ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Vsetín 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ZRUŠENO) | DOROST: Přerov - Chomutov (ZRUŠENO)

Bratři Kratochvilové z jednoho útoku: Můžeme si říct cokoliv, na ledě i u kávy

Bratři Kratochvilové z jednoho útoku: Můžeme si říct cokoliv, na ledě i u kávy
P ř e r o v – Je prosinec roku 1994. V pátek druhého přichází v Přerově na svět dvojčata Matouš a Šimon, kteří o pětadvacet let později patří k pevným článkům hokejového výběru města od řeky Bečvy. Přesně v den, kdy bratři Kratochvilové oslavili 25. narozeniny, si spolu znovu zahráli v jedné útočné formaci. Ta proti Frýdku-Místku také zařídila jediný zubří gól.

Boj o osmé místo už se Přerova ani Frýdku ve 28. kole Chance ligy netýkal. Bratři Šimon a Matouš však měli speciální motivaci v podobě vlastních narozenin. „Bylo to vyrovnané utkání od první třetiny až do prodloužení. Dali chvíli před koncem šťastný gól a berou dva body,“ shrnul utkání jako první Šimon Kratochvil. Ke stejnému tématu se s úsměvem na tváři vyjádřil i Matouš: „Zápas hodnotím úplně stejně jak brácha.“

Před necelými dvěma týdny se Šimon dokázal prosadit dvěma brankami na ledě Litoměřic a na další gólový zápis příliš dlouho čekat nemusel. Proti Frýdku se postaral o jedinou branku Přerova, kterou v páté minutě otevíral skóre. „Frýdek má mladý a bruslivý tým, na čemž si zakládá. Nám ten gól určitě pomohl, protože jsme byli rychle v zápase. Je to vždycky práce celé pětky, Goišák zachytil puk na modré a já jsem viděl, že se chystá střílet, tak jsem si sjel na teč před bránu a naštěstí to tam padlo. Jestli dám ve finále gól já, Goišák, nebo Matouš, to je jedno,“ hodnotil skromně hráč s číslem 26.

Rostoucí formu svého bratra nenechal Matouš bez povšimnutí. „Má teď fazónu a já mu ji jen přeju. Hlavně, ať v tom pokračuje. Myslím, že se nám spolu hraje dobře, ty šance tam máme, akorát by to chtělo je častěji proměňovat. Na tom se ale zapracuje,“ nakousl urostlý forvard s číslem 96 souhru se sourozencem.

Pěkně se doplňujeme, trenéři to konečně pochopili

V minulých ročnících se ve stejné formaci oba hráči potkávali zřídka, letos je tomu už jinak. „Trenéři to asi konečně pochopili,“ glosoval se smíchem Šimon a pokračoval, „je tam ta souhra a pěkně se doplňujeme. Brácha suprově brání, rozehraje mi to a já se ho snažím taky hledat.“

„Ono je hlavně pozitivní, že já ho prostě doma můžu z***at, jak chci, že,“ zavtipkoval Matouš, „a můžeme si o tom povykládat, takže to je takové plus, že se vidíme často a můžeme hodně komunikovat.“ Diskuze o hokeji jsou ale podle něj spíše parketem blonďáka Šimona: „Brácha by se bavil rád, ale já už toho mám kolikrát plné zuby, protože on pořád něco řeší,“ rozesmál se Matouš. Nezapomněl však doplnit, že komunikace je důležitá a mezi oběma probíhá bezproblémově: „Sedneme si na kafe, povykládáme si, co a jak by každý chtěl a pak se to nějak snažíme plnit.“

Jeho řeč rychle kvitoval i Šimon. „Je to tak. Hokej je o maličkostech a ty rozhodují, takže já si o tom rád vykládám. Možná ho to už trošku se*e, ale když si o tom budeme vykládat, tak se můžeme někam posunout. S bráchou si můžeme říct cokoliv,“ odtajnil útočník, který svým zásahem proti Frýdku vylepšil osobní statistiky na sedm gólů a dvě nahrávky.

Do pauzy ještě dvě výhry

Jak již výše naznačeno, předsezonní úlohu končit po třiceti kolech mezi prvními osmi týmy, mají Zubři s velkým předstihem splněnou. Koncept postupného růstu po malých cílech se na Hané zatím osvědčuje. „Našim cílem je pořád vyhrávat, ať už je to doma, venku, ať už jsme ve vrchní osmičce, ve spodní osmičce, prostě chceme vyhrávat pořád a jak to dopadne na konci sezony, se uvidí,“ shrnul jasně Šimon. „Já jen doplním, že jsou do reprepauzy ještě dva zápasy, které určitě chceme urvat, ať je to volno takové klidnější a máme tam pohodu, takže aktuálním cílem je zvládnout ještě ty dva zápasy,“ rozvinul odpověď bratra Matouš.