Startuje další čtvrtina základní části, Zubři po zaváhání potřebují s Frýdkem zvítězit

P ř e r o v – Východní skupina druhé ligy o uplynulém víkendu završila úvodní čtvrtinu své základní části, ale dál se řítí kupředu. Ani jeden z dvanácti týmů si tedy oddechu příliš neužije, protože zápasy budou neustále přibývat. Na řadu nyní přichází odvety, takže před Zubry je druhé měření sil s Frýdkem-Místkem. Hrát se ve středu od 18:00 bude na zimním stadionu v Ostravě - Porubě, kde má soupeř přerovského týmu, kvůli bourání vlastní haly, dočasný azyl.
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
středa 23.10. 18:00

Frýdecký tým se letos pod taktovkou trenérů Radima Nečase a Jaroslava Havlíka musí obejít bez vlastní haly, a tak k tréninkům i zápasům využívá led v Porubě. Po první čtvrtině základní části mu patří se sedmnácti body osmá příčka, ale má odložený zápas s Opavou k dobru. Přerov si vinou laxního sobotního výkonu svou pozici nevylepšil, ba naopak. Po porážce na nájezdy spadl na páté místo se ziskem dvaceti bodů.
Poslední zápasy soupeřů

Valašské Meziříčí – Přerov
6:5 sn (1:1, 2:2, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Varga Mir. (Heča), 28. Varga D. (Řezáč, Varga), 37. Matula (Prycl), 44. Heča (Prycl, Matula), 50. Kubáč (Varga Mir.), rozhodující nájezd Varga Mir. – 13. Sedlák (Pala, Blinka), 23. Blinka (Pala), 36. Kudělka (Brančík), 42. Sedlák (Faltýnek, Pala), 56. Kundrátek (Blinka, Sedlák).

Frýdek-Místek – Hodonín
2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Ivan (Mach, Ovšák), 48. O.Sluštík (Mach, Slovák) – 16. Kuba (Škorík), 38. Špok (Kříž, Pokorný), 38. Peš (Škorík, Kuba), 40. Charvát (Špok), 43. Peš, 48. Vrba (Velechovský, Skočovský).

V přerovské kabině proto po uplynulém víkendu spokojenost rozhodně nepanuje. Výkony Zubrů byly v posledních dvou zápasech venku naprosto odlišné, po Hodonínu přišel ve Valašském Meziříčí jasný propadák. “Momentálně nemůžeme být vůbec spokojeni. Předváděná hra není ideální a to se musí velmi rychle změnit. S hráči jsme mluvili v kabině a všichni ví, že nahoru nás zase dostane jen poctivá práce celého mančaftu. Ve středu musíme udělat všechno pro to, abychom měli tři body,“ hlásí Lubomír Václavíček.

Frýdek-Místek také nemá za sebou úspěšný víkend, podlehl totiž jasně Hodonínu a má co napravovat. Navíc je v tabulce mezi soupeři rozdíl pouze tři body, který se dá vítězstvím smazat. V součtu tedy bude mít středeční duel pro obě mužstva velkou důležitost. První vzájemný zápas letošní sezóny skončil doma vítězstvím Zubrů 4:2, když už po úvodní části bylo v podstatě rozhodnuto.

Podoba frýdeckého týmu se oproti loňsku změnila a došlo k jeho posílení. Největšími postavami jsou v útoku Marek Ivan s Davidem Mikšanem, kteří rychle zareagovali na přerušení činnosti Baníku Karviná. Ofenzivní hrozba ale jde také od dalších plejerů, například od Víta Stránského, Jaromíra Gogolky, Petra Slováka nebo mladé zbraně Jakuba Macha.

Mezi obránci můžeme označit za „velikány“ zkušené borce Milana Ovšáka a Petra Prokopa, které doplňují mladší beci Ondřej Měkýš nebo Jan Kudláček. Brankářskou jedničkou je podle posledních zápasů Daniel Chvostek, ale tři tyče občas střeží také Andreas Kubáň.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Frýdek-Místek: Chvostek (41. Kubáň) – Ovšák, Prokop, Gajda, Měkýš, Krutil, Podešva, Vacula, Mikšan, Slovák, Richter, Ivan, Gogolka, Sluštík O., Mach, Stránský, Samiec, Čintala, Sluštík J.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Zbořil, Osina, Kudělka, Tomeček, Pala, Faltýnek, Ditrich, Brančík, Sakrajda, Haloda, Ministr, Goiš, Sedlák, Blinka, Kundrátek, Šťastný, Kolář

On-line přenos

Utkání HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com