Poslední domácí zápas v roce: Zubři v moravském souboji narazí na druhý Vsetín

P ř e r o v – Po prohře ve Frýdku-Místku krátce před Vánoci vypadli hokejisté Přerova z pozic zaručujících po základní části postup do vyřazovací fáze Chance ligy. Aktuálně jedenáctí Zubři sice nasbírali stejně bodů jako desátý Kolín, ten má však lepší skóre a k tomu zápas k dobru. Na pozice znamenající alespoň předkolo play-off se Hanáci budou chtít vrátit ve středu. Na domácím ledě ale narazí na jednoho z favoritů soutěže, moravského rivala ze Vsetína. Pikantní duel startuje v 17:30.
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
středa 27.12. 17:30
ZS Přerov

Přerov má Vsetínu co vracet. V obou dosavadních vzájemných zápasech této sezony se totiž z vítězství radovali Valaši. O rozhodující gól první souboje na Hané (1:3 z pohledu Zubrů) se v závěru základní hrací doby postaral vsetínský kapitán Erik Hrňa (13+15). Pětinásobný extraligový šampion s Třincem však nedávno zamířil na operaci menisku a za zelenožluté několik týdnů nenastoupí. Pětatřicetiletý Hrňa je přitom nejlepším střelcem a spolu s Lubošem Robem (10+18) také nejproduktivnějším hráčem Vsetína.

K druhému triumfu nad Zubry v probíhajícím ročníku svěřencům hlavního trenéra Jiřího Weintritta vydatně pomohla už první třetina. Během ní se dostali do vedení o tři branky a na Lapači nakonec uspěli 5:1. V posledním ligovém kole před první reprezentační přestávkou se prosadil i Matouš Kratochvil (3+8), jenž na hornatý východ Moravy zamířil právě z mateřského Přerova. Devětadvacetiletému dlouhánovi se v současné sezoně Chance ligy zatím vyhýbají zranění. Odehrál všech 31 střetnutí, která se před začátkem vánočních svátků uskutečnila. Na první prosincový gól nicméně stále čeká. Naposledy skóroval 29. listopadu proti Prostějovu.

Valašský celek se v tabulce druhé nejvyšší soutěže nachází s 60 body na druhém místě. V prosinci dokázal třikrát v řadě naplno bodovat, po těsné porážce v Třebíči (4:5) postupně vyzrál na pražskou Slavii (3:2), Litoměřice (8:5) a Jihlavu (2:0). Před týdnem ale prohrál. V domácí bitvě druhého s prvním podlehl Porubě, která Chance lize vévodí s osmnáctibodovým náskokem, 2:3. Přední příčky vsetínské produktivity patří vedle Hrni a Roba také Vítu Jonákovi (10+17). Dvaatřicetiletý plzeňský rodák udeřil mimo jiné zkraje listopadu proti Přerovu, když po necelých čtyřech minutách otevřel skóre zápasu.