Trefa Popelky na bodový zisk nestačila, Zubři se z Třebíče vracejí s prázdnou

T ř e b í č – Na půdě Horácké Slavie Třebíč se v 18. kole WSM ligy představili hokejisté Přerova. Dlouho se však nemohli gólově prosadit. Skórovali až v závěru třetí třetiny, kdy se trefil Michal Popelka. To už ale domácí celek vedl 3:0. Dál se pak skóre již neměnilo, Zubři na Vysočině prohráli 1:3.
18.kolo, sobota 28.10.2017
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Kristl (Wasserbauer), 24. Vágner (Paták, Erat), 32. Malec (Král, Paták) – 56. Popelka (Dvořák, Goiš). Rozhodčí: Škrobák, Veselý – Bosák, Kotlík. Vyloučení: 4:6, navíc Novotný (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1231. Střely na branku: 20:30. Zblokované střely: 16:5. Hity: 21:13. Vhazování: 26:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Jekel – Vágner, Nedbal, Půža, Hort, Spurný, Furch – Erat, Dolníček, Horký – Kusko, Diviš, Vodný – Zohorna, Wasserbauer, Kristl – Malec, Král, Paták
Šimboch (32. Klimeš) – Malina, Chmelíř, Novotný, Čáp, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Gago – Goiš, Popelka, Dvořák – Koblar, M. Kratochvíl, Navrátil

Dolníčkovu ránu zápěstím chytil Šimboch do lapačky. Po vhazování v obraném pásmu Přerova se ke kotouči dostali hokejisté Horácké Slavie. Následující ránu třebíčského hokejisty vyrazil Šimboch jen před sebe. Přerovští obránci se ovšem ke kotouči dostali v čas a zametli ho pod svého brankáře. Gagova rána mířila mimo tři tyče. Wasserbauer našel výborně postaveného Richarda Kristla, který okamžitě poslal kotouč za Šimbochova záda. Domácí hokejisté se tak rychle dostali do vedení. Defenziva Horácké Slavie pracovala výborně a hosté se marně snažili usadit v útočném pásmu. Král se dostal společně s Patákem do přečíslení dva na jednoho. Patákovu ránu Šimboch jen vyrazil. Následující pokusy třebíčských hokejistů o dorážku brankou neskončily. Diviš se dostal do střelecké pozice, ale minul přerovskou branku. Rozehrávky hostů byly velmi nepřesné a většinou končily zakázaným uvolněním. Eratova tvrdá rána trefila přerovského obránce Zbořila. Novotného střelu našel ve své výstroji Pavel Jekel. Poté se strhla před třebíčskou brankou mela. Nakonec byl vyloučen Jiří Goiš za hrubost. Domácím se však přesilovka nevydařila a skóre zápasu se tak nezměnilo. V závěru první třetiny se Zubři snažili srovnat. Žádný kotouč ovšem za Jekelovými zády neskončil.

Na začátku druhé části základní hrací doby se do velké šance dostal Roman Erat, který však minul branku. Třebíčští hokejisté poté nečekaně udeřili. Šimbochovi se nepodařilo zkrotit tvrdou ránu Lukáše Vágnera a kotouč přerovskému brankáři vypadl z výstroje do branky. Přerov se snažil s utkáním něco udělat, ale třebíčský brankář Jekel chytal famózně. Na ledě se začalo přiostřovat. Vše vyvrcholilo vyloučením Novotného, který dostal navíc osobní desetiminutový trest za vražení na hrazení. Přerov se sice v oslabení ubránil, ale zanedlouho se domácí prosadili. Králova střela vypadla Šimbochovi z výstroje a o gólovou dorážku se postaral Ondřej Malec. Třebíč se touto brankou dostala do tříbrankového trháku. Přerovská střídačka na tuto situaci zareagovala změnou v brankovišti. Šimbocha nahradil Lukáš Klimeš. Snahy Zubrů o snížení ztroskotaly na fantastickém Jekelovi. Hosté si zahráli ke konci třetiny přesilovou hru. Třebíč srdnatě bojovala a Zubři branky nedosáhli. Lukáš Vágner ukázal při oslabení svou obětavost, když padl do jedné ze střel hostů.

Zubři vyhráli úvodní vhazování ve třetí třetině a hnali se do útoku. Gagovu ránu schoval Jekel do své lapačky. Patákova střela se ke Klimešovi nedostala. Dolníčkovo nahození chytil Klimeš do lapačky. Se střelou Kuska neměl Klimeš problémy. Vodný dostal parádní přihrávku před branku. Klimeš však zachoval chladnou hlavu a pokus Michala Vodného si pohlídal. Zohornova přihrávka přes šířku kluziště na Patáka byla zastavena. Zbořilovu ránu vyrazil Jekel hřbetem lapačky. Čisté konto se třebíčskému brankáři nakonec udržet nepodařilo. Střelu Filipa Dvořáka ještě Jekel vyrazit dokázal, ale na následnou dorážku Michala Popelky už třebíčský strážce svatyně nedosáhl. Třebíč se dostala do přečíslení tří na jednoho. Klimeš však i při této těžké zkoušce obstál. V závěru třetí třetiny zkusili Zubři hru bez brankáře. Ta však netrvala dlouho, jelikož se proti pravidlům provinil Lukáš Chmelíř a Třebíč si zahrála přesilovku. Zápas už si Třebíč pohlídala a získala zasloužené tři body. Po konci třetí třetiny došlo za Klimešovou brankou k bitce mezi hráči.

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): První třetinu jsme byli lepší, měli jsme dobrý pohyb. Na střely to sice bylo těsné, ale na rozdíl od soupeře jsme dali gól, což nás trochu uklidnilo. Věděli jsme, že na nás Přerov bude praktikovat nátlakovou hru. To se mu dařilo a nám to v obranném pásmu dělalo velké problémy. Snažili jsme se hru zjednodušit a vytáhnout útočníky nahoru. Podle mě jsme byli po celých šedesát minut disciplinovanější a pro celý tým, který teď máme k dispozici, to jsou cenné zkušenosti.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Utkání s Třebíčí se nám v poslední době nedaří a nebylo tomu jinak ani tentokrát. V první třetině jsme byli pomalejší v soubojích a z jedné takové akce soupeř skóroval. Prvních dvacet minut byla podle mě Třebíč lepší. Od druhé dvacetiminutovky jsme se snažili manko smazat, ale paradoxně jsme dostali pro domácí celkem šťastný gól. Třebíč hrála po celý zápas ze zajištěné obrany, téměř nenapadala. Myslím si, že pro ni to splnilo svůj účel. Třetí třetina se nám z duelu nejvíce povedla. Vstřelili jsme branku a ke konci si vytvořili ještě nějaké šance. Soupeř se zase snažil si utkání takticky pohlídat, gratuluji mu k výhře.