ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

S Frýdkem museli Zubři neustále dotahovat a nakonec vyšli bodově naprázdno

S Frýdkem museli Zubři neustále dotahovat a nakonec vyšli bodově naprázdno
O s t r a v a – Středeční podvečer byl ve druhé lize vyhrazen vstupu do další čtvrtiny základní části, proto se přerovští Zubři opětovně střetli s Frýdkem-Místkem, tentokrát ovšem v jeho provizorní domovině na stadionu v Porubě. Kvůli víkendové ztrátě byl zápas pro Zubry velmi důležitý, ale bohužel si v něm připsali druhou porážku v řadě. Přerov skóre musel neustále dotahovat, ale v závěru se mu to potřetí už nepodařilo. Navíc inkasoval při hře bez gólmana a nakonec soupeři podlehl 2:4.
12.kolo, středa 23.10.2013
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 18. Mikšan (Ovšák), 35. Slovák (Sluštík O., Ovšák), 58. Mach (Ovšák, Slovák), 60. Slovák – 25. Sedlák (Pala, Faltýnek), 55. Brančík (Kundrátek) Rozhodčí: Fiedler – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 7:10, navíc Vlček (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Kubáň – Ovšák, Sluštík J., Gajda, Mamula, Krutil, Podešva, Vacula, Mikšan, Slovák, Richter, Ivan, Gogolka, Sluštík O., Mach, Stránský, Samiec, Čintala
Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Osina, Zbořil – Kolář, Šťastný D., Sedlák – Blinka, Brančík, Haloda – Kratochvíl Š., Goiš, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Kratochvíl M.

Komentář k zápasu

Přerovský tým začal aktivně a v prvních dvou minutách soupeře dostal pod tlak, Kolář však při šanci nastřelil pouze gólmana Kubáně. To první možnost frýdeckého mužstva byla mnohem nebezpečnější. Po obrovské chybě obrany zůstal Mikšan zcela sám před Vojtkem, jenže mezi betony kotouč neprocedil. Zubři odpověděli velkým závarem, ale ani po dorážkách Brančíka s Kundrátkem se několik desítek diváků v hale gólu nedočkalo.

V osmé minutě zahrozili modrožlutí dokonce v oslabení a Sedlák jen těsně minul pravou tyč brány. Až do konce první části pak šance počítal převážně už jen Frýdek-Místek. Zubři sice přežili dvě oslabení, ale po druhém bohužel inkasovali. Z kruhu se parádně trefil ke vzdálenější tyči David Mikšan. Přerovská odpověď mohla přijít z šance Brančíka, který nabral rychlost, jenže s Kubáňem si pár vteřin před sirénou neporadil.

Druhá část začala přerovským oslabením, to však Zubři bez potíží zvládli a zakrátko se mohli opřít o svou přesilovku, která byla dokonce minutu dvojnásobná. V ní stačila jen malá chvilka a bylo srovnáno, když po Palově dělovce od modré získal odražený puk Zdeněk Sedlák a poslal ho neomylně do brány. Přerov pokračoval i nadále v početní výhodě, ale střela Faltýnka skončila tentokrát v Kubáňově lapačce.

Další pasáž druhé periody pak bohužel patřila opět frýdeckému týmu, který těžil z Vlčkova faulu. Čtveřice bránících Zubrů zapomněla na volného Petra Slováka, který dostal křížnou přihrávku od Ondřeje Sluštíka a střelou bez přípravy poslal svůj tým opět do vedení. Zvýšit vedení Frýdku-Místku mohl rychle Gogolka v přečíslení, ale neuspěl, stejně jako Mach s dorážkou na začátku poslední minuty.

Do třetí dvacetiminutovky vstupoval Přerov s jednogólovým mankem a byl proto nucen hodně zabrat. Zubři měli v úvodu několik slibných šancí, Pala dokonce od modré čáry nastřelil horní tyč Kubáňovy klece, ale pak fauloval Janota a přerovský tlak tím otupil. Na pozoru se proto znovu musel mít Vojtek, který zlikvidoval prudkou střelu Richtera. Po ubráněném oslabení se znovu Zubři vrhli do útoku a ze střely Sakrajdy bylo další razítko na horní tyči.

Další obrovskou šanci měl skvěle najetý Goiš, zakončoval však pouze do hrudi brankáře a po chvíli Přerov šel znovu do oslabení. Následný faul Vlčka pak způsobil hru Zubrů pouze ve třech a v ní Ivan nastřelil tyčku Vojtkovy brány. Těžkou chvíli modrožlutí zvládli, což pro ně bylo vzpruhou do závěrečných minut. Z velkého dobývání frýdecké brány přišlo zasloužené vyrovnání, které po Kundrátkově střele zařídil z dorážky Richard Brančík.

Tři minuty před koncem však Zubři inkasovali potřetí, když u tyče po Ovšákově přihrávce dorazil kotouč Jakub Mach. Před bránou volný Goiš sice mohl o pár vteřin později vyrovnat, ale Kubáň si puk s velkým štěstím pohlídal. Sedmdesát vteřin před koncem si přerovský tým vyžádal time-out a zkusil to v šesti bez brankáře. Do gólové šance už se však nedostal, naopak domácí zásluhou Petra Slováka tři sekundy před koncem do prázdné kasy zpečetili vítězství.

Ohlasy trenérů

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Naše hra pořád není dobrá, hodně se trápíme. Pětky nám nehrají kompaktně, a čím déle se nám nedaří, tím více to hrajeme komplikovaněji. Musíme se už konečně někde nastartovat. Dnes jsme po vyrovnání na 2:2 chtěli strhnout vedení na svou stranu, propadli jsme a Frýdek sehrál akci tři na dva dobře. Měli jsme mnoho vyloučených a to nás stálo dost sil. Za bojovnost ve třetí třetině bychom si možná bod zasloužili, ale bohužel to nevyšlo.