ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Kolín - Přerov 2:3 (PP) | JUNIOŘI: Zlín - Přerov 7:5 | DOROST: Vítkovice - Přerov 2:3

Komplikujeme si to všechno sami vlastními chybami, uvedl zklamaně Jiří Osina

Komplikujeme si to všechno sami vlastními chybami, uvedl zklamaně Jiří Osina
O s t r a v a – Malá série venkovních duelů přerovského týmu skončila a bohužel s hodně nepříznivými výsledky. Po nezdaru ve Valašském Meziříčí se chtěli svěřenci trenérů Sedláka a Václavíčka pokusit uspět v duelu s Frýdkem-Místkem, ale opět přišla bodová ztráta a tentokrát dokonce stoprocentní. Díky ostatním výsledkům mohl Přerov jít dost blízko k čelu tabulky, místo toho se však pronásledovatelé dotáhli. Nevydařený zápas hodně smutně hodnotil obránce Jiří Osina.
Bohužel i na zimním stadionu v Porubě, kde má náhradní azyl mužstvo Frýdku-Místku, opouštěli Zubři led po zápase se svěšenými hlavami. Tentokrát byli dokonce úplně bez bodu. “Ve Valašském Meziříčí byl náš výkon špatný, což spousta našich fanoušků určitě dobře viděla, a tak jsme chtěli s Frýdkem bojovat. Za stavu 2:2 zbývalo pár minut do konce, proto nemůžeme dostat rychle třetí gól a zápas prohrát. Komplikujeme si to všechno sami vlastními chybami,“ hovořil zklamaně obránce Jiří Osina.

Přerovský tým v závěru sahal alespoň na část z tříbodového zisku, jenže v čase 57:01 přišel třetí gól domácích, na který už Zubři neodpověděli. “Domácí obránce podpořil útok a Frýdek potrestal naši chybu. Musíme hrát hokej, kde pět hráčů hraje vpředu a pět vzadu, nesmíme hrát na to, že útočníci útočí a obránci brání. Je to jako u třech mušketýrů – jeden za všechny, všichni za jednoho,“ pokračoval obránce s číslem 2 na dresu.

V cestě za lepším výsledkem stála Zubrům také nedisciplinovanost. Celkový počet vyloučení se zastavil na číslovce deset. “Trenéři nám dobře řekli, že zatím bojujeme spíše sami se sebou. Musíme v dalších zápasech začít od takové osobní disciplíny, která je velmi důležitá. Na začátku jsme soupeře dost zatlačili, ale pak přišel zbytečný faul a byl hned problém. Pokud budeme hrát hodně v pěti, tak si myslím, že máme na to, abychom soupeře poráželi.“

Výsledky dvanáctého kola ještě více vyrovnaly tabulku, proto jsou bodové rozdíly v ní opravdu minimální. Po venkovních zápasech se Zubři znovu vrací domů a v sobotu narazí na Opavu. Ta je na tom bodově úplně stejně. ”Opava hraje poctivý hokej a má mančaft, který je dlouho pospolu. Pokud si někdo z nás myslí, že to půjde samo, tak je na velkém omylu. Budeme všichni moc rádi, když nás fanoušci podpoří. Jejich podporu chceme cítit a budeme se rvát, aby se všechno konečně zlepšilo,“ dodal odhodlaně Jiří Osina.