ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov 1:2 | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 6:2 | DOROST: Havlíčkův Brod - Přerov 5:8

Po dvou týdnech konečně zpátky. Zubři v důležité dohrávce vyzvou druhou Třebíč

Po dvou týdnech konečně zpátky. Zubři v důležité dohrávce vyzvou druhou Třebíč
P ř e r o v – S novým rokem vstoupily do profesionálního hokeje v Česku opět trable související s pozitivně testovanými napříč mužstvy, odklady zápasů tak pro přerovský hokej vytvořily nečekanou dvoutýdenní pauzu. Ta je však minulostí a Zubři se mohou konečně vrátit zpátky do akce. Mužstvo vedené Robertem Svobodou a Petrem Dočkalem musí začít podávat stabilní výkony, jinak mu reálně hrozí neúčast v play-off, či v ještě horším případě sestupové starosti. Úvodní buly proti druhé Třebíči padne ve středečních 18 hodin, přijďte MEO po dlouhé přestávce vyhecovat ke třem bodům!
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
HC ZUBR Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč
středa 26.1. 18:00
MEO Arena Přerov

Zubři se v konkurenci dalších patnácti mužstev Chance ligy utkali s každým už alespoň dvakrát. Tedy až na dvě Slavie – pražskou a Horáckou z Třebíče. Tu druhou jmenovanou vyzvou nyní ve vložené dohrávce a mají jí z půlky října co oplácet. Na Vysočině se MEO vůbec nedokázalo prosadit, zato domácí, kteří v té době hájili skvělou vítěznou šňůru, zapsali dvě využité přesilovky a nakonec díky trefám Ladislava Bittnera (14+8) a Václava Krliše (10+11) i výhru 3:0.

Třebíč hledá ztracenou formu

Celky Přerova a Třebíče se od sebe v běžně sledovaných statistikách překvapivě mnoho neliší. Oba mají dobrou bilanci ve skóre (Třebíč 3. místo v lize, +36; Přerov 6. místo, +20), oba předvádějí špatné přesilovky (Třebíč 13. nejhorší v lize, Přerov 16.) a velká hitparáda to od středečních soků není ani v oslabeních. Žádný z celků současně nedisponuje ani ofenzivními lídry celoligového významu a produktivita se u nich rozkládá do vícera hráčů. Může tak vyvstávat otázka, čím je vlastně diametrálně odlišná pozice obou týmů v tabulce způsobena.

Hlavní rozdíl je především v začátku soutěže, jenž tým trenérů Kamila Pokorného, Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka skvěle zachytil, zatímco Zubři se od září výsledkově i herně stále plácají. Hned 11 výher na úvod soutěže tak bylo důležitým faktorem, proč se tým stavěný okolo Lukáše Nedvídka (4+19) a zmíněných Bittnera s Krlišem až donedávna držel na čele tabulky.

Na začátku prosince však třebíčská stabilita začala haprovat a od té doby slavily Bílé hvězdy z jedenácti kol pouhé čtyři výhry. Především pak v posledních třech zápasech Horáci značně pohořeli, když se soupeři z konce tabulky neuhráli ani bod – padli doma s Ústím (2:3) i Frýdkem-Místkem (1:4) a „překvapili“ i na ledě posledního Havířova (1:4). Je tak na Zubrech, aby se do nalomené psychiky druhého týmu pořádně zakousli.  

Chance liga, 28. kolo
Přerov – Třebíč

13. místo
umístění v tabulce
2. místo
33 – 14 – 3 – 2 – 14 (97:77) 50
statistiky základní části
35 – 21 – 4 – 2 – 8 (107:71) 73
Šumperk – Přerov 2:1
poslední zápasy
Třebíč – Frýdek-Místek 1:4
Jan Süss 19 (11+8)
Tomáš Doležal 19 (6+13)
nejproduktivnější hráč
Lukáš Nedvídek 23 (4+19)
Jan Süss (11 gólů)
nejlepší střelec
Ladislav Bittner (14 asistencí)
Tomáš Doležal, Jakub Herman (13 asistencí)
nejlepší nahrávač
Lukáš Nedvídek (19 asistencí)
Jakub Kubeš 14 (2+12)
nejproduktivnější obránce
Lukáš Doudera 12 (3+9)
Jiří Hunkes 12 (1+11)
Filip Dvořák (38 TM)
nejtrestanější hráč
Vojtěch Střondala (49 TM)
Michael Petrásek (92,40 %)
Lukáš Klimeš (92,62 %)
Michal Postava (91,75 %)
úspěšnost brankářů
Pavel Jekel (92,17 %)
Jan Mičán (92,81 %)
136 / 17 / 12,50 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
143 / 21 / 14,69 %
125 / 25 / 80,00 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
118 / 28 / 76,27 %

Online prodej vstupenek

Vstupenky na zápas Zubrů s Třebíčí si můžete zakoupit z pohodlí domova prostřednictvím online systému.

Podmínky vstupu na stadion

MEO Aréna může být – při dodržení níže uvedených podmínek – naplněna pouze z jedné třetiny své kapacity, na stadion tedy může přijít maximálně 1000 diváků. Otevřeny jsou pouze sektory na sezení.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

 • dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
 • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění
 • již započatým očkováním a maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem
 • maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem, jde-li o dítě ve věku 13–18 let

  Při vstupu na stadion bude platnost certifikátů kontrolována čtečkou.

  Osoby, které alespoň jednu z výše uvedených podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do dvanácti let, které se takto prokazovat nemusejí) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

  Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

  Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).

  Plné znění aktuálně platných opatření naleznete ZDE

  Děkujeme za respektování těchto mimořádných opatření.