez těchto aspektů v play-off nelze uspět s žádným soupeřem,“ komentoval Neuman.

Bruslaři obsadili ve skupině Západ Ligy juniorů páté místo. Na čtvrtou příčku znamenající čtvrtfinále proti vítězi skupiny Východ se posunuli díky pravidlu, že se rakouský Salzburg bez ohledu na umístění nemůže play-off zúčastnit. Během 38 zápasů nasbírali svěřenci trenérů Václava Adama a Tomáše Harta 57 bodů za 20 výher (z toho šest po prodloužení či nájezdech) a 18 porážek (třikrát prohráli v prodloužení). Kanadské bodování Havlíčkova Brodu vyhrál v základní části ukrajinský útočník Ilarion Kuprijanov. Ačkoliv nastupuje také o soutěž výš za Jihlavu, ve 27 duelech nasbíral 17 branek a 19 asistencí.

Sedmnáctiletý Kuprijanov byl hodně vidět i v lednovém duelu proti Přerovu. Na vysoké porážce Zubrů na Vysočině 1:6 se podílel hattrickem, tím se blýskl také jeho spoluhráč Petr Hrdlička (13+18) – druhý nejproduktivnější hráč Brodských. Bilance ze základní části nicméně vyzněla nerozhodně, v říjnovém vzájemném zápase na Hané se totiž po obratu ve třetí třetině a výsledku 4:2 radovalo MEO.

Program zápasů ve čtvrtfinále play-off

ČF1, čt 16.3.
Přerov - Havlíčkův Brod
18:00
ČF2, pá 17.3.
Přerov - Havlíčkův Brod
16:00
ČF3, po 20.3.
Havlíčkův Brod - Přerov
17:30
ČF4, út 21.3.
Havlíčkův Brod - Přerov
17:30
ČF5, čt 23.3.
Přerov - Havlíčkův Brod
18:00