Premiéra Zubrům nevyšla, Technika zvítězila 3:1

B l a n s k o - Přerovským Zubrům vstup do nové sezóny nevyšel. Na ledě blanenské Techniky skóroval pouze produktivní obránce DANIEL FALTÝNEK, ale vzhledem k tomu, že v té době domácí vedli již 3:0, hosté pouze korigovali stav. Na úvodní gól čekali příznivci obou mužstev až do 30. minuty, kdy se prosadil Dalibor Pálka. Zbytek branek padl ve třetí třetině, ve které hráli přerovští hráči často v oslabení. Nejprve zvýšil blanenský Jiří Mifek a na 3:0 již upravoval opět Pálka. Faltýnkův zásah přišel již příliš pozdě, Zubrům nestačily síly na zvrat.
1.kolo, neděle 13.9.2009
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
3:1
(0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 30. Pálka (Látal), 51. Mifek (Hrůza), 53. Pálka (Benýšek) - 56. Faltýnek (Ditrich, Osina). Rozhodčí: Škach - Velinský, P. Dučák. Vyloučení: 10:14. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Jirkův - Pálka, Šindelář, Pazdera, Dufek, Maksa, M. Rajnoha, Žalud - Úlehla, Hrůza, Benýšek, Mifek, Truhlář, Veselý, Látal, Kroupa, Tobiáš, Tesař, Tatar, Skácel, Reschowský.
Tihlář - Pála, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Hoferek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Kočara, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Žibrita, Coufal, Sedlář, Kupec.

Přerovští Zubři rozehráli první ligové utkání letošní sezóny aktivně a v první třetině si vypracovali řadu šancí. Jejich nevyužití je ale může hodně mrzet. V 6. minutě střílel z levého kruhu v přesilové hře Hanák, ale blanenský brankář Jirkův dokázal zasáhnout. O minutu později se pokoušel ohrozit domácí klec Coufal, bohužel ani on však po obkroužení branky neuspěl. A aby toho nebylo málo, tak z další nadějné šance Martinák trefil jen dobře postaveného Jirkůva. Hráči domácího týmu se až od 12. minuty dokázali vymanit z tlaku přerovských Zubrů. Tihlářovu pozornost zkoušel nejdříve Hrůza a o chvíli později pálil ze tří metrů kanonýr Mífek. V závěru první třetiny sehráli dobrou útočnou akci přerovští útočníci Ditrich a Kolář, ale druhý jmenovaný těsně přestřelil blanenskou klec.

Také ve druhé třetině si hráči ve žlutomodrých dresech drželi mírnou převahu. Počet nevyužitých šancí ale dál narůstal. V úvodu 24. minuty střílel z dobré pozice na modré čáře Pala, domácí brankář se ale překonat nenechal. Úspěšný zákrok si na druhé straně po chvíli připsal i Tihlář, když zasahoval proti pěkné šanci Veselého. Ve 27. minutě měl Přerov výtečnou šanci otevřít gólový účet zápasu, hrál totiž chvíli i ve dvojnásobné početní výhodě. Bezbrankové skóre se však překvapivě podařilo v oslabení zlomit domácímu týmu. Po velké chybě přerovských obránců se Blansko dostalo do přečíslení, které přesně zakončil Pálka - 1:0. Možnost vyrovnat skóre měli Zubři pět minut před koncem druhé periody. To opět zkoušel tvrdou ránu od modré sniper Pala, leč neúspěšně.

Začátek třetího dějství přinesl útočnou spolupráci Kohúta se Žibritou a brankář Jirkův nepříjemně nastřelený puk vytěsnil ramenem mimo brankový prostor. Kdo čekal v dalších minutách zesilující snahu Zubrů o vyrovnání, musel být hodně zklamán. Tihlářovo podražení dotírajícího Pálky totiž odstartovalo dlouhou sérii vyloučení na straně Přerova. Zubři se tak museli dlouhou dobu bránit ve dvojnásobném oslabení a nakonec z tlaku Techniky inkasovali hned dvakrát. V 51. minutě po ideální přihrávce Hrůzy zvýšil vedení Blanska na 2:0 u tyčky číhající Mífek a po chvíli Pálka ranou od modré upravil skóre na 3:0. Jiskru naděje na možný zvrat v utkání vykřesal čtyři minuty před třetí sirénou Faltýnek, když po souhře Ditricha s Osinou zamířil přesně do vinklu blanenské klece - 3:1. V závěrečných dvou minutách se ještě přerovští Zubři snažili zvrátit nepříznivé skóre při hře bez brankáře, ale gól už se jim vstřelit nepodařilo.

Videosestřih ze zápasu Technika Blansko - Přerov nabízí webová televize ZUBR TV.