ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Poruba 3:1 | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk (neděle 17:00) | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Dvanácté kolo Chance ligy je na cestě, MEO Aréna bude hostit derby se Vsetínem

Dvanácté kolo Chance ligy je na cestě, MEO Aréna bude hostit derby se Vsetínem
P ř e r o v – Druhá nejvyšší soutěž tuzemska je v plném proudu a v rychlém sledu mistrovských utkání nabídne už své dvanácté kolo. V jeho rámci přivítají Zubři na svém ledě opět silného soupeře, kterým bude Vsetín. Tým trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře v MEO Aréně předvádí dobré výkony a na vlastní půdě patří mezi nejlepší, Valaši zase umí dovézt body i zvenku. Moravské derby začíná v 18 hodin, ženy na něj mají vstup zdarma!
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
středa 9.10. 18:00
MEO Arena Přerov

Po dlouholetém společném působení Přerova a Vsetína ve druhé lize načnou středeční soupeři již třetí řadu měření sil v lize první. V ročníku 2017/18 získali Zubři jedenáct bodů z dvanácti možných, v minulé sezoně se pak karta na bod přesně obrátila. Přerované vybojovali jediný bodík na svém ledě v prvním střetu, kdy se prodlužovalo (1:2p). To však bylo z jejich strany proti Valachům vše. Ve třech zbylých odvetách pokaždé padli o dvě branky (1:3, 2:4, 2:4).

Čtvrtfinále, poté semifinále. Letos chtějí Valaši okusit finále

Vsetín znatelně posílil už před loňskou sezonou a nyní není o nic slabší. V kádru sice neudržel elitního forvarda Luboše Roba, přivítal ale Vlastimila Dostálka (1+1). Ten je ovšem přes dva týdny ze hry. Pokud chtěl Vsetín pomýšlet na větší úspěch, v jeho kádru museli setrvat Antonín Pechanec (3+7) s Radimem Kucharczykem (6+2). Tak se také stalo. Výčet velké ofenzívní síly dále obohacují třeba Vít Jonák (6+3) s Davidem Tůmou (2+4).

Rozlučka s Palou

Se středečním domácím zápasem Zubrů proti Vsetínu se pojí dvě zajímavé události. Kromě toho, že všechny ženy mají vstup na stadion zdarma, dojde před vhozením úvodního buly k velmi slavnostnímu okamžiku. MEO se na ledě rozloučí se svou legendou Radomírem Palou, který před touto sezonou ukončil profesionální hráčskou kariéru. Tak nezapomeňte dorazit a poděkovat „Paličovi" za vše, co pro přerovský hokej odvedl.

Manažeři jednotlivých klubů po loňské sezoně hlasovali o nejlepších hráčích ligy a na postu obránce zvolili Ondřeje Slováčka. Nesmírně nadaný bek ale ještě k deseti asistencím nepřidal žádný gól. Na přesnou trefu čeká i Jakub Teper (0+6), v utkání se Slavií se však zranil. Právě z pražského týmu v lednu pod Beskydy zavítal Jiří Drtina (1+3), který zde v angažmá pokračuje.

V brankovišti Vsetína lze pozorovat dvojici David GábaOndřej Bláha. Nejde o žádný překlep, mnozí hokejoví příznivci si jistě pamatují, jak oba dva gólmani současně a vyrovnaně hájili barvy Motoru. Po téměř dvousezonní pauze se tak opět scházejí v jedné šatně. Do bezchybných výkonů však mají poměrně daleko, úspěšnost zákroků totiž ani u jednoho zatím nepřesahuje 90 procent.

Vsetín zažil trochu ospalý vstup do soutěže, vše ale odčinil plným počtem bodů za čtyři souboje s celky zespodu tabulky. Minulou středu nedokázala pražská Slavia vlivem dopravní situace dorazit na Lapač včas. Duel, v němž Vsetín ztrátu na sešívané nestihl vymazat (4:5), se tak uskutečnil o den později. Svěřenci Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka následně vykradli Jihlavu (4:2), doma pak ale opět neuspěli, a sice proti Motoru (3:5).

Chance liga, 12. kolo
Přerov – Vsetín

4. místo
umístění v tabulce
6. místo
11 – 6 – 1 – 0 – 4 (34:23) 20
statistiky základní části
11 – 6 – 0 – 1 – 4 (35:30) 19
Poruba – Přerov 4:1
poslední zápasy
Vsetín – Č. Budějovice 3:5
Roman Pšurný 12 (7+5)
nejproduktivnější hráč
Antonín Pechanec 10 (3+7)
Ondřej Slováček 10 (0+10)
Roman Pšurný (7 gólů)
nejlepší střelec
Vít Jonák (6 gólů)
Radim Kucharczyk (6 gólů)
Jakub Navrátil (8 asistencí)
nejlepší nahrávač
Ondřej Slováček (10 asistencí)
Jakub Kubeš 7 (2+5)
nejproduktivnější obránce
Ondřej Slováček 10 (0+10)
Jiří Krisl (41 TM)
nejtrestanější hráč
Martin Dudáš (24 TM)
Michael Petrásek (91,41 %)
Lukáš Klimeš (94,94 %)
úspěšnost brankářů
David Gába (87,88 %)
Ondřej Bláha (89,47 %)
48 / 9 / 18,75 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
65 / 14 / 21,54 %
38 / 5 / 86,84 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
58 / 7 / 87,93 %
×
Dnes v 17:00 | Jun.
HC ZUBR Přerov
HK Mladí Draci Šumperk