Do Přerova přijede tým s nejvíce oslabeními v lize, Zubři se utkají s Frýdkem

P ř e r o v – Na vedoucí Jihlavu sice ztrácí přes třicet bodů, přesto Chance lize vévodí. V počtu bráněných soupeřových přesilovek. To je mladý tým Frýdku-Místku, se kterým se Zubři v sobotu střetnou na ledě MEO Arény. Pro Hanáky půjde o třetí domácí utkání v řadě, potřetí se také svým fanouškům předvedou o víkendu. Předtím podlehli Třebíči a porazili Havířov. Duel s Rysy z Lašska startuje v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
sobota 5.1. 17:00
MEO Arena Přerov

Ve vzájemným utkáních Přerova s Frýdkem v této sezoně je to zatím 1:1. Na konci první třetiny října vedla třinecká farma v zubřím doupěti o dvě branky, nebylo jí to ale nic platné. Modrožlutí ztrátu dotáhli, a navzdory tomu, že jim Frýdečtí ještě jednou v zápase odskočili, překlopili nakonec skóre na svou stranu. Krásnou souhru předvedli zejména Jakub Navrátil s Darkem Hejcmanem, prvně jmenovaný zakončoval do prakticky prázdné branky.

Měsíc před Štědrým dnem se ale více dařilo celku z Moravskoslezského kraje. Během necelé minuty v první třetině dvakrát udeřil, druhá trefa z hole Novotného se ukázala jako rozhodující. Zubři sice snížili, ale v závěru pojistil vítězství Frýdku-Místku svou druhou brankou večera Štěpán Novotný.

Ten je mimochodem s 15 góly nejlepším střelcem mužstva, na své konto přidal ještě pět přihrávek, které vedly k přesným zásahům spoluhráčů. Kanadské bodování vede loňský kapitán Rostislav Martynek (13+18), o šest bodů méně zaznamenal nejlepší frýdecký nahrávač David Kofroň (5+20). V popředí produktivity se nachází také ještě před krátkým časem reprezentant na mistrovství světa juniorů Jan Hladonik (8+13). Na stejně bodů jako on si přišli současný kapitán Rysů Milan Mikulík (8+13) – s 82 minutami nejtrestanější hráč Lachů – a Jan Bartko (3+18) prosazující se nejčastěji z obránců.

Za 41 kol Chance ligy zasáhli za Frýdek do průběhu hry čtyři brankáři. Z hlediska procentuální úspěšnosti zákroků si nejlépe počíná Jan Hlaváč (92,68 %), ten ale zapsal jen tři (a to ještě neúplné) starty. Naproti tomu zkušený Lukáš Daneček chytal v 17 zápasech a dobře vynaložil téměř devět desetin svých zásahů (89,47 %).

Jestli má výběr trenérů Vlastimila Wojnara a Jozefa Daňa něčeho hodně, jsou to oslabení. Více než tři desítky gólů dostal z rovných dvou stovek početních nevýhod, což je nejvyšší číslo z celé soutěže. Úroveň jeho defenzívy v této herní části se rovná 84 %.

V současnosti Frýdek-Místek figuruje na jedenácté pozici, na Přerov ztrácí sedm bodů. Z posledních třech střetnutí nicméně vytěžil pět bodů. Benátky nad Jizerou přestřílel 6:5, silnou Jihlavu i díky hattricku třinecké výpomoci Michala Kovařčíka zdolal 4:3 po prodloužení. Naposledy padl, v 41. kole, které si Zubři předehrávali v říjnu, ho o body připravila pražská Slavia (1:2).