Lubomír Oslizlo: Pro další zápasy se hráči musí ukáznit

B l a n s k o – Přerovští hokejisté mají na bodovém kontě po prvním ligovém kole sezóny 2009/2010 ošidnou nulu. Po souboji proti blanenské Technice je může nejvíce mrzet opravdu hodně dlouhá řada nevyužitých šancí a také spousta zbytečných vyloučení, díky kterým se Zubři ve třetí třetině možná připravili o lepší výsledek. „Utkání jako vždy rozhodují góly a ty jsme dnes bohužel nedokázali střílet. Pro další zápasy se hráči rozhodně musí více ukáznit,“ hodnotil duel trenér Oslizlo.
Přerovští Zubři přijeli do Blanska hodně bojovně naladěni, cíl uspět hned v prvním kole a získat do tabulky body byl jasný. Nakonec se ale po premiérovém vystoupení v letošní ligové soutěži musí přerovský tým spokojit s nulou na bodovém kontě a desátým místem v tabulce. “Premiéra v letošní sezóně nám bohužel nevyšla. Nezdálo se mi, že by hráči byli nějak nervózní, ale v naší hře byla určitá křeč,“ hodnotil výkon svého týmu v prvním ligovém klání hlavní kouč Lubomír Oslizlo.

V první třetině zápasu Zubři navázali na hru z posledních minut závěrečného přípravného souboje s Uničovem. Znovu si vypracovali velkou řadu šancí, které ale bohužel kýžené góly nepřinesly. Přerovští hráči nechali několikrát vyniknout brankáře Ondřeje Jirkůva. “Šancí jsme měli hodně, ale nic nám tam nepadalo. Utkání jako vždy rozhodují góly a ty jsme dnes bohužel nedokázali střílet,“ posteskl si lodivod týmu Zubrů.

Na úvodní gól zápasu museli diváci, kteří navštívili blanenský zimní stadion čekat až téměř do poloviny zápasu. V době, kdy hrál Přerov přesilovku však překvapivě udeřili domácí a v oslabení šli po využitém brejku do vedení. “Tam nám domácí prostě ujeli dva na jednoho, puk se odrazil od mantinelu za brankou a z brankoviště nám to tam došťouchali,“ zlobil se Oslizlo.

Začátek třetí třetiny zápasu naznačoval, že Zubři zařadili ještě vyšší rychlostní stupeň a budou se všemi silami snažit srovnat a dokonce i otočit skóre. Plány ale bohužel po necelých pěti minutých vzaly za své. Řada zbytečných vyloučení totiž přerovským hráčům sebrala vítr z plachet a domácí Blansko nabídnuté přesilovky využilo. Ve třetí třetině inkasovalo Blansko tři dvouminutové tresty a na straně Zubrů jich bylo dokonce osm. “Měli jsme v této části hry velmi mnoho vyloučených. Ještě za stavu 2:0 jsme žili, ale bohužel jestli uděláme pět, úplně zbytečných faulů, tak se to utkání pak dá hodně těžko zvrátit. Pro další zápasy se hráči rozhodně musí více ukáznit,“ hlásil tvrdě přerovský trenér Lubomír Oslizlo. V závěru zápasu se sice podařilo přesnou ranou Daniela Faltýnka přerovskému týmu snížit skóre, ale na zvrat už bylo příliš pozdě. Při power play Zubrů si už domácí své vedení pohlídali.

Druholigová soutěž pokračuje ve své východní skupině dalším kolem už ve středu, ale Zubry kvůli odloženému zápasu 2. kola proti Vsetínu čeká delší pauza. Do dalšího boje o body naskočí až v sobotu v Břeclavi. “Musíme zlepšit produktivitu a vyvarovat se zbytečných faulů. Na jeden gól moc zápasů v soutěži nevyhrajeme,“ dodává trenér Oslizlo.