ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Hráli jsme organizovaně a nepouštěli Vsetín do větších šancí, těšilo Filipa Dvořáka

Hráli jsme organizovaně a nepouštěli Vsetín do větších šancí, těšilo Filipa Dvořáka
V s e t í n – Na venkovních kluzištích zůstávají hokejisté Přerova stoprocentní. Po Kadani, kde předvedli devítigólovou kanonádu, si vyšlápli i na nováčka WSM ligy ze Vsetína. Na vítězství v pikantním moravském derby měl zásluhu i Filip Dvořák, který se postaral o třetí branku Zubrů.

Svěřencům trenérů Přecechtěla a Dočkala se v utkání povedlo vsítit rychlou branku. „Pomohla nám, pak se nám hrálo o trochu lépe,“ kvitoval Filip Dvořák. „Za tři body jsme moc rádi. Celkově šlo o vyrovnaný zápas. Vsetín hnalo kupředu bouřlivé publikum, ale myslím si, že jsme se s tím dokázali vyrovnat. Podali jsme dobrý týmový výkon a podařilo se nám uspět,“ komentoval střet na Lapači.

Vsetínským Zubři ve středu povolili jedinou přesnou trefu. „Náš výkon v obraně byl podle mě rozhodující. Soustředili jsme se na něj po celý zápas a nepouštěli jsme soupeře do větších příležitostí. Hráli jsme organizovaně,“ líčil Dvořák.

I když se po letech první prvoligová bitva Přerova se Vsetínem uskutečnila ve všední den, provázela ji výjimečná atmosféra. „Byla opravdu parádní. Fanoušci se po celé utkání pořádně ozývali, málokterý stadion ve WSM lize se může takovou atmosférou pochlubit. Některé týmy by si ze Vsetína mohly vzít příklad,“ uvažoval Filip Dvořák. „Rád bych ocenil také naše příznivce, že za námi do Vsetína jeli a podporovali nás,“ podotkl.

Gólová chvíle odchovance brněnské Komety přišla v závěru třetí třetiny. „Hráli jsme přesilovku a obránce vystřelil od modré čáry. Brankář toho moc neviděl a puk vyrazil před sebe do míst, kde jsem stál. Potom už jsem jen zavěsil pod víko,“ přiblížil Dvořák, jak dosáhl své první branky v letošním ročníku WSM ligy. „Jsem rád, že jsem se prosadil a také že jsme využili přesilovku. Doufám, že se celému týmu bude i nadále dařit,“ přeje si dvacetiletý útočník.

O další body Zubři zabojují v sobotní podvečer, doma vyzvou Horáckou Slavii Třebíč. „V loňské sezoně se nám proti Třebíči moc nedařilo, ale každý soutěžní ročník je jiný. V třebíčském mužstvu znám spoustu kluků a věřím, že se na ně dobře připravíme. Myslím si, že náš čeká duel, který bude mít svou kvalitu. Stejně jako měl ten ve Vsetíně,“ prohlásil Filip Dvořák.