ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Šimon Kratochvil oslavil narozeniny brankou, Zubři proti Frýdku získali bod

P ř e r o v – Ani druhý zápas mezi Přerovem a Frýdkem-Místkem v letošní sezoně Chance ligy nerozhodla základní hrací doba. Zubry v den svých 25. narozenin poslal po pěti minutách do vedení Šimon Kratochvil. Hosté ale ještě do první přestávky vyrovnali, během přesilovky se trefil Kofroň. Další branka padla až v prodloužení, Slezanům zařídil dvoubodovou výhru obránce Haman.
28.kolo, pondělí 2.12.2019
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
1:2p
(1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Š. Kratochvil (Goiš, Černý) – 17. Kofroň (Kafka, Mikulík), 64. Haman (Stuchlík, Tomi). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kráľ, Měkýš. Vyloučení: 4:3, navíc Šnajnar (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1403. Střely na branku: 36:29. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 38:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Petrásek – Černý, Krisl, Kubeš, Hrabal, Weinhold, Šnajnar – Plášek, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Indrák, Süss, Dvořák
Malík – Stránský, Haman, Kovář, Michálek, Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, Klimša – Nestrašil, Motloch, Matěj

Zubrům se letos na domácí půdě v prvních třetinách daří, což potvrdili i proti Frýdku. Těsně před uplynutím páté minuty nastřelil kotouč od modré čáry Goiš a jeho ránu nasměroval mezi Malíkovy betony Šimon Kratochvil. Oba týmy se dokázaly prezentovat pohlednými akcemi, o gólovou už se ale postarali pouze hosté, kteří potrestali vyloučení Moučky bezchybnou kombinací se zakončením z hokejky Davida Kofroně. Do druhé třetiny se tak šlo za srovnaného stavu 1:1.

V prvním dějství se do gólových statistik zapsala na obou stranách jednička, ve druhé to byla nakonec nula. Obě mužstva měla k ruce početní výhody, ani jednou se však červené světlo za brankami nerozsvítilo. Všechny slibné šance, včetně Goišovy nebo Kofroňovy, ztroskotaly na sebejisté dvojici soupeřících brankářů.

Zda se bude na konci radovat Petrásek, nebo Malík, tak mohla rozsoudit třetí třetina. Ani v ní však ke změně skóre nedošlo. Velmi bojovný hokej byl na vyložené šance poměrně skoupý, výjimku tvořila například možnost Navrátila, která přišla v 51. minutě. Kvalitním představením si soupeř z Frýdku v MEO Aréně zajistil po 60 minutách bod.

A Wojnarův výběr si nakonec došel i pro druhý. Zubři sice zvládli ubránit přesilovku čtyři na tři a v oslabení navíc zahrozit prostřednictvím Bergera s Hrabalem, přesto se ale po nenápadné střele Filipa Hamana z pravého kruhu radovali minutu před koncem prodloužení hosté.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Frýdek hrál velmi slušně, dobře bruslil a jednalo se o náročný duel. Po Vsetínu byla na hráčích asi trochu únava, ale máme dobrý bod. Mrzí mě jediná věc. V prodloužení jsme ubránili soupeřovu přesilovku čtyři na tři a pak po menší chybě dostali rozhodující gól. Nepomohli jsme si početními výhodami, nicméně jdeme dál. Ve středu nás čeká další těžký zápas s Havířovem.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Z naší strany šlo o velmi dobře odehraný zápas. Podařilo se nám přečkat první třetinu a navíc jsme dali krásný gól z přesilovky. Postupem času jsme hru vyrovnali, v některých fázích byli i lepší. Utkání jsme dotáhli do prodloužení, v němž jsme měli k dispozici přesilovku čtyři na tři. Během ní jsme si vytvořili dvě šance, které jsme sice nedali, ale branku na 2:1 se nám pak naštěstí přece jen dát podařilo. Jsou to pro nás cenné dva body.