ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Znojmo 3:5 | JUNIOŘI: Zlín - Přerov 4:3 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 4:1

Chance liga pokračuje rychlým tempem. MEO zacílí na pátou výhru ve Frýdku-Místku

Chance liga pokračuje rychlým tempem. MEO zacílí na pátou výhru ve Frýdku-Místku
P ř e r o v – Velmi povedený vstup do nového ligového ročníku prožívají přerovští hokejisté. Ve čtyřech zápasech tratili pouze jediný bod a v tabulce s jedním zápasem k dobru sekundují vedoucímu Vsetínu. Tempo druhé nejvyšší soutěže je však neúprosné a díky návratu k 52kolovému systému letos hned několikrát nabídne rychlý sled zápasů s jednodenním volnem. Zubrům se v pondělí podařilo uzavřít šňůru domácích zápasů obratem nad Kolínem, ve středu budou cílit na zopakování tři roky starého rekordu – do Chance ligy tehdy vkročili pěti výhrami za 14 bodů. To stejné mohou dokázat ve Frýdku-Místku, svatováclavské utkání začíná v 18:00.
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
středa 28.9. 18:00
Hala Polárka

Třinecká farma se loni po dlouhých pěti letech podívala do vyřazovací fáze, když si desátou příčku zajistila potřebným bodem až v posledním kole. Na Slavii následně nestačila a po třech zápasech (1:2) se mohla začít soustředit na léto, v němž její kádr doznal výrazných změn. Především pro mladé hráče je totiž Frýdek lákavou destinací z pohledu možného proniknutí mezi elitu v dresu Třince. Ideálním příkladem může být například čerstvý mistr extraligy Mikuláš Zbořil, odchovanec Přerova, jenž si svými loňskými výkony ve Frýdku a následně Třinci řekl o plnohodnotnou smlouvu ve Zlíně.

Těsné prohry drží rysy zatím u spodku tabulky

Po sezoně na lavičce Frýdku skončil Mojmír Trličík, nově se kormidla chopil Martin Janeček (loni Šumperk), jemuž je po ruce zůstávající asistent Jozef Daňo. Společně vybudovali na novou sezonu celek, který je poměrně k nerozeznání od loňského. Odešly opory v podobě Šlahaře, Martynka, Komorskiho, Bartoše nebo Christova, zato však červenobílý dres oblékají nové a na poměry Chance ligy zvučné posily jako Daniel Vrdlovec, Jakub Doktor a Ondřej Machala.

Nutno dodat, že ani jedno ze tří jmen se ještě neobjevilo v tabulkách střelců, což může stát za pouhými čtyřmi body, které dosud Frýdek vybojoval. Hned čtyřikrát totiž musel sklopit hlavu o jednu branku, naposledy se Sokolovem a ve Vsetíně (obojí 1:2). S bilancí 2+1 naopak mezi střelci figuruje Vlastimil Dostálek, jenž v sestupujícím Havířově působení neprodloužil, a Vladimír Svačina, 35letý matador, který bude pravděpodobně pendlovat mezi áčkem a farmou pravidelně. Dva góly s nahrávkou zapsaly také další posily Adam Zeman s bekem Štěpánem Havránkem.

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze.