MEO zvládla pikantní duel, proti Vsetínu pálili přesně beci. Body opět trefil Zbořil

P ř e r o v – Další výhru v domácím prostředí si připsali hokejisté Přerova. V ostře sledovaném utkání skolili moravského rivala ze Vsetína 2:1. Brankáře Valachů Gábu dvakrát překonali obránci, přesilové hry využili Robert Černý s Mikulášem Zbořilem. Druhý jmenovaný zaznamenal druhý vítězný gól po sobě. Radost na východě Hané zapříčinil už v sobotu proti Chomutovu. Zubrům aktuálně s 23 body patří pátá příčka tabulky Chance ligy.
12.kolo, středa 9.10.2019
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 12. Černý (Navrátil, Doležal), 49. Zbořil (Navrátil, Pšurný) – 52. Hryciow (Karafiát, Vítek). Rozhodčí: Kašík, Veselý – Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2653. Střely na branku: 35:37. Zblokované střely: 5:7. Vhazování: 38:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Š. Kratochvil, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Süss, Dvořák
Gába – Slováček, Hryciow, Dudáš, Holomek, Jeřábek, Drtina, Ondračka – Jonák, Rehuš, Dostálek – Tůma, Pechanec, Hořanský – Procházka, Kucharczyk, Volf – Karafiát, Šilhavý, Vítek

Aktivnější byli ze startu zápasu Zubři, kteří na ostřelování Gáby nečekali, to Klimeš měl práce pomálu. Před polovinou třetiny spálil stoprocentní příležitost v úniku Radek Číp, o minutu později měl na pravém kruhu skvělou pozici i Matouš Kratochvil. Za chvíli se ale Vsetín zbytečnými fauly ocitl ve třech a Zubři trestali. Sérii střeleckých pokusů Gába likvidoval, poté se ale puk odrazil do mezikruží, kam si sjel Robert Černý a nechytatelně vymetl horní růžek branky. Na sklonku třetiny v dalším úniku Přerova neuspěl Hejcman, do šaten se tak šlo „pouze“ za stavu 1:0.

Do druhého dějství museli hosté vstoupit naladěni na jinou frekvenci, čemuž se přiblížili. Herní projev obou týmů byl vyrovnaný, tak jako v první třetině už Zubři navrch neměli. Přesto ale byli nejblíže gólu oni, když Gába ve zmatku ztratil přehled o puku a až centimetry před brankovou čárou vsetínská defenzíva zasáhla.

Zkraje třetí periody se Přerovští ubránili vsetínské přesilovce a díky vyloučení Rehuše šli do převahy naopak oni. K velké radosti domácích tribun v ní přidali druhou branku. Navrátil předložil puk na střelu z první Mikuláši Zbořilovi, jenž se parádní pumelicí postaral o branku, která později byla tou vítěznou. Valaši totiž dokázali za tři minuty snížit. Karafiát dobrou přihrávkou vyzval ke střele Michala Hryciowa a ten Klimešovi nedal šanci. Střelecký účet byl ale tímto uzavřen, ke třem pěkným gólům z hokejek obránců už žádný nepřibyl ani ve vsetínské power–play.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): První třetina nám vyšla náramně. Měli jsme ještě pár dalších velkých šancí, které jsme neproměnili. I díky tomu jsme si ale do zbytku zápasu pomohli obětavostí, soudržností a týmovým výkonem. Získali jsme za to cenné tři body proti silnému soupeři – Vsetín hrál hodně dobře.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Dnes jsme měli velmi špatný vstup do utkání. Kdyby ta první třetina skončila 3:0, nikdo by se nemohl divit. Přerov na nás vletěl, vytvořil si velký tlak a my jsme nestíhali. Myslím, že od druhé třetiny se to zlepšilo, v určitých fázích jsme Přerov svírali v jeho třetině a byly tam šance. Na druhou stranu domácí velmi dobře blokovali střely, takže bylo těžké se tam prosadit. Kluci ukázali toho bojovného ducha potom, co jsme dostali branku na 0:2. Nezabalili to a snažili se utkání dotáhnout do prodloužení, ale bohužel se nám to nepodařilo. V průměru to bylo vyrovnané střetnutí, ale byli jsme málo produktivní a na jeden gól se málokdy vyhrává.