Skvělý výkon Postavy k bodům v derby nepomohl, Zubři v Prostějově prohráli o gól

P r o s t ě j o v – Hokejisté Přerova podlehli ve 38. kole Chance ligy Prostějovu 2:3 a poprvé od 7. prosince loňského roku nebodovali. Jestřábi v zápase po brankách Haška, Jiránka a Staňka dvakrát vedli dvoubrankovým rozdílem, Zubři se dvakrát dostali na kontakt zásluhou Doležala a Kratochvila. Parádní zákroky brankáře Postavy, který si poradil s řadou vyložených šancí soupeře, na výhru nestačily. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala klesli v tabulce z páté příčky na šestou, předstihl je právě hanácký rival. Ten má nyní o bod více, Přerované ale mohou počítat s utkáním v Porubě k dobru.
38.kolo, sobota 14.1.2023
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
3:2
(1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Hašek (Jandus, Poledna), 34. Jiránek (Vlach, Valenta), 43. Staněk (Hašek, Maruna) – 37. Doležal (Dluhoš), 45. Kratochvil (Okál, Krisl). Rozhodčí: Koziol, Kubičík – Bezděk, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2780. Střely na branku: 30:25. Zblokované střely: 7:20. Vhazování: 22:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
Pavelka – Valenta, Hamšík, Bartko, Malák, Pěnčík, Poledna, Staněk – Veselý, Vlach, Jiránek – Illéš, Ostřížek, Burian – Jansa, Venkrbec, Slanina – Maruna, Hašek, Jandus
Postava – Chroboček, Dluhoš, Gréč, Černý, Ševčík, Krisl – Jakub Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš

Zubři poprvé inkasovali ve druhé minutě, kotouč se po nabídce Petra Haška směrem na Marunu odrazil za Postavova záda. Na druhé straně střílel po buly Doležal, Pavelku ale nepřekonal. Prostějov měl více ze hry, další góly mu nicméně nepovolil vynikající Postava. Přerovský brankář zneškodnil dorážku Bartka, pokus Slaniny zblízka i možnost Vlacha z mezikruží.

Poté vychytal Illéše, který objel branku, a při vyloučení Pechance ustál tlak Jestřábů. V ojedinělé příležitosti hostů našel Okál Doležala, ten však trefil Pavelku do betonů. Během přesilovky Zubrů neuspěl s tečí Pechanec, Postava zase přizvedl nad horní tyč střelu Veselého.

Další nebezpečnou teč na přerovské straně předvedl ve druhé části Goiš, Pavelka byl znovu na místě. Náskok Prostějova mohl zvýšit Veselý, Postava jeho zakončení zastavil betonem. Velkou šanci na srovnání měl Jan Svoboda, po přihrávce Krisla ale mířil jen do Pavelkova ramena. Z pozice obránce si pak vyjel domácí Malák, Postava po puku úspěšně máchl lapačkou.

Jestřábi se podruhé prosadili ve 34. minutě, nahození Valenty usměrnil do sítě Tomáš Jiránek. Hostující gólman si následně pohlídal bližší tyč proti Slaninovi i Jandusovi a ve 37. minutě přišlo překvapivé přerovské snížení. Střela Tomáše Doležala zdálky prošla Pavelkovi pod vyrážečkou až do brány. MEO rázem ožilo. Macuh netrefil horní roh branky, nápor druhého útoku zkraje přesilovky Prostějovští ubránili.

Domácí se na začátku třetí třetiny opět dostali do třígólového vedení, nahození zadáka Robina Staňka skončilo až v pravé šibenici přerovské brány. Zubři ale zanedlouho znovu zkorigovali skóre na nejtěsnější možný rozdíl. Poprvé po dlouhém zranění se trefil Matouš Kratochvil, jenž vložil hokejku do střely Okála zpoza pravého kruhu.

Mezi kruhy si pak zprava najel Březina, Pavelkovu branku ale minul. V přesilovce Jestřábů se opět zaskvěl Postava, který zlikvidoval příležitosti Veselého a Buriana. Při početní výhodě hostů se snažil dotáhnout ztrátu Jakub Svoboda, z levé strany orazítkoval horní tyč prostějovské branky. Zubrům už k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra se šesti bruslaři.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov): Dneska nám určitě pomohl ten brzký gól. Ale byla škoda, že vždy, když jsme vedli o dva góly, tak soupeř prakticky ihned snížil. To dělalo ten zápas dramatický. Týmu každopádně pomohla řeč v kabině, která proběhla ve středu na Slavii, kde jsme si vše vyříkali. Je vidět, že to pomohlo. Jsme rádi, že přišla taková návštěva a doufám, že lidí bude jen a jen přibývat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Pro diváky to byla atraktivní podívaná. Přišlo jich hodně, atmosféra byla parádní. V první třetině jsme nehráli hokej, o kterém jsme si řekli, že ho budeme praktikovat. Soupeř jen díky výbornému výkonu Michala Postavy v celém utkání neodskočil na více gólů. Od druhé dvacetiminutovky jsme začali hrát aktivně a dostali jsme se do zápasu. Stejně jako domácí jsme si vypracovali šance, které jsme bohužel neproměnili. Po dvou třetinách jsme nicméně byli na dostřel. Zkraje třetí části jsme neproměnili tutovku z nájezdu a poté jsme inkasovali třetí branku. Přesto jsme se znovu vrátili do utkání. Bylo to o jednom gólu, jestli ho dáme. Na konci jsme trefili horní tyč, hráli jsme bez gólmana. Dneska to nevyšlo, hokej se hraje šedesát minut, ne dvě třetiny. Moc děkujeme našim fanouškům, že nás celý zápas povzbuzovali. Budeme se snažit, abychom se ve výkonech zlepšovali.