VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Bezgólové prohry se Zubři pokusí odčinit v atraktivním duelu s dvanáctým Havířovem

Bezgólové prohry se Zubři pokusí odčinit v atraktivním duelu s dvanáctým Havířovem
P ř e r o v – Přerovská lokomotiva ze začátku sezony nabrala velkou rychlost a stále patří mezi nejrychlejší stroje soutěže. Poslední tři zápasy se jí však nevyvedly úplně podle představ, naopak její chod poměrně zbrzdily. Modrožlutá posádka se gólově neprosadila už osm třetin, prostor k napravení tak dostane ve středečním klání, kdy doma v pikantní partii vyzve havířovský AZet. Utkání startuje v 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov
HC ZUBR Přerov - AZ RESIDOMO Havířov
středa 11.10. 18:00
MEO Arena Přerov

Vítěznou šňůru Zubři s Benátkami sice protáhli, jejich hra se však po nepohledném utkání s týmem mladíků poněkud vychýlila. V dalším mači s podobným soupeřem z Litoměřic se nezmohli na jedinou branku a padli 0:2, s tímtéž výsledkem pak v pondělí odjížděli z ledu Slavie. Ta doma příliš nevyhrávala a zhatila pozitivní statistiku Hanáků z venkovních klání.

Přerovu ve středu půjde především o zlepšení domácí bilance. Havířov v létě upekl nové partnerství s ostravskou společností Residomo a často je spojován s přívlastkem „černého koně“ ligy. Průběžná dvanáctá pozice s dvanácti body tomu však zatím příliš neodpovídá, Slezané navíc stále procházejí změnami. O úplné pohodě se tak v kádru trenérského dua Martin Janeček – Vojtěch Csabi hovořit nedá.

Po rozpačitém startu do WSM ligy přišlo ze strany Havířovských domácí selhání s Ústím. To otočilo zápas devátého kola ze stavu 1:4 na 8:4 ve svůj prospěch, a vedení AZetu tak sáhlo po několika změnách. Padáka dostaly loňské opory brankář Marek Laco, obránce Marcel Petran (1+2) a posila ze Slavie Petr Beránek (0+2). Ten ale překvapivě naskočil i k dalšímu zápasu, a to ze dvou důvodů. Jednak vlivem marodky Slezanů a jednak také proto, že nemohli využít hráče z extraligy.

Proti Varům v sobotu naskočil i zlínský Radoslav Illo (0+0), po bezgólové remíze se ale AZetu povedlo ukořistit jen jeden bod v nájezdech. V poslední době jsou jeho novými posilami i útočník Jakub Matai (0+1), jenž má Havířovu vypomoct na jeden měsíc, a bek Radek Havel (1+0) - s vyřízeným hostováním do konce sezony.

To jsou jedny z kroků, jež Havířov podstoupil poté, co mu ze hry vypadl Jakub Illéš, který stihl odehrát jen tři zápasy. Podobně jsou na tom i Vojtěch Tomi (3+2), Jiří Fronk (1+1) a Roman Rác (0+2). Poslední jmenovaný už se ale z marodky vrátil a v útoku tak sekunduje lídrovi týmového bodování Marku Kalusovi (2+5), Jakubu Kotalovi (1+1) anebo Marku Sikorovi (1+4), jenž v posledních letech hájil barvy Přerova. Jednu z opor pak představuje vítkovický Jan Hudeček (4+3).

V obraně se jako elitní bek prozatím prezentuje Tomáš Drtil (2+4), jenž hostuje ze Šumperku. Již tradičně hájí havířovský trikot Jiří Krisl (2+1) vévodící týmové plus/minus statistice (+5), to zvučná posila Viktor Postnikov (1+2) své přednosti zatím nevyužívá naplno. Jak již bylo výše zmíněno, v brankovišti dál nepůsobí Marek Laco, pozice jedničky tak nově patří Danielu Dolejšovi. V případě potřeby je připraven 33letý Martin Falter a o patnáct let mladší Jiří Matoušek.

Havířov vítězil zatím jen ve třech případech. Doma položil Motor (3:2) a Kadaň (4:1) a poté bral tři body z Frýdku (3:2). Následující čtyři duely mu však vynesly pouze dva body. Prodlužoval doma se Vsetínem (3:4p), neuspěl v Třebíči (2:4), s Ústím (4:8) a ani v sobotu s Vary (0:1sn). Do jedenáctého kola Havířov v pondělí nenastoupil, zápas s Kladnem se odehraje až pátého listopadu.

WSM liga, 12. kolo
Přerov - Havířov

5. místo
umístění v tabulce
12. místo
11 – 5 – 2 – 0 – 4 (31:21) 19
statistiky základní části
10 – 3 – 0 – 3 – 4 (25:35) 12
Slavia - Přerov 2:0
poslední zápasy
Havířov – K. Vary 0:1 sn
Roman Pšurný 10 (4+6)
nejproduktivnější hráč
Jan Hudeček 7 (4+3)
Marek Kalus 7 (2+5)
Milan Procházka (5 gólů)
nejlepší střelec
Jan Hudeček (4 góly)
Roman Pšurný (6 asistencí)
nejlepší nahrávač
Marek Kalus (5 asistencí)
Radomír Pala 6 (3+3)
nejproduktivnější obránce
Tomáš Drtil 6 (2+4)
Jiří Goiš (31 TM)
nejtrestanější hráč
Marek Sikora (36 TM)
Juraj Šimboch (94,53%)
Lukáš Klimeš (93,04%)
úspěšnost brankářů
Daniel Dolejš (91,53%)
Martin Falter (81,25%)
Jiří Matoušek (88,10%)
Marek Laco (78,95%)
63 / 10 / 15,87%
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
48 / 9 / 18,75%
62 / 10 / 83,87%
oslabení
počet / góly / úspěšnost
57 / 18 / 68.42%

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Šimboch – Malina, Chmelíř, Novotný, Valenta, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, M. Kratochvíl – Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil

AZ RESIDOMO Havířov: Dolejš – Krisl, Drtil, Postnikov, R. Havel, Chroboček, Staněk – Kotala, Matai, Sikora – P. Beránek, Rác, M. Kalus – Pořízek, Illo, Gřeš – Baláž, Haas, Cihlář

Online a živý přenos

Online přenos z utkání HC ZUBR Přerov – AZ RESIDOMO Havířov můžete sledovat na serveru onlajny.com. Zpoplatněný živý přenos bude k dispozici na tomto odkaze.