ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Havířov - Přerov 3:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Poruba - Přerov (úterý 18:00)

Na úvod to byl slušný výkon, hodnotil zápas Matěj Málek

Na úvod to byl slušný výkon, hodnotil zápas Matěj Málek
O s t r a v a – Velmi dobře vstoupil tým přerovských Zubrů do přípravného turnaje, jehož dějištěm je od středy až do soboty zimní stadion v Ostravě - Porubě. Přerov se v prvním mači setkal s domácím družstvem a přestože je na ledě o týden kratší dobu a v počtu odehraných zápasů má o jeden méně, dokázal Porubu poměrně jednoznačně porazit. K výhře 6:2 hodně přispěl útočník Matěj Málek, který rozvlnil síťku za domácím brankářem Taťákem hned dvakrát a po zápase se bez váhání ujal hodnocení. Z jeho slov byla znát spokojenost, Zubři jsou ale ještě na začátku přípravy a čeká je spousta práce.
Už od prvních minut zápasu bylo vidět, že Zubrům v dlouhé letní pauze hokej hodně chyběl. Přerov diktoval tempo a dovedl svůj premiérový zápas na porubském turnaji k jasné výhře. “Myslím si, že jsme na úvod podali slušný výkon. První třetina byla ještě trochu slabší, občas jsme si při kombinacích nerozuměli, ale potom už nám akce začaly více vycházet, což se odrazilo na skóre. Určitě to byla zasloužená výhra,“ hodnotil vstup do turnaje mladý útočník Matěj Málek.

Jeho pozice byla v prvním útoku, společně se Sedlákem a Goišem. Zápas odehrál velmi dobře a dokonce se ve dvou případech zapsal i mezi střelce. “Ty dva góly mě hodně potěšily. Bylo to takové štěstí začátečníka,“ usmíval se Málek, ale poté už pokračoval vážněji. “Loni mě potkala nějaká zranění, která mi hokej trošku znepříjemnila, proto se mi snad letos bude dařit víc. Udělám pro to samozřejmě maximum, hlavně abych dobře zapadl do týmu a vyhrávali jsme.“

Zubři pro letošní sezónu dál udržují zkušené borce, ale mladé pušky by měly být v týmu také hodně zastoupeny. Matěj Málek patří právě do druhé zmiňované skupiny. “Starší kluci nám mladším neskutečně pomáhají. Třeba Zdeněk Sedlák mi hodně radil, co a jak mám na ledě dělat a dost mě drží i brankář Martin Vojtek, který s námi trénuje. Parta je v kabině skvělá, takže věřím, že to bude v sezóně jen a jen dobré,“ prozradil Málek s viditelně optimistickou náladou.

Ve čtvrtek přerovský tým potrénuje doma, ale o den později opět vyrazí do Poruby, kde ve druhém utkání základní skupiny narazí na polský Krakov. Se zahraničními soupeři se Přerov moc často nesetkává. “Jsme na to všichni zvědaví, protože polské týmy jsou trochu někde jinde. Hrají dost do těla a jsou hodně silné na puku. Mě osobně to vadit nebude, protože umím ránu přijmout, ale taky ji rozdat. Mohl by to být v pátek dobrý zápas,“ zamířil Málek na závěr směrem k druhému vystoupení na přípravném turnaji.