ONLINE >>> MUŽI: Havířov - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov 0:5 | DOROST: Přerov - Vsetín 5:4

Zubrům se generálka na Chance ligu nepovedla, náskok Šumperku už nedohnali

Zubrům se generálka na Chance ligu nepovedla, náskok Šumperku už nedohnali
P ř e r o v – Prohrou zakončili zápasovou část přípravy hokejisté Přerova. V generálce na Chance ligu podlehli na domácím ledě Šumperku 2:6. Draci si během prvních dvou třetin vypracovali čtyřbrankové vedení, které se ukázalo jako klíčové. Zubři ho už vymazat nedokázali, konečný výsledek pouze dvěma trefami zkorigovali. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře doplatili především na koncovku. Zatímco dobře bruslící Šumperští dokázali své šance využívat, oni na přesný zásah čekali téměř padesát minut.
přát., čtvrtek 3.9.2020
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
2:6
(0:2, 0:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 47. F. Král (Hrabal, Štefka), 49. Pšurný (Dostálek) – 6. Kučera (Krejčiřík), 18. Uhlík (Hroch, Spratek), 21. Gewiese (Jaroš, Baláž), 34. Milfait (Kabelka, Gewiese), 48. Hroch (Spratek), 55. Bernovský (Kratochvíl, Dosek). Rozhodčí: Novotný, Sedlák – Bezděk, Šimčík. Vyloučení: 2:6, navíc Doležal (Přerov) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 639. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:6.
Klimeš – F. Král, Hrabal, Buchta, Zbořil, Dřímal, Kučeřík, Gréč – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Indrák, Jakub Svoboda – Štefka, Dvořák, Süss – Ryšavý, M. Svoboda, Goiš
Peksa – Kabelka, Gewiese, Nepokoj, Řezáč, Dosek, Věntus, Viktorin – Baláž, Milfait, Jaroš – Kratochvíl, T. Král, Bernovský – Hroch, Spratek, Uhlík – Krejčiřík, Scheuter, Kučera – Horký

Komentář k zápasu

Skóre zápasu se poprvé měnilo po pěti minutách. Lukáš Kučera vyjel s kotoučem na holi od zadního mantinelu a zasunul ho mimo dosah Klimeše. Zubři mohli zanedlouho vyrovnat, proti zblízka zakončujícímu Dostálkovi se však vyznamenal Peksa. Hanákům se už v prvním dějství rozpadly kompletní čtyři útoky. Přišli o Jiřího Goiše, jehož se zraněním v dolní části těla odvezli z ledu na nosítkách. Při vyloučení Scheutera přišla další velká možnost domácího týmu. Pšurný z pravého kruhu oslovil Doležala, jehož sklepnutí skončilo těsně vedle. Podruhé naopak udeřili Draci, volné místo mezi Klimešovými betony našel Jiří Uhlík. Přerov znovu zahrozil při početní výhodě. Slibná šance Doležala ani prudké nahození Krále, z něhož Peksa nic neviděl, se ale neujaly.

Na začátku druhé třetiny Šumperk svůj náskok zvýšil. Jaroš nahrál doleva na Petra Gewiseho, proti jehož střele pod břevno se Klimeš s vypětím všech sil přesunoval marně. Přerovský gólman následně svůj tým několikrát podržel, například proti Bernovskému, Jarošovi a Balážovi. Hosté nevyužili tříminutovou přesilovku, krátce po ní ale přidali čtvrtý gól. Skrytým pokusem rozvlnil síť v horním růžku Klimešovy brány Jan Milfait. Zubrům nevyšel protiútok, který rozjel Hrabal. Zakončení Indráka pak o kousek minulo pravou šibenici Peksovy klece.

V dobré šanci na snížení se zkraje třetí části objevil Dvořák, ovšem přestřelil. Při vyloučení Milfaita vypálil zprava Číp, síť za Peksou se rozvlnila jen z boční strany. Zubři nicméně přesilovku přece jen využili, když se přesnou střelou švihem prezentoval Filip Král. Hosté vzápětí odpověděli zásluhou Daniela Hrocha. Gólová pasáž tím neskončila, druhou přerovskou trefu obstaral po přihrávce Dostálka Roman Pšurný. Poslední slovo měli však v MEO Aréně Draci. Do místa nad Klimešovou lapačkou zamířil po odvážném průniku Jan Bernovský.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začnu tím, co se stalo v první třetině. Goišák je po operaci, je to nepříjemné. Uvidíme, snad to nebude nadlouho, ale vypadalo to hodně škaredě. Co se týče zápasu, hlavami jsme v něm nebyli. Od rána jsme klukům říkali, že Šumperk přijede nabuzený a s energií. To se potvrdilo, utekla nám první třetina a prakticky celé utkání už jsme se do toho nemohli dostat. Šumperk vyhrál naprosto zaslouženě. Řeknu to tak, jak to asi cítím: Tento výsledek mě nezajímá. Zajímá mě to, aby byl Goišák v pořádku. Jak jsme neskákali deset metrů do vzduchu, když jsme vyhráli v Prostějově 7:0, tak teď jsme prohráli 2:6. Pro kluky je to ponaučení, že v soutěži nebude slabý tým. Šumperk si výhru zasloužil.

Martin Sobotka (DRACI PARS ŠUMPERK): Pro nás jde o povzbuzení do další práce, tato výhra nám strašně moc pomůže. Dosáhli jsme prvního vítězství nad soupeřem ze Chance ligy, předchozí zápasy s jinými týmy ze stejné soutěže jsme prohráli. Jsem rád, že kluci už trochu dodržovali taktiku a systém hry, o kterém jsme se bavili. Těší mě šest vstřelených branek, výsledek ale nepřeceňujeme. Soupeř hrál dobře, měl spoustu šancí. Mohli jsme inkasovat dřív, ale v důležitých momentech domácí buď netrefili prázdnou bránu, nebo nás podržel Marek Peksa. Podali jsme dobrý týmový výkon a jsme rádi.