Zubři s Vojtkem v brance si snadno poradili s Porubou

O s t r a v a – Po deseti dnech trénování a pečlivé přípravy na ledové ploše si dnes poprvé v sezóně odjeli Zubři prověřit své schopnosti k přátelskému utkání do ostravské Poruby, které bylo součástí tamním klubem pořádaného turnaje. Jako první se střetli Zubři s domácími hokejisty. V brance jim chytal Martin Vojtek, kterého však hráči Poruby příliš neprověřili. V prvních dvou třetinách si totiž vyložené šance vytvářelo pouze Meo, teprve v poslední třetině měl přerovský brankář trochu více práce, protože Zubři byli často vylučováni. Přerov dnes vyhrál zcela zaslouženě a výsledek utkání plně odpovídá průběhu zápasu. Také na samostatné nájezdy, které se jely po skončení utkání, vyhráli Zubři 2:0.
turnaj, středa 15.8.2012
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:6
(0:1, 0:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 46. Krayzel (Buček), 48. Wolf (Šindelář) - 10. Málek (Sedlák, Pala), 22. Sakrajda (Ditrich), 36. Sprušil (Sklenář, Ditrich), 44. Málek (Goiš), 45. Sakrajda (z trestného střílení), 51. Kundrátek (Sprušil, Sklenář). Rozhodčí: J. Jeřábek - M. Vengřín, R. Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Buly: 27:31. Střely celkem: 36:46, z toho na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Taťák – Šindelář, Wolf, Zientek, Hruzík, Axman, Spusta, Prokop, Mladenka, Hašek, Krayzel, Seidler, Holuša, Pavlačka, Buček, Mikšan, Sedlář, Vaněk, Galajda, Vidlák, Šimkovič
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Ferenc, Osina, V. Sklenář – Sedlák, Goiš, Málek – Brančík, Ditrich, Sakrajda – Kundrátek, Sprušil, Loupal

Za Zubry nastoupil v brance přerovský odchovanec s extraligovými zkušenostmi Martin Vojtek, který s mužstvem již několik dnů trénuje. V první třetině sice musel několika střelám čelit, ty ho však nemohly příliš vystrašit. Naopak Zubři zaútočili hned na samotném počátku. Už po 55 sekundách měl gól na hokejce Goiš, ale Taťáka v Porubské brance zachránila pravá tyč jeho svatyně. Jen o chvíli později tečoval těsně u brány Ferencovu střelu od modré čáry Ditrich. Další velké šance Zubrů přišly až v úvodu 8. minuty, kdy byl vyloučen domácí Prokop na 4 minuty. Kundrátkova střela ze dvou metrů v závěru 9. minuty ještě za Taťákem neskončila, Málek však o 20 sekund později už skulinu mezi jeho nohama našel a otevřel tak skóre na 0:1. To bylo z první třetiny ale takřka vše, v jejím zbytku se dařilo oběma celkům likvidovat útočné akce protivníků ještě před zakončením.

Druhá třetina patřila celá Zubrům. Porubu převyšovali takřka ve všem, vyhrávali daleko více buly, prakticky po celou třetinu ji drželi pod silným tlakem. Hned ve 22.minutě zvýšil na 0:2 Sakrajda, který s Brančíkem založil po Ditrichově přihrávce akci 2 na 1. Protože Brančík byl ale před brankou již dobře pokrytý, rozhodl se v kruzích raději pro střelu a Taťák kapituloval podruhé. "Munici" připravenou na druhou třetinu vystříleli domácí už do 25. minuty, v dalších 15 minutách už šly na Vojtka jen dvě zahřívací střely. Ve 28.minutě visel další gól v Porubské síti doslova na vlásku při skrumáži, která se před Taťákem vytvořila, ale puk se přes brankovou čáru celým objemem nedostal. Dlouhé minuty byl na ledové ploše takřka "jednosměrný provoz" a dalšího gólu se diváci dočkali v 36. minutě, když kombinaci Ditricha, Sklenáře a Sprušila, zakončil do porubské sítě posledně jmenovaný - 0:3. To nemuselo být ze strany Zubrů v této třetině ještě zdaleka vše, o půl minuty později jel na Taťáka v sólovém nájezdu Kundrátek, ale neuspěl.

Tlak Zubrů pokračoval ještě 5 minut i v závěrečné periodě, ve 44. minutě se podruhé v zápase prosadil Málek, který objel soupeřovu branku a "nachytal na hruškách" i domácího brankáře - 0:4. O minutu později byl při sólovém nájezdu faulován Sakrajda a hlavní rozhodčí nařídil trestné střílení. Přerovský útočník se při něm nemýlil a rozvlnil porubskou síť střelou pod horní tyč - 0:5. Nápor Zubrů zastavili domácí hráči teprve o minutu později. Volný Krayzel střelou z hranice kruhů Vojtka překonal poprvé - 1:5. Vstřelený gól domácí viditelně povzbudil, o chvíli později prověřil Vojtka ze dvou metrů Mikšan. Sedlák ve zmatku puk vyhodil ze svého obranného pásma mimo kluziště a šel za to na trestnou lavici. Za 15 sekund jej následoval Ditrich, který si šel odsedět trest za Vojtka. Ten při dalším zákroku totiž nepříjemně sekl domácího hráče. Poruba při přesilovce 5 na 3 Zubry zamkla v obranném pásmu na dva západy a asi po jedné minutě vypálil od modré čáry prudce Zientek. Vojtek stačil střelu sice vyrazit, na následnou dorážku Wolfa už byl ale krátký - 2:5. Zubři pak hráli v oslabení ještě třikrát a domácí tak měli ke střelbě více prostoru. Přesto i při těchto situacích bylo úspěšnější Meo, neboť tečku ve změně skóre napsal v úvodu 51. minuty při jednom oslabení Kundrátek ze sólového nájezdu. Stejné standardní situace si vypracoval o dvě minuty později Sakrajda a 80 sekuund před koncem dokonce dvojice Goiš - Málek. Domácí se ale tentokrát stačili včas vrátit a hatricku se tak tento útočník bohužel nedočkal.

Po zápase se ještě jely sólové nájezdy, za přerovské uspěl Sedlák i Goiš, za domácí naopak na Vojtkovi pohořeli Seidler a Krayzel. Na třetí nájezdy tak ani nedošlo.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Aleš Tomášek (HC RT TORAX Poruba 2011): Je to stále teprve začátek přípravy a pořád zkoušíme nové hráče. Všechna mužstva jako jsou Havířov, Opava nebo Přerov mají stabilizovaný kádr a mění jen pár hráčů, zatímco my jsme vyměnili polovinu kádru a máme hodně mladých hráčů. Musíme s nimi pracovat, abychom se dostali na úroveň mužstev, se kterými zatím prohráváme. Zklamalo mě moře chyb, nezajišťujeme jeden druhého, pouštíme soupeře do brejků, to jsou chyby, které se těžko trénují a nemělo by se to stávat.

Pavel Sedlák (HC ZUBR Přerov): Využili jsme své šance a dostali se do vedení, které nám soupeř dovolil ještě navýšit a vcelku v poklidu jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Výsledkově to možná vypadá jako jednoznačné utkání, ale půlka zápasu byla otevřená a kdyby dala Poruba gól, tak to možná vypadá i jinak. Moc šancí však domácí neměli.