VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Od poloviny zápasu jsme hráli takový rybníkový hokej, myslí si Ľubomír Malina

Od poloviny zápasu jsme hráli takový rybníkový hokej, myslí si Ľubomír Malina
P ř e r o v – K duelu 12. kola přivítali Zubři na domácím ledě soupeře z Havířova, jenž přes léto posílil na všech stranách. Vstup do soutěže mu podobně jako Slavii nevyšel, proti přerovskému mančaftu ovšem výhru vybojoval. Alespoň malým pozitivem tak je, že se Zubři po téměř devíti třetinách gólové němoty konečně prosadili. Autorem jedné ze dvou branek byl obránce Ľubomír Malina.
Ve dvou předešlých zápasech utrpěli Přerované porážky 0:2. Před soubojem dvanáctého kola nebyla kladná ani bilance Havířova. „Věděli jsme, že to bude zase těžký zápas. Dívali jsme se, jak hrají přesilovky a různé situace, ale bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Alespoň jsme po těch devíti třetinách konečně vstřelili nějaké góly,“ hledal pozitiva Ľubomír Malina. „Musíme na sobě stále víc pracovat a věřím, že zase uděláme vítěznou sérii.“

Úvod zápasu lépe vyšel Zubrům. Havířov nenaskočil v úplně ideálním rozpoložení, vítězství však nakonec zapsal. „Dobrý start, 2:0 vedeme a v půlce asi nastalo nějaké uspokojení a začali jsme si myslet, že to půjde samo. Všichni jsme šli do útoku, každý hráč chtěl dát gól a jen jsme z toho dělali chyby. Havířov chodil do brejků, dvakrát to využil a bylo srovnáno.“

„Ve třetí třetině už to na nás zase spadlo. Nechtěli jsme chybovat a znovu prohrát. Šlo se do nájezdů a tam už vyhrál šťastnější tým. Šancí jsme měli dost, hosté taky. Remíza to asi být měla,“ hodnotil zápas přerovský bek, nosící číslo 71.

Za zlomový moment považuje Malina pasáž, kdy se většina hráčů soustředila spíše na individuální výkon. „Od té půlky jsme hráli takový, řekl bych, až rybníkový hokej,“ litoval 26 letý odchovanec Popradu.

Gólově se v půli blýskl Marek Sikora ještě loni zápolící v dresu Zubrů a vrátil AZet zpět do zápasu.„Vracel jsem se do naší třetiny, tam to Marek dostal a udělal krátkou kličku. Snažil jsem se ho ještě nějak vytlačit, abych mu zmenšil střelecký úhel, kdyby střílel ze strany, což se i stalo. Trefil bohužel našeho hráče, který tam padal před bránu, takže to byl docela šťastný gól,“ popsal chvíli, kdy Havířov snížil na 2:1.

Do střeleckých statistik se už v první třetině zapsal sám Malina. Byla to jeho druhá letošní branka. „To byl také šťastný gól,“ zůstával skromný. „Vyhráli jsme buly a na modré jsem do toho jen plácnul, jak se říká. Tuším, že si to tečoval jejich hráč gólmanovi mezi nohy, takže spíš šlo o jeden z těch méně pěkných gólů. I takové se ale počítají,“ pousmál se rodák z Kežmarku.

I po třech prohrách zůstávají Zubři pozitivní. Na zápas s Havířovem přilákali diváky i československou upoutávkou vyvěšenou na Facebooku. „Byl to hlavně nápad vedení. Snažil jsem se vymyslet něco originálního, protože mě takové věci baví. Je třeba se tím bavit,“ doplnil. „Tak z padesáti procent jsem to organizoval já, potom tam něco hodil Dvořka (Filip Dvořák) a Klíma (Lukáš Klimeš) je samozvaný režisér,“ dodal pobaveně.

V sobotu Hanáci už uzavřou proti Budějovicím první čtvrtku soutěže. „Motor je velmi těžký soupeř. Má ambice na baráž, takže se připravíme nejlépe, jak to půjde a zkusíme zopakovat výkony s Karlovými Vary a Kladnem. Potřebujeme dovézt nějaké body a znovu se nastartovat,“ uzavřel rozhovor vyhlídkou na sobotní klání v Budvar Aréně.