PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Měli jsme vyhrát, tečka. Jeden gól je málo, nezastíral jediný úspěšný střelec Kudělka

Měli jsme vyhrát, tečka. Jeden gól je málo, nezastíral jediný úspěšný střelec Kudělka
P ř e r o v – Hokejisté Přerova se v posledních zápasech trápí v koncovce. Proti Kolínu a Šumperku skórovali pouze jednou. Jiné to nebylo ani ve středečním domácím souboji s Třebíčí. Fanoušci Zubrů si „Gól!“ téměř zakřičet nemohli. Výjimkou byla situace z 48. minuty, kdy na zadní tyči „uzavřel“ útočnou akci i dobu s bezbrankovým stavem obránce Tomáš Kudělka.

Přerované bodovali po dvou zápasech, ve kterých v normální hrací době prohráli rozdílem jediné branky 1:2. Se stejným výsledkem odjeli z ledu i tentokrát, duel s Třebíčí ovšem dotáhli do prodloužení. „Měli jsme uhrát více bodů – minimálně dva. Nebyli jsme daleko ani od tří, ale bohužel. Jakou má cenu bod, uvidíme po základní části,“ konstatoval Kudělka.

Hanákům se nepodařilo udržet jednobrankové vedení. Ve třetí třetině se z něj mohli těšit jen zhruba šest minut. „Chtělo to přidat druhou branku, což se nestalo. Třebíč z nahození vyrovnala. Měli jsme si pomoct přesilovkou, byla tam minuta dvacet do konce,“ připomněl Kudělka, že MEO po vyloučení hostujícího Krliše dohrávalo poslední dvacetiminutovku v početní výhodě.

„Bohužel nedáváme tolik gólů. Musíme víc střílet, jeden gól doma je rozhodně málo. Třebíč je sice druhý tým tabulky a musíme respektovat její sílu. Ale měli jsme vyhrát, tečka,“ věděl zlínský rodák. Pauza způsobená nákazou koronavirem se podle něj na Zubrech neprojevila. „Odehráli jsme daleko lepší zápas než čtrnáct dní zpátky v Šumperku.“

Zadák s číslem 88 si ve středu připsal první trefu v přerovském angažmá. „Chtěl jsem podpořit útok. Kuba (Svoboda – pozn. red.) to suprově sehrál. Puk prošel přes osu, byl jsem tam sám,“ vrátil se k momentu, kdy se jako nejvytíženější hráč modrožlutých v utkání prosadil. Na jeho počin však poté odpověděl Dočekal, pro změnu hokejista s nejvyšším časem na ledě na straně Třebíče.

Najet na hokej, který bolí

Zubry čeká další domácí zápas v sobotu, v MEO Aréně se střetnou s Vrchlabím. „Musíme to zjednodušit, nehledat krásné akce do prázdné brány a více se tlačit do střelby. Potřebujeme body, zápasů je méně a méně. Každý tým se teď bude snažit vyhrávat, soutěž je vyrovnaná. Doma ale musíme dávat více než jeden gól, jestli chceme být úspěšní,“ prohlásil čtyřiatřicetiletý Kudělka.

„Je potřeba rvát se do brány, clonit gólmanovi. Prostě odvádět černou práci, která Přerovu v minulosti nikdy nescházela a hrálo se proti němu těžce. Teď mi to tam trochu chybí. Chce to najet na hokej, který bolí,“ zdůraznil bek se zkušenostmi ze zámoří či z Finska.

U řeky Bečvy nastupuje teprve krátce, přerovský klub může podle svých slov hodnotit jen pozitivně. „Kabinu máme super, parta je v pohodě. Ze Zlína to mám kousek, jsem za to rád. Samozřejmě bych byl raději, kdybychom v tabulce byli výš. Ale od toho jsem tady, abych tomu také pomohl. Musíme se kousnout a jít do toho ještě víc,“ sdělil Tomáš Kudělka.