Zubři zahodili dvě trestná střílení, po Vsetínu musejí zlepšit produktivitu i výkon

P ř e r o v – Hokejisté Přerova ve třetím přípravném zápase prohráli doma se Vsetínem 1:3. Skóre otevřel v páté minutě Adam Hořanský, ještě do konce první třetiny vyrovnal David Březina, ale o vítězství Valachů poté rozhodli gólem z přesilovky Štěpán Bláha a pět minut před koncem Tomáš Jandus. Brankář Marek Stuchlík si tak vítěznou premiéru za Zubry nepřipsal. Hanáci budou muset v dalších utkáních přidat na produktivitě, stejně jako na celkovém výkonu. Ani jedno proti Valachům nebylo optimální.
přát., úterý 22.8.2023
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
1:3
(1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Březina (Doležal) – 5. Hořanský (Kern, Ondračka), 39. Bláha (Svetina), 55. Jandus (Kern, Hořanský). Rozhodčí: Grygera, Maťašovský – Čelechovský, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 715. Střely na branku: 28:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
M. Stuchlík – Černý, Kudělka, Němec, Krisl, Cubo, Adámek, Hanák – Doležal, Pechanec, Březina – Nemec, Hejcman, Tomi – Tarnoczy, Zembol, Goiš – K. Stuchlík, Hradil, Chludil
Žukov – Staněk, Ondračka, Petrovický, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow – Hořanský, Kern, Jandus – Svetina, Dědek, Bláha – Koláček, Matějček, Melenovský

Domácí mohli jít do vedení už po 47 sekundách, kdy Bláha fauloval Tomiho a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený ale Žukova ve vsetínské brance neprostřelil. Stejně dopadl o deset minut později ve stejné situaci také Goiš, Žukov jeho pokus zastavil lapačkou. Skóre otevřeli v páté minutě Valaši. Střelu Kerna dorazil za Marka Stuchlíka chytajícího první zápas za Přerov Adam Hořanský.

Zubři odpověděli v 18. minutě, po přihrávce Doležala prostřelil Žukova z pravé strany z první David Březina. Nejlepší střelec Přerova v minulé sezoně se postaral o první gól Hanáků v domácím prostředí během přípravy. Otočit skóre mohl krátce poté Hejcman, hostující brankář u tyče zasáhl hrudí.

Ve druhé třetině neuspěl s dorážkami těsně před brankou Nemec, Žukov pak po skrumáži zneškodnil velkou šanci Cuba. Oba týmy si během prostřední části vyzkoušely dvě přesilovky a Vsetín se při vyloučení Březiny vrátil do vedení. Zakončení Svetiny, které se odrazilo od zadního mantinelu, poslal do sítě ve 39. minutě Štěpán Bláha.

Zkraje třetí části Stuchlík vyřešil vsetínské přečíslení, na jehož konci stál Bláha, i střelu Ondračky. V čase 54:52 se ranou bez přípravy po nabídce Kerna prosadil Tomáš Jandus a stanovil konečný výsledek zápasu. Následně se ještě snažili snížit Chludil a Cubo, prvně jmenovaného však ramenem vychytal Žukov a druhý po průniku do útočného pásma minul. Zubrům nepomohla ani krátká závěrečná hra bez brankáře.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Nejsme spokojení herně ani výsledkově. Byla to trápená v koncovce, v první třetině jsme si vytvořili dostatek příležitostí, abychom měli výhodnější pozici do zápasu. To se však nepovedlo, stejně jako se nepovedly přesilovky. Soupeř byl zarputilý a důslednější v soubojích a vytěžil z toho vítězství. Pořád je to příprava, ale musíme si říct, že tohle nám nestačí. Čekáme od sebe daleko lepší výkon po všech stránkách.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Podmínky pro oba týmy nejsou jednoduché, hraje se v podstatě jako venku v letním počasí. Zápas ale splnil, co jsme chtěli. Byl těžký, stejně jako byl těžký led. Vyzkoušeli jsme si určité věci ohledně systému. Na tři lajny hrajeme záměrně, aby to nebyl jenom těžký zápas, ale i těžký trénink. Přerov hrál klasicky svou hru, my jsme chtěli hodně napadat, ale podmínky jsou náročné. Na druhou stranu, i v přáteláku je vždycky lepší výhra než prohra.