Zubři znemožnili Frýdku vítězný obrat, Rysi odvezli dva body za výhru v prodloužení

P ř e r o v – Dvě dobré teče a dva góly. Tak si přerovští hokejisté počínali v první třetině domácího zápasu s Frýdkem-Místkem. Ubránit se jim povedlo i pětiminutové oslabení, které následovalo po vyloučení Goiše. Přesto byl slibný náskok během prvních pěti minut druhé části pryč. V závěru řádné hrací doby Rysi dokonali obrat, konec ale při power-play odmítl Navrátil. Prodloužení doběhlo předčasně, bod navíc vystřelil Frýdku obránce Husák.
42.kolo, sobota 5.1.2019
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
3:4p
(2:0, 0:2, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Navrátil (Pala, Goiš), 11. Sýkora (Krisl, Zbořil), 60. Navrátil (Sýkora, Pšurný) – 23. M. Kovařčík (Mikulík), 25. Adámek (M. Kovařčík, Kaukič), 59. M. Kovařčík (Rudovský, Kaukič), 64. Husák (Christov, Mikulík). Rozhodčí: Čech, Vrba – Bubela, Kučera. Vyloučení: 3:2, navíc Goiš (Přerov) 5 minut + do konce utkání a Sikora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1824. Střely na branku: 42:40. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4.
Klimeš – Malina, Ferenc, Krisl, Zbořil, Pala, Černý – Doležal, Sýkora, Moučka – Sikora, Pšurný, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Dvořák, M. Kratochvil, Š. Kratochvil
Malík – Husák, Haman, Bartko, Matyáš, Kovář, Adámek, Zahradníček – Christov, Mikulík, Kofroň – Novotný, Klimša, Motloch – Kaukič, M. Kovařčík, Rudovský – Kalus, Kuťák, Flok

První minuty spíše jakoby posloužily k seznámení obou soupeřů, mnoho akce na ledové ploše k vidění nebylo. Zajímavou se nestala ani hra čtyř proti čtyřem, proto do té doby mírně pasivnější Zubři vzali věci do svých rukou. V čase 10:27 už totiž slavili druhou branku. Nejprve se usadili v útočném pásmu, kde od modré čáry napřáhl Pala. Jeho střelu usměrnil za Malíka svou tečí z mezikruží Jakub Navrátil. Ani ne o minutu později se po vyhraném buly Přerova odehrála velmi podobná situace. Tentokráte na středu hřiště napřáhla posila Jiří Krisl a puk úspěšně tečoval Tomáš Sýkora. Jediným dalším zápisem do statistik v první třetině už bylo pouze vyloučení Goiše do konce utkání.

Ani pětiminutová přesilovka na přelomu třetin však nevrátila Frýdek zpátky do hry. Snížení se totiž dočkal až dvě vteřiny po jejím uplynutí. V protiútoku pronikl po pravém křídle do pásma Michal Kovařčík, jenž pěknou střelou bekhendem rozezvonil břevno a od něj puk zapadl za Klimeše. Za necelé tři minuty se do útoku proháčkoval Marian Adámek a přihrál Kovařčíkovi, který mu poté přesným pasem nahrál k odkryté brance do jízdy. Gólových šancí bylo ve druhé třetině jako šafránu, četných chyb a nepřesností nedokázal ke svému dobru využít ani jeden celek. V závěru dějství Sikora v úniku nepřekonal Malíka.

Zlepšení dojmu ze hry pro oko diváka nepřineslo ani pokročilejší dění ve třetí třetině. Dvořák měl dobrou šanci v mezikruží, Ferenc nevyužil průniku a podobně na opačné straně činil Novotný, přesto se na pátý gól čekalo až téměř do samého konce. Domácí nezvládli souboj před vlastní brankou, čehož z druhé vlny využil 98 sekund před koncem Michal Kovařčík. Zubři ale brzy dokráčeli k srovnání při hře bez brankáře. Přesně 33 sekund před sirénou dotlačil puk za Malíka Jakub Navrátil. Oba střelci si tak připsali druhou branku večera.

V prodloužení mohl pasu Matouše Kratochvila využít zblízka Sikora, ale Malík Rysy podržel a pomohl jim k vítězství. To v čase 63:27 určila souhra Adámka s Patrikem Husákem, jenž po výměně puku prostřelil Klimeše a rozhodl o bonusovém bodu pro slezský celek.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Do utkání jsme vstoupili trochu nervózně, byl to náš první zápas v novém roce a navíc po delší pauze. Prvních sedm, osm minut jsme se rozkoukávali, pak jsme dali dva góly a první třetinu ovládli. Hráli jsme ji dobře až do okamžiku, kdy byl poslaný Jirka do kabiny. V tom momentě to začalo trochu skřípat a vrcholilo to inkasovanou brankou těsně po přežitém pětiminutovém oslabení. Hra se nám trochu rozjela a přestali jsme být kompaktní mužstvo. Bylo to spíš takové honění se za pukem. Před třetí třetinou jsme si řekli, že potřebujeme udělat body. Patnáct minut jsme tomu podřídili, trpělivě jsme čekali na šance, měli jsme je, ale nevyužili je. Naopak jsme Frýdku dvě gólové možnosti připravili. První ještě Klíma zmáknul, druhou už zmáknout nestačil. Naštěstí se nám povedlo srovnat. Získaného bodu si nesmírně cením, protože kluci byli schopní se zápasem, jenž se pro nás nevyvíjel moc dobře, ještě něco udělat. Druhý bod jsme ztratili po hrubé chybě v prodloužení.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupili dobře a do desáté minuty byli o něco lepším týmem. Pak nás trochu zabrzdily dva góly obdržené krátce po sobě po dvou tečovaným střelách od modré čáry. První gól byla jednoznačná vysoká hůl, druhý už byl regulérní. Věřil jsem, že zápas otočíme a nějaký bod z Přerova odvezeme. Škoda, že to jsou nakonec dva body, mohly být tři. Nicméně je to boj a v každém duelu jde o účast v play-off. Jsme spokojení.