Skvělá práce! Tým Zubrů ve šlágru kola dobyl vsetínský Lapač a veze vítězství

V s e t í n – Napravit domácí neúspěch s Frýdkem a na horké vsetínské půdě si připsat co nejvíce bodů. Tak zněl úkol Zubrů pro šlágr 4. kola WSM ligy. A byl splněn! Přerované soupeře předčili bojovností, ke které přidali i góly a v důležitých pasážích, kdy Valaši během řady přesilovek zatlačili, pomohl výborný Klimeš. Domácí jej překonali až v závěru, ale nic to nezměnilo na tom, že tři body míří do Přerova!
4.kolo, středa 20.9.2017
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 56. Janáček (Slováček) – 3. Š. Kratochvíl (Navrátil), 23. Pala (Šlahař, Fořt), 54. Dvořák (Běhal). Rozhodčí: Luczków, Kašík – Špringl, Zídek. Vyloučení: 4:9, navíc Frolo (Vsetín) 10 minut osobní trest – Š. Kratochvíl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3348. Střely na branku: 31:25. Zblokované střely: 7:8. Hity: 10:9. Vhazování: 29:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Horčička – Ostrčil, Frolo, Janáček, Teper, Holomek, Dundáček – Březina, Kucharczyk, Markovič – Vávra, Podešva, Slováček – Finsterle, Šilhavý, Hořanský – Klímek, Pokorný, Vrána
Klimeš – Novotný, Valenta, Malina, Horák, Pala, Běhal – Procházka, Pšurný, Fořt – Plášek, Sýkora, Koblar – Šlahař, Berger, Dvořák – Goiš, Š. Kratochvíl, Navrátil

Do souboje na vsetínském Lapači vstoupil mnohem lépe přerovský tým. Úvodní Procházkovu ránu sice Horčička lapil, ale poté si vybral slabší chvilku. Šimon Kratochvíl vybojoval puk za bránou a z nulového úhlu procedil kotouč za čáru. Valaši se poté uvedli střeleckým pokusem Slováčka, avšak Klimeš, který se poprvé představil v zubří kleci, bez problémů zasáhl.

V 10. minutě padl první trest a Přerov tak čekala přesilovka. Další obrovskou šanci měl ovšem až po ní. Frolovu zbrklou rozehrávku málem potrestal Plášek, z bekhendu však Horčičku nepřelstil. V závěru první tercie putoval na trestnou Pala a početní výhodu si proto vyzkoušel i Vsetín, ani tentokrát se ale skóre neměnilo.

Také do druhé části měl vydařenější nástup Přerov. A potvrdil to opět i gólově. Po Dvořákově průniku se kotouč odrazil na hůl Radomír Paly, který bombou nedal Horčičkovi šanci. Krátce poté zahrozili i zelenožlutí, Finsterle ani Šilhavý si však zblízka s Klimešem neporadili. V polovině utkání měl Vsetín skvělou šanci na korekci skóre. Hrál totiž 113 vteřin přesilovku pět na tři. Zubři ale skvěle bránili a navíc při Fořtově úniku mohli přidat třetí gól. Horčička ale tentokrát skvěle zasáhl betonem.

Vsetín pak dokonce pohrdl i trestným střílením, které po Horákově faulu jel Slováček – při zakončení minul bránu. Další příležitost zakrátko měl střílející Březina, ale ani on svůj tým nepřiblížil k Zubrům na dostřel.

Ve znamení přerovského faulu byl také úvod třetí tercie. Ze vsetínského tlaku se snažil snížit Teper, ale Klimeš měl svoji lapačku připravenou. Na druhé straně poté mohl udeřit velmi agilní Fořt, dobrý zákrok si však připsal také Horčička. Vsetín hodně toužil snížit, avšak osm minut před koncem mu situaci ještě více ztížil faul Šilhavého. Přečíslení Pláška se Sýkorou sice ještě nevyšlo, ale v závěru přesilovky se z dorážky prosadil Filip Dvořák a posunul stav na 0:3.

Krátce po gólu viděl Lapač i pěstní výměnu názorů, když se frustrovaný Frolo pustil do Šimona Kratochvíla a za podražení pak usedl na trestnou lavici i Novotný. A Valaši se nakonec v přesilovce dočkali gólové radosti, když po Slováčkově ráně doklepl kotouč za Klimeše Martin Janáček. Více už však nestihli a Přerov tak dobyl Lapač, ze kterého si odvezl všechny tři body za vítězství 3:1.

Jiří Dopita (VHK ROBE Vsetín): První dvě třetiny byly z naší strany špatné. Skóre 0:2 bylo pro nás v tu chvíli milosrdné. Až ve třetí části naše hra už trochu vypadala. Začali jsme mít lepší pohyb, šlo vidět větší nasazení, ale jinak první dvě třetiny byly opravdu špatné. Z našeho pohledu jsme měli zbytečný respekt. Kluci si na takové zápasy musí zvyknout, protože je tu dost těch, kteří vloni hráli druhou ligu. Je to škoda, protože žádný tlak na nás vyvíjen není. Přerov zvítězil zcela zaslouženě.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Hráčům musíme poděkovat za předvedený výkon. Jasně jsme si stanovili taktiku, kterou všichni dodrželi. Hodně nás podržel vynikající brankář Klimeš a samozřejmě také obrovská podpora od našich fanoušků, kteří přijeli ve velkém počtu. Na Vsetínu možná bylo trošku vidět předchozí nepovedené utkání na Kladně. Zápas se lámal ve druhé třetině, kdy jsme hráli několik oslabení, ale vedení jsme si pohlídali.