ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Postava zažil horký křest výstroje. Nervozita byla, ale naštěstí jen zdravá, prozradil

Postava zažil horký křest výstroje. Nervozita byla, ale naštěstí jen zdravá, prozradil
F r ý d e k - M í s t e k – Nejlepší přerovský hráč na ledě Frýdku-Místku? Jednoznačně Michal Postava. Dvacetiletý brankář chytal utkání v Chance lize poprvé od státního svátku v listopadu 2021. V základní hrací době předvedl několik výborných zákroků a měl velký podíl na tom, že Zubři v normální hrací době uhráli remízu.

Od svátku ke svátku. Rodák z Valašského Meziříčí rozšířil statistiky v profesionální soutěži po více než deseti měsících. V loňský Den boje za svobodu a demokracii střídal po první třetině Michaela Petráska. Během čtyřiceti minut proti Jihlavě z šestnácti střel neinkasoval. Ve středu, při Dnu české státnosti, to bylo podobné. Za tři třetiny ve frýdecké Polárce pochytal 31 střel.

„Nějaká doba od mého posledního zápasu v Chance lize už uběhla. Do utkání ve Frýdku jsem ale šel jako do každého jiného. Nervozita byla, ale naštěstí jen ta zdravá, po prvních střelách navíc opadla," svěřil se Postava.

Kapituloval teprve ve třetí minutě prodloužení. Pokus polského útočníka Lyszczarczyka po individuálním průniku ještě dokázal zastavit, s dorážkou odchovance Zubrů Dostálka ale už nemohl nic dělat. „Zápas se bohužel nedá hodnotit kladně. Moc jsem doufal, že to do branky na druhé straně už konečně spadne. Bohužel, štěstí tentokrát stálo u soupeře," posteskl si.

Naděje s puky neumřela

Zubři ale přes první porážku v sezoně prodloužili bodovou sérii na pět duelů. „Určitě je to lepší, než odjíždět bez bodu. Je ale škoda, že těch bodů není víc," komentoval bývalý brankář juniorského národního týmu.

Proti rysům se nenudil. Například ve druhé třetině zlikvidoval parádním zákrokem betonem velkou šanci Bednáře. Domácí útočník střílel osamocený u levé tyče, padající Postava ale puk do sítě nepustil. „Těžkých zákroků jsem měl docela dost. Hlavně jsem doufal, že mě puky budou trefovat, což se naštěstí dařilo," přiznal.

Ostrý debut s novou výstrojí mu tak vyšel. „Už ji mám dostatečně osahanou, po středě je prověřená poměrně dost. Poslední detail, který chyběl, byly barvy na betonech. Díky Tomáši Kolajtovi (jde o člověka, který vytváří design hokejových masek a výstroje, takzvaný airbrusher – pozn. red.) se podařily," komentoval.

Další zápas čeká MEO v sobotu doma proti rezervě Pardubic. „Spoustu kluků znám z dvacítky nebo z juniorské extraligy, kde jsem chytal za Kometu. Bude to určitě další těžký zápas, na který se musíme nachystat. Věřím, že to zvládneme," uvedl Michal Postava.