PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Nebýt Postyho, mohlo být po zápase, vrací se k derby Kratochvil. Jak se cítí po zranění?

Nebýt Postyho, mohlo být po zápase, vrací se k derby Kratochvil. Jak se cítí po zranění?
P ř e r o v – Po více než měsíci hokejisté Přerova v Chance lize nebodovali. V hanáckém derby na ledě Prostějova prohráli jednobrankovým rozdílem, za těsné skóre 2:3 ale mohou vděčit především brankáři Postavovi. Ten hlavně v první třetině pochytal řadu velkých šancí Jestřábů a dal tak Zubrům možnost usilovat o body až do konce zápasu. Když se poprvé po návratu z marodky prosadil Matouš Kratochvil, snažili se modrožlutí vyrovnat. Zbývající manko ale nakonec nedotáhli.

Zubrům se ve třetím hanáckém derby této sezony vůbec nepovedla první třetina. Trenér Dočkal po zápase řekl, že předvedená hra se výrazně lišila od taktiky domluvené před utkáním. „Bylo znát, že Prostějov byl silnější na puku, všude byli o dva kroky dřív. My jsme si spíš hráli s kotoučem v obranném pásmu, místo abychom hráli jednoduše. Nebylo tam vůbec nic, chyběla nám šťáva,“ přikyvuje Kratochvil.

„Můžeme být rádi, že nám zachytal Posty. Po první třetině mohlo být po zápase,“ uvědomuje si osmadvacetiletý útočník. Michal Postava, který prožívá svou první ryze seniorskou sezonu, byl nejlepším Přerovanem regionálního souboje. Jen díky němu a jeho skvělým zákrokům vedl Prostějov po dvaceti minutách pouze 1:0. „Hodně nás podržel, gólů jsme mohli dostat klidně víc. Po první třetině jsme se nas*ali a řekli jsme si, že musíme zabrat. Druhá třetina byla sice jako na houpačce, začátek zase nebyl dobrý. Postupně jsme se ale začali zvedat,“ komentuje Kratochvil.

Přerovský výkon podle jeho slov vyvrcholil v posledním dějství. „Byli jsme v něm lepší, i když jsme prohrávali. Začali jsme bruslit, dohrávat souboje, drželi jsme se na puku. Aspoň bod za remízu by nám slušel,“ myslí si vytáhlý odchovanec MEO, který se ve 45. minutě postaral o druhý kontaktní gól hostů v zápase. Do sítě tečoval střelu Okála, hokejku přitom držel hodně vysoko.

„V tu chvíli jsem nevěděl, v jaké úrovni jsem kotouč trefil, rozhodčí ale gól uznal. Na celou situaci jsem se pak ze zvědavosti podíval na videu a asi to byla vysoká hůl,“ připouští Kratochvil. Stejně sporná branka však předtím padla i na druhé straně. „Podle mě to bylo také vysokou holí a rozhodčí gól také uznal. Bylo to jedna jedna,“ naráží Kratochvil na trefu Jiránka z druhé třetiny, kterou se Jestřábi dostali do dvoubrankového vedení.

Proti Sokolovu musíme začít od maličkostí

Sám centr s číslem 96 na drese nastoupil do druhého utkání po dlouhém zranění. Zubrům kvůli problémům s nohou chyběl od 20. října, kdy se zranil v domácím zápase s Litoměřicemi, až téměř do poloviny ledna. „Cítil jsem se o dost lépe než ve středu proti Jihlavě. Do prvního zápasu jsem vletěl po hlavě, netušil jsem, co čekat. Byl jsem bez fyzičky, kdežto v Prostějově jsem vydržel skoro celý zápas,“ porovnává.

S trenéry je domluvený, že nohu pořádně vyzkouší a nabere potřebnou kondici. „Ještě jeden zápas teď se Sokolovem a budu zase nachystaný na sto procent,“ věří. Poslední kompletní duel před zraněním odehrál právě proti Sokolovu. „Čekám klasicky silový a rychlý hokej, soupeř nám nedá nic zadarmo. Hrajeme doma s budeme chtít začít od maličkostí – hrát do těla, bruslit, střílet na bránu,“ hlásí Matouš Kratochvil.