Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

V odvetě na Valašsku byli úspěšnější domácí Bobři

V odvetě na Valašsku byli úspěšnější domácí Bobři
V a l. M e z i ř í č í - Odvetné utkání s Bobry z Valašského Meziříčí přerovským hokejistům nevyšlo. Zubři mohou nejvíce litovat nevyužitých přesilových her, kterých měli v utkání velké množství. Bobři byli naopak v první třetině v početní výhodě úspěšní a vypracovali si rozhodující náskok. V závěru zápasu se Přerov snažil o vyrovnání, ale domácí si jednobrankový náskok už pohlídali. Velkým černým stínem utkání je vážné zranění přerovského útočníka Radka Meidla.
přát., pátek 21.8.2009
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
4:3
(3:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3:46 Bokroš (Hruškovský, Lhotský), 8:33 Hruškovský (Lhotský), 9.08 D. Varga (Šebesta, Sochorek), 21:05 Vnenk - 6:02 Meidl, 22:20 Faltýnek (Sprušil), 54:18 Menšík (Sedlář). Rozhodčí: Havlík. Vyloučení: 13:12, navíc P. Dvořák (Val. Meziříčí) 5 minut + do konce utkání - Faltýnek (Přerov) 10 minut osobní trest, Kolář (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.
Krumpoch - Hruškovský, Růčka, Vnenk, Vašut, O. Dvořák, Blažek, Mlynář, Bokroš, P. Dvořák, Lhotský, D. Varga, Sochorek, Šebesta, Vaněček, Tomášek, Tatarčík, Matějný, M. Varga
Tihlář - Pala, Faltýnek, Vlček, Osina, Novák, Staněk, Ryšánek, Trojan - Kolář, Sprušil, Meidl, Coufal, Hanák, Martinák, Menšík, Kohút, Sedlář, Kupec, Klimecký, Holík

Komentář k zápasu

Odvetné utkání ve Valašském Meziříčí začalo obrovskou šancí Zubrů. Už po deseti vteřinách Faltýnek vystihl špatnou rozehrávku domácích a mířil těsně vedle Krumpochovy klece. O minutu později dostali Bobři možnost hrát přesilovku a díky nedůslednosti přerovské obrany a aktivitě Bokroše se dostali do vedení - 1:0. Skóre zápasu ale bylo už na začátku 7. minuty srovnáno po krásné akci Meidla. Puk z jeho prudké střely zazvonil na tyčku a zamířil do sítě - 1:1. Radost z vyrovnání přerovským hráčům ale po chvíli sebral obránce Hruškovský, který v další a dokonce dvojnásobné přesilovce Bobrů využil Tihlářova zakrytého výhledu a napálil puk do branky - 2:1.

Série vyloučení na straně Přerova pokračovala i nadále a domácí z toho opět těžili. V úvodu 10. minuty protlačil puk těsně za brankovou čáru David Varga a bylo to 3:1. Po chvíli později dostali možnost dvojnásobné přesilovky i Zubři, ale výbornou možnost na snížení stavu nedokázali zužitkovat. V závěru první třetiny mohlo být vedení Bobrů už tříbrankové. Nařízené trestné střílení za Tihlářův faul těsně před brankovištěm ale David Varga neproměnil.

Úvod druhé třetiny už ale čtvrtou branku domácího týmu přinesl. Zubři hodně otáleli ve vlastním obranném pásmu s rozehrávkou, až se puku na hranici ofsajdové pasti zmocnil obránce Vnenk a tvrdou ranou upravil skóre na 4:1. Přerovští hráči ale za další minutu opět hráli v přesilovce 5 na 3 a tentokrát úspěšně. Sprušil předložil puk před branku Faltýnkovi, který z první namířil přesně - 4:2. Během dalších minut druhé třetiny měl Přerov mnoho velkých šancí se soupeři ve skóre ještě více přiblížit, ale hned tři přesilovky Zubrů zůstaly bohužel nevyužity. Na druhé straně mohl naopak vedení zvýšit matador Sochorek. Jeho ukázkový průnik z vlastního obranného pásma až před soupeřovu branku dokázal Tihlář pokrýt. Přerovský gólman odolal i nepříjemné akci Sochorka z Bezouškou, kteří v poslední minutě druhé třetiny svoji akci dvou na jednoho nedovedli do gólového konce.

Ve třetí třetině se hra na ledě několikrát více přiostřila. Ve 42. minutě domácí Šebesta tvrdě na mantinel narazil Hanáka a putoval na trestnou lavici. V přesilové hře byl blízko snížení stavu Menšík, který puk po Kohútově přihrávce ale nedokázal přesně zpracovat a mířil těsně vedle. V 51. minutě se oči všech diváků přenesly pro změnu na druhou stranu hrací plochy. Bobři totiž hráli ve dvojnásobné početní převaze a vytvořili si drtivý tlak. Přerovská obrana z vypětím všech sil odolala a brankář Tihlář si připsal několik velmi pěkných zákroků. Zejména šance zkušeného Šebesty byla z kategorie stoprocentních a puk skončil těsně před brankovou čárou.

V 55. minutě se Zubři postarali o závěrečnou dramatickou zápletku. Brankář Krumpoch nedokázal udržet nastřelený puk a Menšík už měl s dorážkou snadnou práci - 4:3. Necelé tři minuty před koncem utkání pak přišla velká rána pro celý přerovský tým. U mantinelu na hranici útočného pásma Zubrů byl totiž velmi hrubě sražen útočník Meidl, který nakonec po několika minutách čekání musel být z ledu odnesen na nosítkách. Domácí útočník Martin Varga však byl za likvidační faul zezadu vyloučen jen na pouhé dvě minuty. Do závěrečné sirény se už skóre 4:3 nezměnilo a Bobři tak přerovským hráčům oplatili porážku z předchozího zápasu.

Zubry může těšit alespoň vítězství 2:1 v následných samostatných nájezdech. Za domácí byl úspěšný pouze Lhotský, na straně Přerova mířili do černého Kohút a Sprušil.

Ohlasy trenérů

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Soupeř dnes proti nám nastoupil v ještě silnější sestavě. Nám hlavně utekl začátek zápasu, kde jsme se úplně zbytečně a trestuhodně nechali vylučovat a domácí se dostali do vedení 3:1. Potom se to skóre už těžko dohání. Podařilo se nám hru od druhé třetiny vyrovnat, ale bohužel se nám nezdařilo využít nějakou tu přesilovku. Je obrovská škoda vážného zranění útočníka Meidla, který nám bude bohužel hodně dlouho chybět.