Poslední přípravné utkání doma: Zubry prověří vicemistr Chance ligy ze Vsetína

P ř e r o v – Po dvojzápase se Zlínem čeká hokejisty Přerova další souboj s geograficky blízkým soupeřem. Poslední duel na domácí půdě před začátkem nové sezony Chance ligy odehrají proti Vsetínu. Ten se v předchozím ročníku druhé nejvyšší soutěže probojoval až do finále, kde podlehl právě zlínským Beranům. Zubři ho vyzvou od úterních 18 hodin, vstupenky si můžete zakoupit na tomto odkaze.
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
úterý 22.8. 18:00
ZS Přerov

Zubři a Vsetín se v přípravě střetávají běžně. Loni Přerovští narazili na Valachy v rámci domácího turnaje ZUBR Cup. Svěřenci hlavního kouče Roberta Svobody sice prohrávali 0:2, nakonec ale zvítězili 3:2 po prodloužení. Tentokrát proti moravskému protivníkovi načnou druhou třetinu všech svých přátelských utkání. To pro Vsetín bude prověrka na Hané jediná proti soupeři z Chance ligy. Jinak totiž přípravu odehraje výhradně s týmy ze slovenské extraligy.

Se dvěma z nich – Trenčínem a Nitrou – si zelenožlutí domluvili zápasy doma i venku. Na ledě Nitry už se představili a prohráli tam 2:4. Následně si to na Lapači rozdali s Duklou Trenčín, kterou porazili 6:5 po samostatných nájezdech. V obou případech nasadila trenérská dvojice Jiří WeintrittLuboš Rob starší pouze tři útoky. Proti Trenčínu už v nich figurovala i největší vsetínská předsezonní posila, majitel více než 700 extraligových startů a pěti titulů s Třincem Erik Hrňa.

Pokud v úterý nastoupí, odehraje pikantní zápas Matouš Kratochvil. Vysoký útočník hokejově vyrostl v Přerově, se Zubry mimo jiné v roce 2015 postoupil do první ligy a jejich dres oblékal ještě v minulé sezoně. Po ní ale zamířil do nedalekého Vsetína. S Valašskem pojí osmadvacetiletého Kratochvila část rodiny, která odtud pochází. Duely proti mateřskému klubu zná už ze sezony 2020/21, kdy působil ve Vrchlabí.