PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Kdybychom celý zápas hráli jako ve třetí třetině, mohli jsme bodovat, smutnil Jiří Goiš

Kdybychom celý zápas hráli jako ve třetí třetině, mohli jsme bodovat, smutnil Jiří Goiš
T ř e b í č – Dva poslední venkovní zápasy a pokaždé stejný výsledek. Poměrem 1:3 Zubři padli ve Frýdku-Místku i ve státní svátek na ledě Třebíče. Hanákům se podařilo skórovat až v závěru třetí třetiny, kdy se prosadil Michal Popelka. U jediné gólové akce Přerova v sobotním utkání nechyběl také Jiří Goiš, který si u ní připsal asistenci.

Konečné skóre dvou duelů, které Zubři ve druhé polovině října sehráli na půdě soupeřů, sice má stejnou podobu. Jinak se však od sebe střetnutí s Frýdkem-Místkem a Horáckou Slavií Třebíč lišila. „Špatně jsme začali. Dostali jsme rychlý gól, i když jsme si říkali, že chceme hrát co nejdéle ze zabezpečené obrany na 0:0,“ posteskl si Goiš.

První branka, kterou Přerov od Třebíče inkasoval, pramenila podle jeho slov ze zbytečné chyby. „Tři naši hráči neobsadili před brankou jednoho jejich a ten pak dával do prázdné brány. Třebíč se dostala do vedení 1:0, což jí hrálo do karet. Nám se pak hrálo hůř,“ přiznal útočník žlutomodrých. Zároveň podoktl, že trefa z hole Richarda Kristla poznamenala celý další průběh zápasu. „Když obdržíme nějakou rychlou špatnou branku, strašně se nadřeme na naše góly. To hrálo podstatnou roli,“ zamyslel se.

Zubři sice Horáky přestříleli rozdílem deseti pokusů 30:20, to však zapříčinila až závěrečná perioda utkání. „Třebíč byla zalezlá. Snažili jsme se mít vždycky jednoho hráče před gólmanem, rychleji si vyměňovat puky a hodně střílet. Kdybychom takto hráli po celý zápas, nějaké body bychom určitě odvezli,“ hlesl Jiří Goiš.

Přerov s Třebíčí padl i ve druhém vzájemném duelu této sezony. Celkově na Horáckou Slavii na soutěžním poli vyzrál od svého návratu do první ligy pouze jednou. „Hrají dobře střední pásmo. Stojí v pěti na modré čáře a my s tím máme problémy,“ neskrýval osmadvacetiletý hokejista ve službách Hanáků a zdůraznil, že soupeři ve sváteční podvečer hodně pomohl první gól. „Potom byli ještě víc důslední v bránění střední třetiny a nám to činilo větší a větší potíže. Třebíč hraje podobným stylem doma i venku. Říkáme si to před každým zápasem s ní, ale vždycky se něco pokazí,“ litoval Goiš.

Ke konci sobotního souboje se podílel na jediné přerovské brance. „Takových situací mělo být z naší strany v zápase víc,“ poznamenal forvard nosící na drese číslo 47. Puk se po vyhraném buly dostal přes něj a Filipa Dvořáka až k Michalu Popelkovi, který ho dorazil do branky.

Odčinit porážku na Vysočině mohou Zubři v pondělí, kdy doma změří síly s Ústím nad Labem. Poslední vzájemná partie těchto dvou celků byla vcelku divoká a nabídla hned 11 branek. „Ústí hraje víc do útoku než Třebíč. Má výborně sehrané přesilovky, na které může poslat šikovné hráče. Musíme se vyvarovat faulů a na svém ledě za každou cenu bodovat, protože tabulka je dost vyrovnaná,“ nabádá Jiří Goiš.