ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 8:1 | JUNIOŘI: Warriors Brno - Přerov (pátek 16:00) | DOROST: Přerov - Sparta Praha (čtvrtek 18:00)
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Přerov, Havířov a Vsetín podaly k ÚOHS návrh na předběžné opatření kvůli vyřazení z nejvyšší soutěže juniorů

Přerov, Havířov a Vsetín podaly k ÚOHS návrh na předběžné opatření kvůli vyřazení z nejvyšší soutěže juniorů
Hokejové kluby HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov a VHK ROBE Vsetín společně podaly v pondělí 20. 5. 2019 k Úřadu na ochranu hospodářské soutěže Stížnost pro porušení zákona o ochraně hospodářské soutěže a na to navazující Žádost o nařízení předběžného opatření. Kluby se tak domáhají zrušení rozhodnutí Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), který je administrativní cestou vyřadil z nejvyšší soutěže juniorů pro nadcházející sezónu 2019-2020.
Kluby žádají, aby ÚOHS nařídil předběžné opatření, kterým prozatímně uloží ČSLH povinnost, aby se zdržel plnění rozhodnutí o vyřazení klubů nebo alternativně, aby ponechal v platnosti koncept nejvyšší soutěže juniorů ze sezony 2018-2019 a umožnil tak účast v nejvyšší soutěži v sezoně 2019-2020 týmům, které si ji vybojovaly sportovní cestou

„Jsme přesvědčeni, že rozhodnutí o vyřazení našich tří klubů je kartelovým deliktem,“ říká jednatel VHK ROBE Vsetín Daniel Tobola. Došlo totiž k tzv. zakázané dohodě, tedy porušení jednoho z klíčových paragrafů zákona o ochraně hospodářské soutěže, neboť jednání ČSLH obsahuje nedovolené prvky „rozdělení trhu“, „diskriminační praktiky“ a „skupinový bojkot“.

„Žádáme proto ÚOHS, aby ze své úřední moci vydal předběžné opatření. To je cesta, jak situaci v juniorském hokeji vrátit do normálního, spravedlivého stavu,“ vysvětluje Tomáš Pluháček, jednatel HC ZUBR Přerov.

„Protiprávní jednání svazu nám působí škody jak v ekonomické, tak ve sportovní oblasti. A tomu nelze nečinně přihlížet, a proto žádáme ÚOHS, aby toto jednání zastavil,” dodává Jaroslav Mrowiec, president AZ RESIDOMO Havířov.

Všechny tři kluby již začátkem dubna 2019 podaly své podněty k arbitráži ČSLH. Avšak vzhledem k riziku z časového prodlení a nevratnosti kroků v podobě zahájení soutěže jsou nuceny konat i v rámci standardních právních procesů daných právním řádem ČR.

Kluby Přerova, Havířova a Vsetína vyčíslily ztráty vzniklé administrativním zásahem ČSLH na 10 milionů korun za jednu sezónu.

Další články k tématu

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC ZUBR Přerov
HC Sparta Praha