ONLINE >>> MUŽI: Havířov - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov 0:5 | DOROST: Přerov - Vsetín 5:4

Generálka na Chance ligu i bratrský souboj. Zubři doma po letech narazí na Šumperk

Generálka na Chance ligu i bratrský souboj. Zubři doma po letech narazí na Šumperk
P ř e r o v – Poslední zápas přípravy čeká ve čtvrtek hokejisty Přerova. Po vysokém vítězství 7:0 v derby nad Prostějovem se střetnou s dalším celkem z Olomouckého kraje. Nováčkem Chance ligy Šumperkem. S Draky přitom v MEO Aréně zkřížili hole naposledy před více než čtyřmi lety. Pro utkání již budou platit volnější protikoronavirová opatření, podrobnější informace k nim získáte v tomto článku. Úvodní buly vhodí rozhodčí v 18 hodin.
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
čtvrtek 3.9. 18:00
MEO Arena Přerov

Poslední soutěžní duely mezi Zubry a Draky se uskutečnily v sezoně 2015/16. Celek ze severu Moravy se tehdy z vítězství radoval jednou, zato Hanáci hned třikrát. Včetně dosud posledního vzájemného prvoligového souboje z 3. února 2016. To na domácím ledě uspěli 3:2 po prodloužení. Všechny přerovské branky obstarali obránci, dvakrát skóroval současný asistent trenéra Jakub Grof.

Poté se Šumperk ze druhé nejvyšší soutěže poroučel. Doplatil zejména na úzkou spolupráci s extraligovými Pardubicemi. Nepomohla mu ani změna trenéra, v play-out prohrál i absolutní bitvu o přežití s Mostem.

V loňském ročníku druhé ligy Draci vyhráli základní část své východní skupiny. Díky tomu postoupili přímo do semifinále, to už ale kvůli pandemii koronaviru neproběhlo. Společně s Kolínem a Vrchlabím – vítězi základních části skupin Střed a Západ – pak Šumperští dostali nabídku účastnit se další sezony Chance ligy. Klub, jemuž šéfuje bývalý ředitel České obchodní inspekce Vladimír Velčovský, na ni nakonec kývl.

Na lavičce mužstva z podhůří Jeseníků úřaduje bývalý trenér Třebíče Martin Sobotka. K dispozici má mladý výběr, ve kterém je nejstarším hráčem třicetiletý brankář Marek Peksa. Pozice dalšího z dohromady čtyř maskovaných mužů patří nositeli slavného jména, devatenáctiletému Martinu Altrichterovi.

Král vs. Král, který bude úspěšnější?

Čtyři roky staré zápasy se Zubry v první lize zase pamatují obránce Petr Gewiese – služebně nejstarší člen šumperského kádru – a útočníci Jan Milfait s Danielem Hrochem. Za Přerov pro změnu dříve nastupovali forvardi Petr Kratochvíl (sezona 2016/17, 21 utkání) a Tadeáš Král (2015 – 2017, 95 utkání).

Druhý jmenovaný půjde ve čtvrtek do pikantní partie. V přerovské obraně totiž v současné době tvrdí muziku jeho mladší bratr Filip. Oba sourozenci se už jako soupeři jednou setkali. V lednu 2017 hájil Tadeáš barvy Zubrů, Filip Třebíče. Ze tří bodů se radoval obránce, jenž později odešel do zámoří. Nic na tom nezměnila ani Tadeášova branka, kterou v duelu 40. kola Chance ligy (tehdy WSM ligy) snižoval na konečných 4:2 pro Horáckou Slavii.

Jeho současný klub Šumperk absolvoval v přípravě zatím šest utkání. Ve dvou vyhrál, ve čtyřech prohrál. Naposledy Draci potrápili extraligové Vítkovice, s nimiž spolupracují. Doma dokázali vyrovnat z 0:2 na 2:2, Ostravané se však o triumf připravil nenechali a zvítězili 4:2.

Chytněte si své místo v MEO Aréně

Zápas mezi Přerovem a Šumperkem bude pro MEO generálkou na Chance ligu. Přijďte ho proto podpořit i vy! Vstupenku na čtvrteční podvečer si můžete zakoupit prostřednictvím online systému