Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Přesilovky ještě nemáme tolik sehrané, tvrdí Martin Novák

Přesilovky ještě nemáme tolik sehrané, tvrdí Martin Novák
V a l. M e z i ř í č í – Přerovští hokejisté jsou po včerejším utkání ve Valašském Meziříčí přesně v polovině letošní zápasové přípravy. Zatímco v Kroměříži dokázali Zubři svého soupeře po samostatných nájezdech porazit, v odvetě na valašském ledě už tolik úspěšní nebyli. Hlavní rozdíl mezi oběma týmy byl zejména v přesilových hrách. „Pořád jsme zatím na začátku sezóny a ty přesilovkové kombinace ještě nemáme tolik sehrané,“ říká obránce Zubrů Martin Novák.
Také odvetné utkání mezi Bobry a Zubry navázalo na trend z předchozího zápasu a přineslo na obou stranách mnoho vyloučených. V první třetině na to bohužel hráči v modrožlutých dresech hodně doplatili, když v oslabení inkasovali hned třikrát. Ve druhé třetině se zase pro změnu karta obrátila a byli to právě přerovští hráči, kteří mohli nepříznivé skóre vylepšit. “První třetinu jsme hráli celou v oslabení a ve druhé třetině jsme zase hráli skoro pořád přesilovku,“ komentoval zajímavý vývoj zápasu obránce Zubrů Martin Novák.

Bohužel přerovští hokejisté se v přesilovkových kombinacích svému soupeři těžko vyrovnávali. S častou střelbou od modré čáry neměl domácí brankář Krumpoch vážnější problémy. Zubři nakonec jednou skórovali v přesile pět na tři a v závěru zápasu také v klasické početní výhodě. Mnoho dalších možností už ale zůstalo nevyužitých. “Pořád jsme zatím na začátku sezóny a ty přesilovkové kombinace ještě nemáme tolik sehrané,“ říká přerovský bek. Do začátku ligové soutěže ještě zbývají necelé tři týdny, během kterých budou mít Zubři mnoho příležitostí vyzkoušet si různé herní varianty, včetně již zmíněných přesilovek. Ty budou zcela určitě hodně důležité v ligových zápasech. Do začátku bojů o body také ještě sehrají čtyři přípravné zápasy. “Srpen je vždycky spíše na nabrání fyzické kondice. Je potřeba se na ledě rozjezdit a teprve na konci měsíce začneme pilovat přesilovky. Až budeme hrát v září, tak přesilové hry budou vypadat úplně jinak,“ říká obránce Novák odhodlaně.

Včerejší utkání na ledě Bobrů ale také přineslo pro přerovský tým jednu velkou nepříjemnost. V závěru zápasu byl totiž u mantinelu Martinem Vargou ostře sražen na led útočník Radek Meidl. Mnohým divákům při pohledu na nezvedajícího se hráče pořádně zatrnulo. Přerovský útočník, který přišel do týmu z Olomouce byl nakonec po několika minutách za asistence doktora z ledu odnesen na nosítkách a po chvíli si vyslechl nemilosrdný ortel. Zlomená čéška v koleni přerovského útočníka vyřadí ze hry na několik měsíců. “Má bohužel neskutečnou smůlu. Už loni měl během sezóny dvě nepříjemná zranění a dnes si vážně zranil koleno. Bude rád když v lednu zase naskočí na led,“ komentuje obránce Martin Novák velmi nepříjemné zranění svého spoluhráče.